Makijaż permanentny jest specjalistycznym zabiegiem kosmetycznym, który polega na trwałym podkreśleniu ust, oczu i brwi. W przypadku oczu najczęściej makijaż permanentny obejmuje wykonanie kreski na dolnej i/lub górnej powiece, w przypadku brwi wyregulowanie ich kształtu, natomiast w przypadku ust uwydatnienie warg, zaznaczenie i wyregulowanie konturów oraz wzmocnienie czerwieni wargowej. Makijaż permanentny to równocześnie skuteczna alternatywa dla bardziej inwazyjnych zabiegów chirurgicznych, ponieważ zabieg wykonany odpowiednią techniką zapewnia widoczny i naturalny efekt liftingu, a także doskonale maskuje niedoskonałości, m.in. tuszując defekty skóry, takie jak blizny, przebarwienia, czy plamy pigmentacyjne.
Makijaż permanentny ust
Makijaż permanentny nazywany także makijażem trwałym lub mikropigmentacją polega na wprowadzeniu pod skórę pigmentów (barwników), które implementuje się do drugiej lub trzeciej warstwy naskórka (ok. 0,3-0,5 mm), czyli płycej niż w przypadku tradycyjnego tatuażu. Barwnik wprowadza się pod skórę cieniutką, jednorazową igłą w znieczuleniu. Profesjonalnie wykonany makijaż permanentny utrzymuje się około 1,5 – 2 lat.
Makijaż permanentny ust to jeden z najczęściej przeprowadzanych zabiegów w gabinetach kosmetycznych. Makijaż permanentny ust – kontur ust polega na podkreśleniu naturalnej linii ust zgodnie z ich kształtem lub ich subtelnemu poszerzeniu za pomocą rysunku poza granicami warg. Zabieg wykonywany jest także, gdy kontur ust zanika z powodu upływu czasu i zlewa się z barwą skóry. Zabieg pozwala zniwelować drobne niedoskonałości, delikatnie powiększyć usta oraz przede wszystkim przywrócić im naturalny wygląd. Kontur z cieniowaniem to zabieg polegający na obrysowaniu konturu ust, a następnie delikatnym cieniowaniu czerwieni wargowej. Subtelny efekt zapewnia naturalny wygląd oraz wizualne powiększenie ust. Kontur z cieniowaniem to idealna propozycja w przypadku wąskich warg lub nieregularnego ich kształtu oraz nierównomiernego zabarwienia czerwieni wargowej. Kontur z wypełnieniem to zabieg polegający na wprowadzeniu pigmentu na całe usta, a efekt jest pełniejszy i bardziej wyrazisty niż rezultat samego cieniowania czerwieni wargowej. Kontur z wypełnieniem pozwala nadać ustom idealny kształt, nasycić je barwą oraz osiągnąć trwały efekt metamorfozy z gwarancją naturalnego oraz efektownego wyglądu. Makijaż permanentny ust 3D jest wykonywany, aby uzyskać trójwymiarowy efekt, a tym samym optyczne powiększyć usta, perfekcyjnie wykorzystując technikę światłocienia. Po wykonanym zabiegu usta zyskują naturalny kształt oraz kolor.
Makijaż permanentny a opryszczka
Makijaż permanentny to zabieg, który nadaje ustom cudowny kolor i kształt na stałe. Podczas zabiegu delikatne ciało i skóra ust są jednak naruszone i łatwo puchną oraz są narażone na infekcje. Wystąpienie opryszczki na świeżo pigmentowanych ustach może skutkować miejscowym odbarwieniem się makijażu. Pęcherzyki z surowicą a następnie strupki mogą, ale nie muszą pozostawić ślad po infekcji. Jeśli zatem wystąpi takie powikłanie należy starać się jak najszybciej interweniować. Należy szybko zastosować leki lub preparaty, które przyspieszają gojenie opryszczki wargowej i dbać o odpowiednią higienę i nawilżenie ust.
Przydatnym i znakomicie radzącym sobie z problemem opryszczki na wargach produktem jest hydrokoloidowy plaster na opryszczkę DermaPlast firmy Hartmann. DermaPlast to specjalistyczny opatrunek przeznaczony do leczenia opryszczki wargowej, w którym substancją czynną jest karboksymetyloceluloza, która wypełnia ranę opryszczkową. Wierzchnią warstwę opatrunku stanowi półprzepuszczalna membrana, która umożliwia wymianę gazową między raną a środowiskiem zewnętrznym, co skutecznie zabezpiecza przed rozwojem bakterii beztlenowych. W jednym pudełku znajduje się 16 plasterków na opryszczkę, każdy o wymiarach 12 x 17 mm.
DermaPlast Opryszczka to małe, przezroczyste, niewidoczne na wardze plasterki, które znacznie skracają czas gojenia ust i uciążliwość objawów, a także zmniejszają ryzyko zakażenia. Plasterki niwelują dyskomfort symptomów opryszczki wargowej (swędzenie, pieczenie, ból), wspomagają gojenie się ranki i zmniejszają ryzyko powstawania blizn. Plasterek na opryszczkę aplikuje się wprost na zaatakowane miejsce, tak aby przykryć nim całość obszaru wykazującego objawy opryszczki. Plasterek jest wygodny w noszeniu, dopasowuje się do kształtu wargi, mocno trzyma i co bardzo istotne skutecznie zabezpiecza ranę pozostając praktycznie niewidocznym. Plaster na opryszczkę dobrze ją maskuje, skutecznie chroni przed zanieczyszczeniem, blokuje rozprzestrzenianie się wirusa, przyspiesza gojenie oraz pozwala na co dzień normalnie funkcjonować. Jest zdecydowanie bardziej praktyczny od maści i nie zmusza nas do wizyt u lekarza i antybiotykoterapii. Aplikacja plasterka na opryszczkę umożliwia także wykonanie pełnego makijażu.
Makijaż permanentny – przeciwwskazania
Wybór renomowanego gabinetu kosmetycznego, który cieszy się dobrymi opiniami klientek to kluczowa sprawa. Warto pamiętać, aby przed zabiegiem odwiedzić gabinet i porozmawiać z linergistką, która będzie wykonywała zabieg. To bardzo istotne, aby ustalić ewentualne przeciwwskazania do wykonania makijażu permanentnego. Do przeciwwskazań czasowych należą infekcje wirusowe, grzybicze i bakteryjne, choroby dermatologiczne, ciąża i okres karmienia piersią, menstruacja, radio lub chemioterapia, półpasiec, świeże blizny, poparzenia słoneczne oraz choroby autoimmunologiczne. Natomiast do przeciwwskazań bezwzględnych należą poważne choroby kardiologiczne, choroby nowotworowe, cukrzyca, epilepsja, hemofilia, aktywne choroby skóry (m.in. łuszczyca i pokrzywka), wykwity skórne, choroby okulistyczne (m.in. schorzenia siatkówki i rogówki), zaburzenia psychiczne oraz podejrzewana lub stwierdzona alergia na barwniki.
Jednym z kluczowych przeciwwskazań przy makijażu permanentnym ust jest opryszczka wargowa. Aktywna opryszczka uniemożliwia wykonanie makijażu trwałego. Zabieg makijażu permanentnego można bowiem wykonać minimum po 2 tygodniach od całkowitego wyleczenia infekcji. Ponadto opryszczka na ustach to jeden z problemów, jakie mogą pojawić się także po zabiegu. 3 dni przed każdym zabiegiem oraz uzupełnieniem makijażu a także 3 dni po zabiegu kosmetolodzy zalecają przyjmowanie leku przeciwwirusowego, który ma za zadanie uchronić organizm przed infekcją.
Dziś makijaż permanentny to zabieg tak popularny jak każdy inny zabieg kosmetyczny. Wybór intensywności makijażu permanentnego zależy od indywidualnych upodobań każdej kobiety. Szeroki wachlarz kolorów barwników do makijażu permanentnego pozwala dobrać idealny kolor ust dla każdej karnacji i każdego gustu. Na rynku dostępnych jest bardzo wiele metod wykonania, jakość usług jest wysoka a ceny bardzo przystępne. To wszystko sprawia, że makijaż permanentny ust stał się w zasięgu ręki większości kobiet.
Więcej: Hartmann