Makijaż permanentny brwi – jakie są aktualne trendy? | Wszystko dla zdrowia i urody, porady kulinarne Uroda i Zdrowie - serwis nie tylko dla kobiet!

Makijaż permanentny brwi – jakie są aktualne trendy?

28 kwietnia 2023, dodał: Redakcja
Artykuł zewnętrzny

Makijaż permanentny brwi na przestrzeni ostatnich lat zdobywa coraz większą popularność wśród tych osób, które pragną w piękny i naturalny sposób podkreślić swoją urodę. To rozwiązanie pozwala w stosunkowo krótkim czasie uzyskać pełniejszy wygląd brwi i cieszyć się nim przed długi czas. Zgodnie z preferencjami można cieszyć się subtelnym i naturalnym wyglądem brwi albo mocno podkreślonymi łukami, zależnie od własnego wyboru.

brwi trendy 2023

Makijaż permanentny brwi – jak wygląda zabieg?

Makijaż permanentny brwi to innowacyjny zabieg. Pozwala uzyskać efekt podkreślonych brwi, poprzez wprowadzenie pigmentu pod skórę. Celem tego zabiegu jest nadanie brwiom odpowiedniego kształtu, przybliżonego do oczekiwanego przez klienta, efektu. Zabieg wykonuje się za pomocą specjalistycznego urządzenia, a jego proces opisany został poniżej.

  • Na początku przeprowadzana jest konsultacja, która pomoże zrozumieć oczekiwania klienta. Omawiane są też kwestie zdrowia oraz alergii.
  • Specjalista oczyszcza skórę w miejscu wykonywania zabiegu i jego okolicach. Potem może zaaplikować znieczulenie miejscowe, najczęściej w formie kremu
  • Specjalista projektuje i oznacza optymalny kształt brwi za pomocą specjalnych kredek. W tym momencie możliwe jest, aby zobaczyć jak będzie wyglądał efekt końcowy.
  • Osoba wykonująca zabieg rozpoczyna go i wprowadza pigment pod skórę. Zazwyczaj trwa do nawet do kilku godzin. Warto zwrócić uwagę na jakość preparatów wykorzystywanych przez linergistkę. Do najbardziej cenionych należą pigmenty do brwi Quantum.

Zabieg ten ma wiele zalet, jednak warto bardzo dobrze go przemyśleć i razem z osobą, która będzie go wykonywać, dokładnie przedyskutować wszystkie niejasności.

Aktualne trendy w makijażu permanentnym brwi

Jednym z najpopularniejszych trendów jest efekt piórek, nazywany inaczej”Feathered Brows”. Są to delikatne, nieregularne linie, które w dużym stopniu naśladują naturalne brwi. Dodaje im to lekkości oraz naturalności, co w przypadku tego trendu jest bardzo pożądane. Pasuje do tych, którzy chcą osiągnąć efekt subtelnego i delikatnego wyglądu brwi.

Drugim popularnym trendem są „Soap Brows”. Inspirowane są one trochę dzikimi brwiami, a do osiągnięcia celu, używa się specjalnego mydła do stylizacji. Pozwala to utrzymać brwi w odpowiednim kształcie, jednocześnie zostawiając ich surowy wygląd. To dobre rozwiązanie, dla tych, którzy chcą dodać brwiom masywności.

Kolejny trend w makijażu permanentnym brwi, jest ten, który jeszcze do niedawna był bardzo modny na włosach. To „Ombre”. To stopniowe przejście koloru brwi z jaśniejszego do ciemniejszego. Dodaje trójwymiarowego wyglądu oraz głębi. Pozwala osiągnąć naturalne wykończenie i jest idealny dla osób, które subtelnie pragną podkreślić kształt swoich brwi.

Makijaż permanentny brwi podlega wpływowi trendów. Podczas konsultacji ze specjalistą, który wykona zabieg, jest możliwość dopasowania stylu wykonania brwi do preferencji i kształtu twarzy.

 

 Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Jakie radio?
Ja bardzo lubię słuchać radia RMF FM lub radia ESKA
kto jest fotografikiem?
Artysta fotografik zajmuje się robieniem zdjęć, przekazując innym swoją wizję świata bądź dokumentując zastaną rzeczywistość....
hollywoodzki uśmiech - czy to możli…
Hollywoodzki uśmiech to nic innego jak wcześniej wspomniany biały uśmiech, symetryczny i pozbawiony...
Ubiór na rozmowę kwalifikacyjną
W przypadku kobiet mogą być to ciemne jeansy, koszula i marynarka lub kardigan/sweter...