Magia pierwszego Elementarza – Disney Uczy

20 września 2019, dodał: pinkmause

Czytanie to jedna z najprzydatniejszych umiejętności w życiu człowieka. Ważne, aby już na samym początku nie zniechęcić dziecka, a wręcz przeciwnie – pokazać mu, że czynność ta może być prawdziwą przyjemnością. Książki przeznaczone do nauki czytania powinny być łatwe do zrozumienia dla malucha, a zarazem pobudzające i rozwijające jego wyobraźnię. Warto więc wcześniej poświęcić część wspólnego czasu dziecka z rodzicem na zabawy z czytaniem.

Oczywiście dziecko musi przejawiać chęć i zainteresowanie tą aktywnością. Często samo daje nam sygnał, że możemy zaczynać naukę, dopytując co jest napisane na szyldzie przy ulicy lub w ulubionej książeczce. Jeśli nasza pociecha nie jest w ogóle zainteresowana czytaniem, można spróbować ją delikatnie zachęcić pokazując książeczki z ulubionymi bohaterami z bajek. Warto też pamiętać, że dzieci najbardziej ciekawi to, co robią dorośli. Jeśli widok rodzica czytającego z zaciekawieniem książkę lub gazetę nie należy do rzadkości, to i dziecko będzie chciało wcześniej się nauczyć czytać. Codzienne wspólne czytanie bajek też znakomicie wpływa na rozbudzenie zainteresowania dziecka światem liter. Czytając dziecku bajkę dobrze jest trzymać je na kolanach i palcem wskazywać miejsce, w którym czytamy, aby dziecko zapamiętało, że tekst zaczyna się od lewego, górnego rogu i musi być czytany linijka po linijce. Gdy już cel zostanie osiągnięty, to możemy zaczynać zabawę w czytanie.

Elementarz z serii Disney Uczy. Przygoda z czytaniem Wydawnictwa AMEET to idealna książka dla najmłodszych dzieci, które chcą nauczyć się czytać. Metoda sylabowa jest uznawana za najskuteczniejszą i najszybszą, która pozwala na bezproblemową naukę. Umożliwia uniknięcie długotrwałego literowania wyrazów i czytania bez zrozumienia. Nauczyciele podkreślają, że obecnie jest to najprostsza, najskuteczniejsza, najszybsza i najbardziej efektywna metoda nauki czytania. Rozwija funkcje poznawcze, przynosi szybkie efekty, co jest dodatkowym bodźcem motywacyjnym. Świetnie sprawdza się jako alternatywna nauka czytania dla uczniów, ale i jest bardzo dobrze odbierana przez małe dzieci.

Nauka czytania to jedno z większych wyzwań z jakim musi zmierzyć się dziecko. Opanowywanie płynnego czytania jest długotrwałym procesem, a umiejętność czytania ze zrozumieniem w dużym stopniu przekłada się na sukcesy szkolne dziecka. Obecnie w księgarniach znajdziemy już duży wybór specjalnie przygotowanych książeczek do nauki czytania sylabowego. My polecamy pięknie ilustrowany Elementarz z serii Disney Uczy. Przygoda z czytaniem Wydawnictwa AMEET.

Kluczem do nauczenia małych dzieci czytania, są częste i krótkie treningi. Ćwiczymy, gdy dziecko jest wypoczęte, najedzone, w dobrym humorze. Można wykorzystać do treningu długą podróż samochodem lub czas wolny w domu. Nauka czytania jest więc niezwykle istotna, a jedną z najprostszych i najskuteczniejszych metod tej nauki jest metoda sylabowa. Stosowanie jej w krótkim czasie znacznie usprawnia technikę i płynność czytania. Proste i zabawne, a także bogato ilustrowane teksty Elementarza z serii Disney Uczy. Przygoda z czytaniem Wydawnictwa AMEET pomogą nie tylko w nauce czytania, ale będą też wspaniałą rozrywką dla dzieci. Następnie możemy przejść do kolejnego etapu czyli czytania globalnego.

Cechy, które towarzyszą idealnemu elementarzowi, za który uznajemy Elementarz z serii Disney Uczy. Przygoda z czytaniem Wydawnictwa AMEET to: czytelna czcionka, estetyka i przejrzystość wydania, teksty i ilustracje pobudzające wyobraźnię. Elementarz prezentuje literki, sylaby, wyrazy i zdania – w odpowiedniej, wzrastającej skali trudności. Dzięki temu dzieci rozwijają i utrwalają swoje umiejętności. Ciekawe i zabawne ilustracje, którymi wypełniona jest książka, sprawiają, że dzieci wprost nie mogą się od niej oderwać.

Uzupełnieniem Elementarza z serii Disney Uczy. Przygoda z czytaniem Wydawnictwa AMEET jest Elementarz ćwiczenia z serii Disney Uczy. Przygoda z czytaniem. Przy każdej literce mamy tu wolną linijkę do samodzielnego jej zapisania. Zaczynamy więc naukę pisania. Znajdziemy tu również sylaby z daną literą, kilka słów, krótkie zdania i wierszyki i mnóstwo zabaw z literkami i sylabami. Im dalej, tym więcej tekstu do czytania i staje się on coraz trudniejszy. Możemy ćwiczyć czytanie i pisanie liter, a także fantastycznie się bawić.

Książeczki zostały przygotowane z najwyższą starannością metodyczną i są znakomicie przemyślane. Czytanki są ciekawe i stopniowane od łatwiejszych do dłuższych i trudniejszych. Kolorowe i zabawne ilustracje nie rozpraszają uwagii i bardzo podobają się i dzieciom i dorosłym. Kto bowiem nie uwielbia bohaterów filmów Disneya. Nauka czytania jest bardzo ważna w rozwoju każdego dziecka, ale czytanie i chęć poznawania liter powinno kojarzyć się z przyjemnością, a nie obowiązkiem. Dzieciństwo to czas na zabawę, jednak są dzieci, które bardzo wcześnie zaczynają się interesować światem liter i nie powinniśmy im tego zabraniać, ale wspólnie spędzać czas nad książką.

Wydawnictwo AMEET regularnie wydaje także tematyczne elementarze dla najmłodszych, które przekazują mnóstwo wiedzy w bardzo przystępny sposób i poprzez zabawę pozwala poznawać wiele ciekawostek. Elementarz i Elementarz ćwiczenia z serii Disney Uczy. Przygoda z czytaniem polecamy każdemu dziecku, które chce nauczyć się czytać, ale również i tym, które mają z nauką czytania kłopot.

Nauka czytania może być naprawdę fascynującą przygodą, o ile tylko pokażemy dziecku, ile radości przynosi budowanie wyrazów z liter, składanie wyrazów w zdania, nie mówiąc już o czytaniu pierwszych opowiastek, a następnie książeczek, wierszy czy bajek. Pamiętajmy, że to od postawy rodzica wiele zależy, od jego cierpliwości, pomysłowości a także nastroju, jaki stwarza wokół dziecka w procesie nauki. I nie zapominajmy o fantastycznych książeczkach, które w tym pomagają. My rekomendujemy, że aby naukę umilić, warto sięgnąć po książeczki Elementarz i Elementarz ćwiczenia z serii Disney Uczy. Przygoda z czytaniem Wydawnictwa AMEET. Seria ta proponuje różnorodne rodzaje ćwiczeń, które stanowią dobry trening w nabywaniu umiejętności czytania. Dzięki Elementarzom dziecko będzie czytać coraz płynniej i swobodniej i jednocześnie zacznie odkrywać piękno słowa pisanego.

 

loading...

Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


Aleja handlowa

Modelujące talię, wygładzające linię bioder
Cena:
45 zł
Na bazie orzechów piorących
Cena:
35,99 zł
Nowoczesne urządzenie wibroakustyczne - leczy bóle, wspomaga regenerację organizmu
Cena:
1 790,00 zł – 2 120,00 zł
Skuteczny demakijaż z olejkiem herbacianym i olejkiem z orzechów macadamia
Cena:
36 zł
Świetnie oczyszcza i nawilża skórę. Zawiera hydrolat z lawendy i inne składniki roślinne.
Cena:
12,66 zł
Sklep Peruka.pl - zaprasza!
Cena:
324 zł
STOP

FORUM - bieżące dyskusje

Letnie wyprzedaże - gdzie i kiedy?
Teraz jest wyprzedaż w moim ulubionym sklepie stacjonarnym Cross Jeansu w Poznaniu więc...
Ile macie par butów?
Sporo różnych od tzw.typowo na zimę jak trapery po przez przejściowe jak adidasy...
Włosy na twarzy
Wydaje mi się, że wąsika lepiej samemu nie depilować, ja zdecydowałam się na...
Mezoterapia igłowa - gdzie w Warsza…
klinika Demeter na Białostockiej - pełna profeska i ceny jak na warszawę niezłe....