Co wyróżnia Bio-kosmetyki?

12 maja 2011, dodał: Emilia
Artykuł zewnętrzny

Share and Enjoy !

0Shares
0 0

kosmetyki

Bio – uroda oznacza eko – trend silny na Zachodzie i w USA, a ostatnio coraz popularniejszy również u nas. Jego źródłem, jest przekonanie o niezwykłej pielęgnacyjnej mocy roślin, potwierdzone badaniami naukowymi i połączone z szacunkiem dla przyrody. Efekt to znakomite preparaty do twarzy i ciała bez sztucznych konserwantów, zawierające w recepturze  ponad 95 % składników naturalnych. Najnowsze biokosmetyki to dowód na to, że ekologia może iść w parze z przyjemnością i urodą.

1.Jak rozpoznać kosmetyk?

ECO – CERT – oznacza preparat wyprodukowany w całości ze składników pochodzących z upraw ekologicznych, wolnych od pestycydów;

BIO – ten znaczek  przyznawany jest kosmetykom organicznym, które mają w swej recpturze co najmniej 95 % substancji naturalnych.

2. Co wyróżnia Bio-kosmetyki?

Te kosmetyki są przyjazne dla skóry, rzadko bywają przyczyną uczuleń. Nakładanie ich na twarz lub ciało to przyjemność dla każdego, kto przedkłada roślinne zapachy nad syntetyczne wonie. Składnikami bio-kremów, olejków czy płynów do kąpieli są czyste ekstrakty roślinne najwyższej jakości. Pochodzą wyłącznie z certyfikowanych upraw ekologicznych prowadzonych na wolnych od zanieczyszczeń terenach, zakładanych w różnych częściach świata. Są wśród nich np. plantacje położone na wyspach czy nieskażone łąki u podnóża wysokich gór. W recepturach bio-kosmetyków można spotkać się jednocześnie kilka lub kilkanaście wyciągów roślinnych (np. Yves-Rocher). Polscy wytwórcy bio-kosmetyków, np. Pat & Rub, Kinga Rusin i Bielenda, na razie korzystają z certyfikowanych składników, dostarczanych przez wyspecjalizowane ekofirmy.

kosmetyki-naturalne_16719_13

3. Ile kosztuje natura?

Wklepując w skórę bio-kosmetyk, możesz być pewna, że zawiera doskonale przyswajalne przez skórę, najwyższej jakości składniki aktywne, wydobyte z łodyg, liści, korzeni lub kwiatów. Z całą pewnością jest też wolny od dodatku roślin modyfikowanych genetycznie. Jednakże czysta ekologiczna uprawa roślin prowadzona bez wspomagania nawozami chemicznymi, wymaga znacznie więcej wysiłku niż przemysłowa, jest więc i droższa. Dlatego kremy ze znaczkiem Bio mogą kosztować więcej niż zwykłe. Jednak decydując się na taki zakup, możesz mieć satysfakcję, że przyczyniasz się do zachowania naturalnego piękna i czystości naszej planety.

4. Rewanż dla planety.

Legitymujące się znaczkiem Bio lub Ecocert firmy kosmetyczne często prowadzą działalność na rzecz ochrony przyrody. Dbają o to, aby przy produkcji kosmetyków nie ucierpiało żadne zwierze, nie stosują w recepturach roślin zagrożonych.

Zobacz również:

  1. Co daje picie wody?
  2. Cytryna – naturalny kosmetyk
  3. Kosmetyczne właściwości miodu
  4. Rodzaje peelingów i ich zastosowanie


Share and Enjoy !

0Shares
0 0


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Jeden komentarz do Co wyróżnia Bio-kosmetyki?

  1. avatar UlkaW pisze:

    Ja polecam naturalne kosmetyki babor poznań mają rewelacyjna opinie, mozna je dostac np. w Gabinet kosmetyczny Poznań http://www.babor-bb.pl/

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Wirus RSV
Dzieci mają słabą odporność, nam też w tym wieku przyplątywały się choroby...
Samotne mamy - czy to fajne partner…
Niech brat patrzy na charakter, bo są różne kobiety, ale jeśli nie jest materialistką...
Znane pary - wzór do naśladowania?…
Akurat dziś portale plotkarskie donoszą o rozwodzie takiej idealnej do niedawna pary aktorskiej......
Łączenie różnych marek farb do włos…
To trochę ryzykowne, bo to chemiczne mieszanki... Ja bym wolała osobno je rozrobić...