Makijaż brwi metodą włoskową – trendy

12 maja 2011, dodał: Redakcja
Artykuł zewnętrzny

Obecnie status metody modnej i naturalnej zyskał sobie makijaż permanentny brwi metodą włoskową. Nie jest ona bynajmniej nowością i już 10 lat temu każda linergistka miała okazję zaznajomić się z podstawami. Wówczas jednak metoda ta nie zyskała sobie popularności przedpole zostawiając metodzie cieniowania. Po latach zapomnienia nastał czas renesansu i obecnie metoda włoskowa znajduje coraz większe uznanie.

Podstawy metody

Metoda włoskowa, zwana także kreskową, to genialne rozwiązanie dla tych, którzy nie są zadowoleni z gęstości, lekkiej barwy oraz kształtu brwi. Makijaż ten to swoistego rodzaju rękodzieło. Linergistka misternie i dokładnie rysuje włoski na łuku brwiowym. Mogą to być zupełnie nowe włoski, których poskąpiła nam natura lub retusz tych, które mamy. Możemy zagęszczać i modelować brwi. Po prostu – tworzymy je indywidualnie od początku do końca. Efekt jest tak naturalny, że trudno domyślić się „kosmetycznego retuszu natury”. Łuki brwiowe wyglądają wspaniale, zupełnie jakby nie było na nich makijażu permanentnego. Istotnie różni się tym od metody cieniowanej, gdzie łuk brwiowy wypełnia się warstwą pigmentu, która po 3-5 dni (po złuszczania) nabiera subtelnego wyglądu. Porównywalna jest też  trwałość obu zabiegów wynosząca do 3 lat oznaczająca stopniowe blednięcie i wypłukiwanie pigmentu.
Najlepiej jest nie depilować brwi przez ok. 1 miesiąc przed zabiegiem. Daje to możliwość idealnego doboru kształtu pigmentacji do naturalnej linii włosków brwi. Należy też zadbać o skórę w miejscu brwi i dookoła nich. Jeśli jest zbyt sucha, należy ją nawilżyć, na zgrubiałą i matową wykonać peeling i nałożyć maskę lub ampułkę, zbyt tłustą oczyścić. Bardzo dobre efekty uzyskuje się poprzez wykonanie jednego lub dwóch zabiegów mikrodermabrazji, dzięki którym skóra staje się gładka, elastyczna i nawilżona. Tak przygotowana lepiej chłonie pigment i pozwala nam na wykonanie jeszcze bardziej precyzyjnego rysunku. W efekcie końcowym brwi są bardziej wyraziste i dłużej utrzymują kolor.

Wykonanie zabiegu

Makijaż włoskowy wykonuje się w znieczuleniu miejscowym, a czas trwania zabiegu jest krótszy niż w metodzie tradycyjnej. Również bezpośrednio po zabiegu wygląd brwi jest bardziej naturalny niż w przypadku tradycyjnej pigmentacji. Makijaż permanentny codziennie wygląda świeżo, nigdy się nie rozmazuje, nie wymaga poświęcania mu czasu.
Podczas zabiegu może dojść do podrażnienia, zaczerwienienia lub obrzęku skóry, ale objawy te szybko ustępuja. W dwa dni po zabiegu naskórek zaczyna się dyskretnie złuszczać – jest to proces naturalny. W 4 – 5 dni po zabiegu zabarwienie makijażu blednie do 50% barwy wyjściowej, dlatego nie należy niepokoić się tym, że bezpośrednio po zabiegu barwa jest dość intensywna, nawet przy wykonaniu makijażu bardzo delikatnego.
Przez 2 dni po zabiegu skóra poddawana barwieniu nie powinna być myta mydłem ani traktowana innymi kosmetykami. Skórę należy myć wodą przegotowaną. Przez pierwszy tydzień po zabiegu nie należy chodzić do sauny ani na basen, do 6 tygodni należy unikać kontaktu ze słońcem. Z powodu ciągłego złuszczania się naszego naskórka, aby utrzymać intensywność koloru należy dokładać barwnik średnio raz do roku (jest to bardzo indywidualne, zależne od rodzaju skóry i intensywności wybranego barwnika). Zabiegowi wykonywania makijażu nie towarzyszą krwawienia i powstawanie strupów.
Według najnowszych badań i testów złuszczanie się pigmentu, jego rozłożenie oraz natężenie zależy wyłącznie od cech indywidualnych skóry. Jeśli wiec po 4 tygodniach ilość barwnika w skórze (miejscowo lub ogólnie) jest mało intensywna oznacza to, że cecha skóry lub jej budowa w danym miejscu stanowiła barierę dla absorbcji pigmentu. Można wówczas zdecydować się na dopełnienie pigmentu w miejscach, w których skóra nierównomiernie go przyjęła.

Dla kogo?

Metoda włoskowa jest polecana szczególnie osobom pragnącym zagęścić optycznie owłosienie łuku brwiowego, jednak umiejętna linergistka potrafi wykonać efektowny makijaż nawet w przypadku braku owłosienia. Makijaż włoskowy nie tylko może zagęścić brwi ale także nadać nowy kształt bądź też wzmocnić ich kolor.
1. dla kobiet, które mają mało czasu na makijaż lub często korzystających z basenu i sauny,
2. dla kobiet noszących okulary i szkła kontaktowe, które poprzez fakt, że słabo widzą, mają problemy z wykonaniem makijażu,
3. dla wszystkich kobiet i mężczyzn z rzadkimi brwiami, małymi oczami, z bladymi ustami lub ustami o nieregularnym kształcie, z rzadkimi rzęsami,
4. dla wszystkich którzy chcieliby dokonać trwałej korekty swojej naturalnej urody.

Przeciwwskazania:

1. ciąża;
2. nowotwór;
3. jaskra, zaćma;
4. nawracające opryszczki, cukrzyca, słaba krzepliwość krwi, infekcja;
Cena:
brwi metodą włoskową – 400 zł
Za: www.sharley.pl, www.kosmetyka.bytom.pl, www.estemedia.pl.