Makijaż | Wszystko dla zdrowia i urody, porady kulinarne Uroda i Zdrowie - serwis nie tylko dla kobiet!

Makijaż

28 sierpnia 2018, dodał: EKSPERTKA
Artykuł zewnętrzny

Makijaż wieczorowy jest tak samo ważny, jak kreacja. Powinien nie tylko podkreślać urodę, ale również wytrzymać przynajmniej kilka godzin bez poprawek. Wykonując makijaż wieczorowy, można podkreślić zarówno oczy, jak i usta, co w przypadku makijażu codziennego jest uznawane za nieeleganckie. Warto pamiętać, że sztuczne oświetlenie „pochłania” kolory, dlatego make-up powinien opierać się na wyostrzonych konturach oraz intensywnych i wyrazistych barwach, jednak nie powinien być zbyt krzykliwy.

Przygotowanie skóry do wieczorowego makijażu

Trwałość makijażu wieczorowego zależy nie tylko od jakości kosmetyków, ale również od prawidłowego przygotowania skóry. Na dzień przed wyjściem należy zrobić dokładny peeling twarzy, a następnie nałożyć na nią maskę nawilżającą. Taka „baza” sprawia, że make-up będzie się dobrze trzymał. Kolejna ważna kwestia to przespanie przed ważnym wieczorem przynajmniej 8 godzin – dzięki temu skóra będzie promienna i napięta, a oczy nie będą opuchnięte.

Modelki wypijają wodę z cytryną, aby mieć rozświetloną cerę przed pokazem – warto wypróbować tę metodę, na pewno nie zaszkodzi. W przypadku, gdy pod oczami są drobne zmarszczki, można zastosować kolagenowe płatki pod oczy. Wygładzają one zmarszczki, dzięki czemu podkład nie będzie ich niepotrzebnie podkreślał.

Jak zrobić wieczorowy makijaż?

Elegancki, niezbyt krzykliwy wieczorowy makijaż – krok po krokutakiego tutorialu szuka wiele kobiet. Jednak wykonanie wieczorowego makijażu nie jest tak trudne, jakby się to mogło wydawać na pierwszy rzut oka.

Pierwszym krokiem jest dokładne oczyszczenie skóry płynem micelarnym – dzięki temu będzie ona nie tylko oczyszczona, ale również nawilżona. Następnie na skórę trzeba nanieść podkład. Najwygodniej zrobić to za pomocą gąbeczki, a następnie równomiernie wklepać go na całej twarzy, pamiętając o brodzie i uszach. Pod oczy należy nałożyć płynny korektor w odcieniu jaśniejszym niż podkład – służy do tego płaski pędzelek.

Na tak przygotowaną twarz nanosi się kolistymi ruchami pędzla niewielką ilość pudru, następnie ciemnym korektorem wykonuje się kreski przy skroniach, żuchwie i pod kośćmi policzkowymi. Jasny korektor nakłada się pod oczy, pod nosem i na czole. Wszystko należy delikatnie wklepać gąbką, po czym dużym pędzlem przypudrować dokładnie całą twarz. Jeśli cera nie jest tłusta, można zastosować rozświetlacz. Policzki oprósza się bronzerem.

Teraz pora na oczy – za pomocą cienia w kolorze ciemnego brązu trzeba namalować linię nad górnymi rzęsami i delikatnie wyjść na stronę zewnętrzną. Narysowaną linię należy jeszcze raz przejechać pędzelkiem z grafitowym cieniem. Na wewnętrzne kąciki powiek nanosi się cień cielisty. Kolejny krok to pomalowanie czarnym eyelinerem lub kredką linii wodnej i dolnej linii rzęs. Miejsce znajdujące się pod linią można podkreślić odcieniem metalicznym pasującym do koloru oczu. Ostatni krok to wytuszowanie dolnych i górnych rzęs lub przyczepienie kępek.

Makijaż ust rozpoczyna się od obrysowania ich konturów, a następnie pokrycia warg wybranym kolorem. Na koniec można nałożyć błyszczyk, aby osiągnąć efekt glamour. Na zakończenie trzeba upewnić się, że linia między żuchwą a szyją jest niewidoczna, a podkład nie pozostał na włosach. W przypadku, gdy pozwala na to strój, można nałożyć nieco rozświetlacza na obojczyki.

 

 

ruchu



Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Tabletka "po" od 15 roku życia
Dla mnie seks 15 latki jest czymś niepojętym, przeraża mnie to! ale teraz...
Błędy w komunikacji - 12 zdań, któr…
Będąc w związku trzeba wręcz należy rozmawiać. Nie tylko o problemach, bo te bardzo...
Podwyżka renty socjalnej
Uważam, że skutki podniesienia renty socjalnej będą korzystne społecznie. Grupa osób najbardziej w...
Złomowanie auta
Też tak myślę, że dzisiaj każdy patrzy gdzie kupić coś taniej tym bardziej...