Magnetoterapia w domu – kiedy warto posiadać własny aparat do magnetoterapii?

28 września 2018, dodał: Redakcja

Magnetoterapia posiada działanie przeciwbólowe, przeciwzapalne, przeciwobrzękowe oraz pobudza układ krążenia obwodowego. W jakich schorzeniach warto stosować ten rodzaj terapii i kiedy zdecydować się na domowy aparat do magnetoterapii?

Magnetoterapia – czym charakteryzuje się ten zabieg?

Magnetoterapią nazywamy stosowaną w medycynie terapię, która polega na oddziaływaniu na tkanki przy pomocy zmiennego pola magnetycznego niskiej częstotliwości. Choć mechanizm wpływu na ustrój nie został jeszcze dokładnie wyjaśniony, pewne jest, że w niektórych schorzeniach magnetoterapia przynosi dobre efekty terapeutyczne. Wykazuje ona działanie: przeciwbólowe, przeciwzapalne, przeciwobrzękowe, pobudza układ krążenia obwodowego. Dzięki tym właściwościom w znaczny sposób potrafi wpłynąć na komfort i jakość życia pacjentów z różnymi chorobami.

W jakich schorzeniach stosujemy magnetoterapię?

Zabieg magnetoterapii stosuje się w wielu schorzeniach, m.in. są to:

  • choroba zwyrodnieniowa stawów, osteoporoza, choroby reumatyczne, złamania kości (w tym opóźniony zrost kostny i stawy rzekome), skręcenia, zwichnięcia, w stanach pooperacyjnych takich jak rekonstrukcje więzadeł czy endoprotezy stawów,
  • nadciśnienie tętnicze,
  • zaburzenia rytmu serca, choroba niedokrwienna serca,
  • migrena,
  • stany po udarze mózgu,
  • stwardnienie rozsiane,
  • infekcje bakteryjne skóry i tkanek miękkich, bliznowce,
  • choroby infekcyjne rogówki, zanik nerwu wzrokowego,
  • przewlekłe zapalenie trzustki,
  • nadwrażliwe jelito.

Należy podkreślić, że w dalszym ciągu trwają badania nad zastosowaniem magnetoterapii w wielu innych schorzeniach, co w niedalekiej przyszłości może doprowadzić do zwiększenia zakresu jej zastosowania.

Metodyka zabiegu

Kluczem do skuteczności terapii jest użycie odpowiednio dobranych parametrów zabiegu do danego schorzenia. Jednym z najważniejszych czynników jest zastosowany czas terapii.
W placówkach wykonujących zlecone przez lekarza pole magnetyczne, czas zabiegu ograniczony jest zwykle do ok. 20 minut, jednak aby uzyskać pełną skuteczność należy wykonywać go dłużej, nawet do 1 godziny.

Ze względu na dużą gamę zastosowań magnetoterapii, jest ona zabiegiem bardzo często zalecanym przez lekarzy rehabilitacji. Skutkuje to długimi kolejkami i czasem oczekiwania na swój turnus.

Dlatego posiadanie własnego aparatu do magnetoterapii może okazać się świetnym rozwiązaniem dla osób potrzebujących częstych zabiegów i nie mogących czekać na nie zbyt długo (np. po świeżych złamaniach czy incydentach kardiologicznych).

Podsumowanie

Jak wiadomo zwykły aparat do magnetoterapii ma duże gabaryty i trudno byłoby go stosować jako urządzenie domowe. W ostatnim czasie powstały aparaty nowej generacji, znacznie zminiaturyzowane. Taki przenośny aparat do magnetoterapii, zajmujący niewiele miejsca a posiadający parametry dużego urządzenia, może być świetną alternatywą dla zabiegów w placówkach rehabilitacyjnych.

Artykuł powstał przy współpracy z firmą BardoMed – producentem i dystrybutorem sprzętu rehabilitacyjnego oraz medycznego.

 

 

 Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


Aleja handlowa

Technologia ŻYWEJ WODY
Cena:
290 zl
Skutecznie nawilża, pielęgnuje i odżywia skórę, łagodzi podrażnienia
Cena:
98 zł
Modelujące talię, wygładzające linię bioder
Cena:
45 zł
Skuteczny demakijaż z olejkiem herbacianym i olejkiem z orzechów macadamia
Cena:
36 zł
Świetnie oczyszcza i nawilża skórę. Zawiera hydrolat z lawendy i inne składniki roślinne.
Cena:
12,66 zł
Piękne włosy, skóra i paznokcie
Cena:
99
STOP

FORUM - bieżące dyskusje

Okulary Rayban
Mam takie okulary i bardzo sobie chwalę, latem się z nimi nie roztaję....
Fitness w domu
Fitness w domu wydawał mi się być świetnym rozwiązaniem przy mojej nieśmiałości i...
Botox na zmiany trądzikowe
Są zabiegi medycyny estetycznej które pozwolą zredukować zmiany potrądzikowe. Zabieg poprzedzają konsultacje...
Jaki sprzęt do zabudowy kuchennej
Jeśli chcecie by kuchnia była piękna, nie można też zapominać o dekoracji....