Makijaż permanentny a opryszczka ust

2 września 2020, dodał: Marta Dasińska
Artykuł zewnętrzny

Makijaż  permanentny  jest specjalistycznym  zabiegiem  kosmetycznym,  który polega  na  trwałym podkreśleniu  ust,  oczu  i  brwi.  W  przypadku  oczu  najczęściej makijaż permanentny obejmuje wykonanie  kreski  na dolnej  i/lub  górnej  powiece,  w  przypadku  brwi  wyregulowanie  ich  kształtu,  natomiast  w przypadku ust uwydatnienie warg, zaznaczenie i wyregulowanie konturów oraz wzmocnienie czerwieni wargowej. Makijaż  permanentny  to  równocześnie skuteczna  alternatywa  dla  bardziej  inwazyjnych zabiegów  chirurgicznych,  ponieważ  zabieg  wykonany  odpowiednią  techniką  zapewnia widoczny i naturalny efekt liftingu, a także doskonale  maskuje  niedoskonałości,  m.in.  tuszując  defekty  skóry,  takie  jak  blizny, przebarwienia, czy plamy pigmentacyjne.

 

Makijaż permanentny ust

Makijaż  permanentny  nazywany  także  makijażem  trwałym  lub mikropigmentacją  polega  na  wprowadzeniu  pod  skórę  pigmentów (barwników), które implementuje się do drugiej lub trzeciej warstwy naskórka (ok. 0,3-0,5 mm), czyli  płycej  niż  w  przypadku  tradycyjnego  tatuażu. Barwnik wprowadza się pod skórę cieniutką, jednorazową igłą w znieczuleniu. Profesjonalnie wykonany makijaż permanentny utrzymuje się około 1,5 – 2 lat.

Makijaż permanentny ust to jeden z najczęściej przeprowadzanych zabiegów w gabinetach kosmetycznych. Makijaż  permanentny  ust – kontur  ust  polega  na  podkreśleniu  naturalnej  linii  ust  zgodnie  z  ich  kształtem  lub  ich subtelnemu poszerzeniu za pomocą rysunku poza granicami warg. Zabieg wykonywany jest także, gdy kontur ust zanika z powodu upływu czasu i zlewa się z barwą skóry. Zabieg pozwala zniwelować drobne niedoskonałości, delikatnie powiększyć usta oraz przede wszystkim przywrócić im naturalny wygląd. Kontur  z  cieniowaniem to  zabieg  polegający  na  obrysowaniu konturu  ust,  a  następnie  delikatnym  cieniowaniu  czerwieni  wargowej.  Subtelny  efekt zapewnia naturalny wygląd oraz wizualne powiększenie ust. Kontur z cieniowaniem to idealna propozycja w przypadku wąskich warg lub nieregularnego ich kształtu oraz nierównomiernego zabarwienia czerwieni wargowej. Kontur  z  wypełnieniem  to  zabieg  polegający  na  wprowadzeniu pigmentu  na  całe  usta,  a  efekt  jest  pełniejszy  i  bardziej  wyrazisty  niż  rezultat  samego cieniowania czerwieni wargowej. Kontur z wypełnieniem pozwala nadać ustom idealny kształt, nasycić je barwą oraz osiągnąć trwały efekt metamorfozy z gwarancją naturalnego oraz efektownego wyglądu. Makijaż permanentny ust 3D jest wykonywany, aby uzyskać trójwymiarowy efekt, a tym samym optyczne powiększyć usta, perfekcyjnie wykorzystując technikę światłocienia. Po wykonanym zabiegu usta zyskują naturalny kształt oraz kolor.

 

Makijaż permanentny a opryszczka

Makijaż permanentny to zabieg, który nadaje ustom cudowny kolor i kształt na stałe. Podczas zabiegu delikatne ciało i skóra ust są jednak naruszone i łatwo puchną oraz są narażone na infekcje. Wystąpienie opryszczki na świeżo pigmentowanych ustach może skutkować miejscowym odbarwieniem się makijażu. Pęcherzyki z surowicą a następnie strupki mogą, ale nie muszą pozostawić ślad po infekcji. Jeśli zatem wystąpi takie powikłanie należy starać się jak najszybciej interweniować. Należy szybko zastosować leki lub preparaty, które przyspieszają gojenie opryszczki wargowej i dbać o odpowiednią higienę i nawilżenie ust.

Przydatnym i znakomicie radzącym sobie z problemem opryszczki na wargach produktem jest hydrokoloidowy plaster na opryszczkę DermaPlast firmy Hartmann. DermaPlast to specjalistyczny opatrunek przeznaczony do leczenia opryszczki wargowej, w którym substancją czynną jest karboksymetyloceluloza, która wypełnia ranę opryszczkową. Wierzchnią warstwę opatrunku stanowi półprzepuszczalna membrana, która umożliwia wymianę gazową między raną a środowiskiem zewnętrznym, co skutecznie zabezpiecza przed rozwojem bakterii beztlenowych. W jednym pudełku znajduje się 16 plasterków na opryszczkę, każdy o wymiarach 12 x 17 mm.

DermaPlast Opryszczka to małe, przezroczyste, niewidoczne na wardze plasterki, które znacznie skracają czas gojenia ust i uciążliwość objawów, a także zmniejszają ryzyko zakażenia. Plasterki niwelują dyskomfort symptomów opryszczki wargowej (swędzenie, pieczenie, ból), wspomagają gojenie się ranki i zmniejszają ryzyko powstawania blizn. Plasterek na opryszczkę aplikuje się wprost na zaatakowane miejsce, tak aby przykryć nim całość obszaru wykazującego objawy opryszczki. Plasterek jest wygodny w noszeniu, dopasowuje się do kształtu wargi, mocno trzyma i co bardzo istotne skutecznie zabezpiecza ranę pozostając praktycznie niewidocznym. Plaster na opryszczkę dobrze ją maskuje, skutecznie chroni przed zanieczyszczeniem, blokuje rozprzestrzenianie się wirusa, przyspiesza gojenie oraz pozwala na co dzień normalnie funkcjonować. Jest zdecydowanie bardziej praktyczny od maści i nie zmusza nas do wizyt u lekarza i antybiotykoterapii. Aplikacja plasterka na opryszczkę umożliwia także wykonanie pełnego makijażu.

Makijaż permanentny – przeciwwskazania

Wybór renomowanego gabinetu kosmetycznego, który cieszy się dobrymi opiniami klientek to kluczowa sprawa. Warto pamiętać, aby przed zabiegiem odwiedzić gabinet i porozmawiać z linergistką, która będzie wykonywała zabieg. To bardzo istotne, aby ustalić ewentualne przeciwwskazania do wykonania makijażu permanentnego. Do przeciwwskazań czasowych należą infekcje wirusowe, grzybicze i bakteryjne, choroby dermatologiczne, ciąża i okres karmienia piersią, menstruacja, radio lub chemioterapia, półpasiec, świeże blizny, poparzenia słoneczne oraz choroby autoimmunologiczne. Natomiast do przeciwwskazań bezwzględnych należą poważne choroby kardiologiczne, choroby nowotworowe, cukrzyca, epilepsja, hemofilia, aktywne choroby skóry (m.in. łuszczyca i pokrzywka), wykwity skórne, choroby okulistyczne (m.in. schorzenia siatkówki i rogówki), zaburzenia psychiczne oraz podejrzewana lub stwierdzona alergia na barwniki.

Jednym z kluczowych przeciwwskazań przy makijażu permanentnym ust jest opryszczka wargowa. Aktywna opryszczka uniemożliwia wykonanie makijażu trwałego. Zabieg makijażu permanentnego można bowiem wykonać minimum po 2 tygodniach od całkowitego wyleczenia infekcji. Ponadto opryszczka na ustach to jeden z problemów, jakie mogą pojawić się także po zabiegu. 3 dni przed każdym zabiegiem oraz uzupełnieniem makijażu a także 3 dni po zabiegu kosmetolodzy zalecają przyjmowanie leku przeciwwirusowego, który ma za zadanie uchronić organizm przed infekcją.

Dziś makijaż permanentny to zabieg tak popularny jak każdy inny zabieg kosmetyczny. Wybór intensywności makijażu permanentnego zależy od indywidualnych upodobań każdej kobiety. Szeroki wachlarz kolorów barwników do makijażu permanentnego pozwala dobrać idealny kolor ust dla każdej karnacji i każdego gustu. Na rynku dostępnych jest bardzo wiele metod wykonania, jakość usług jest wysoka a ceny bardzo przystępne. To wszystko sprawia, że makijaż permanentny ust stał się w zasięgu ręki większości kobiet.

 

Więcej: Hartmann

 

 

 Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Brak możliwości komentowania.