Z okazji zbliżającego się Dnia Dziecka zachęcamy Was do rodzinnego spędzania czasu:) Prezentujemy tutaj interesujące książki, gry i zestawy – idealne prezenty dla Waszych pociech w różnym wieku. Sprawdźcie już teraz, które z nich najbardziej przypadną do gustu Waszym dzieciom:
Anna Bichalska: Adelka i przyjaźń
Adelka jest smutna, gdy dowiaduje się, że jej najlepsza przyjaciółka z przedszkola, Zosia, przeprowadza się do innego miasta. Mamy obiecują, że dziewczynki będą mogły dzwonić do siebie, i deklarują pomoc przy pisaniu listów, ale to przecież to nie to samo co codzienne spotkania i wspólna zabawa. W przedszkolu pojawia się nowa dziewczynka, Ala, jest jednak bardzo nieśmiała i Adelce nie udaje się nawiązać z nią kontaktu. Na pocieszenie tata i dziadek budują Adelce drewniany domek w ogrodzie.
I wtedy nieoczekiwanie w domku pojawiają różne miłe prezenty. Najwyraźniej odwiedza go jakiś tajemniczy gość, który chciałby się z Adelką zaprzyjaźnić…
Książkę polecamy wraz z Wydawnictwem BIS
Marta H. Milewska: Kto ukradł naszyjnik babci Feli?
Nina nieoczekiwanie dowiaduje się o istnieniu australijskiej kuzynki, którą wkrótce będzie gościć w swoim domu. Choć wspólne spędzanie czasu okaże się niekiedy męczące, a przygotowane atrakcje nie zawsze sprawią radość, to obie dziewczynki połączy oglądanie starych rodzinnych fotografii i pamiątek, w tym słynnego naszyjnika babci Feli, która przed laty była wielką damą. Wkrótce dziewczynki same będą mogły poczuć się jak damy, bo tak chcą się przebrać na szkolny bal. I wtedy pojawi się pokusa, by do eleganckiego stroju założyć cenny naszyjnik…
Książka, w której czytelnik trzykrotnie będzie mógł wybrać jedną z równoległych wersji zdarzeń i w ten sposób zdecydować o losach głównych bohaterek i obserwować konsekwencje podjętych decyzji.
Książkę polecamy wraz z Wydawnictwem BIS
Anita Głowińska: Kicia Kocia. Wyprawa po skarb
Szykuje się prawdziwa wyprawa. Kicia Kocia z Packiem, Adelką i Juliankiem będą szukać skarbu. Za-bierają ze sobą sprzęt: łopatkę, latarkę i lornetkę. Mają też mapę – to dzięki niej znajdą miejsce, gdzie będą kopać w poszukiwaniu skarbu. To dopiero będzie przygoda!
Książkę polecamy wraz z Wydawnictwem Media Rodzina
Andrzej Komendziński: Rowery. Wszystko, co chcielibyście wiedzieć o najdoskonalszym pojeździe w historii ludzkości
Pierwsze rowery powstały dwieście lat temu i pod wieloma względami zmieniły świat. Rower jest efektywny, ekologiczny i praktyczny. Rower jest dobry dla zdrowia. Rower daje wolność i szczęście.
Książka „Rowery” została napisana przez rowerzystę pasjonata dla wszystkich, którzy kochają rowery, i dla tych, którzy dopiero odkryją miłość do jednośladów i rozpoczną swoją rowerową przygodę. Znajdziesz tu między innymi: zarys historii rowerów, schemat budowy, zasady bez-pieczeństwa jazdy na rowerze, a także charakterystykę różnych typów rowerów, których uży-wają ludzie na całym świecie.
Jeśli w dzieciństwie nauczysz się jeździć na rowerze, zawsze już będziesz panem własnego losu. Chcesz, by dziecko złapało rowerowego bakcyla? Zacznij od „Rowerów”.
Książkę polecamy wraz z Wydawnictwem Media Rodzina
Magda Nowicka Chomsk: Poradnik młodych górzystów
Zdobywanie szczytów może być dla dzieciaków sporym wyzwaniem. Nie musi jednak kojarzyć się wyłącznie z wysiłkiem i zmęczeniem. Wręcz przeciwnie. Wystarczy spojrzeć na górski szlak jak na tor przeszkód, a na skały jak na zaczarowane stwory, zamienić się w tropiciela dzikich zwierząt, posłuchać ptasiego radia lub puścić patyk w rejs po wzburzonym potoku. Zabierając dzieci w góry, zapewniamy im dzieciństwo pełne przygód i zabaw, zaszczepiamy miłość do przyrody i nawyk aktywnego wypoczynku.
Żeby móc w pełni cieszyć się górską wędrówką, należy dobrze się do niej przygotować. W niniejszej książce, obok licznych, angażujących ciekawostek przyrodniczo-krajoznawczych, dzieci i ich opiekunowie znajdą praktyczne porady na temat odpowiedniego ubrania, prowiantu, planowania trasy i odpoczynku. Dowiedzą się, jak czytać oznaczenia szlaków i korzystać z turystycznej infrastruktury, sprawdzać pogodę i unikać zagrożeń. Poradnik młodych górzystów to kompletny niezbędnik, który warto przeczytać przed każdą wyprawą.
Książkę polecamy wraz z Wydawnictwem Media Rodzina
Monica Gabbarrini: Moja mama jest kierowcą ciężarówki
„Moja mama ma na imię Lisa i jest kierowcą ciężarówki. Jej ciężarówka jest czerwona i duża. Kiedy do niej wsiadam, czuję się jak w statku kosmicznym!” Książka o życiu rodziny, w której mama jest kierowcą a tata przedszkolankiem.
Dla dzieci od 3 roku życia.
Książkę polecamy wraz z Wydawnictwem Muchomor
Anna Skowrońska: Wyjazd
Chcesz wyjechać w podróż? Zrobisz to, nie ruszając się z fotela, wystarczy otworzyć książkę… A tam znajdziesz się na kamiennych drogach starożytnego Rzymu. Poczujesz zapach przypraw wiezionych przez kupców z dalekich Indii. Popłyniesz kontenerowcem, a nawet polecisz w kosmos. „Wyjazd” to książka o dawnych i współczesnych wędrówkach i ekspedycjach, o krokach milowych i wynalazkach, które usprawniły sposoby podróżowania i wpłynęły na zmianę przyjętych obyczajów.
Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego”.
Książkę polecamy wraz z Wydawnictwem Muchomor
Aina Bestard: Ziemia, żywa planeta
Żadna ze znanych nam historii nie jest tak długa jak historia Ziemi. Czy wiecie, że od powstania naszej planety do pojawienia się dinozaurów minęło więcej czasu niż od śmierci ostatniego z tych ogromnych gadów do współczesności? Trudno ogarnąć umysłem ten bezmiar lat! A czy wyobrażacie sobie, że w pewnych okresach Ziemia przypominała gigantyczną śnieżkę, ponieważ była skuta lodem? Albo że płynęły po niej potoki rozżarzonej lawy? Lub, że porastały ją lasy olbrzymich paproci? To wszystko działo się miliony lat temu, zanim na Ziemi pojawiły się znane nam gatunki roślin i zwierząt.
Muzeum Nauk Przyrodniczych w Barcelonie (Museo de Ciencias Naturales de Barcelona)od ponad 140 lat prowadzi różnego rodzaju badania, gromadzi i chroni zbiory oraz popularyzuje wiedzę z dziedziny nauk przyrodniczych. Podejmuje również działania zwiększające świadomość społeczną dotyczącą problemów środowiskowych. W siedzibie Muzeum w parku Fòrum można obejrzeć przede wszystkim stałą ekspozycję „Planeta Życie”. Przedstawia ona złożony proces ewolucji Ziemi i zamieszkujących ją istot żywych oraz interpretuje związki między nimi. Dzięki tej wystawie zwiedzający mogą poznać Ziemię jako układ, w którym panuje równowaga – doskonała, choć dynamiczna. Ekspozycja „Planeta Życie” stała się podstawą do przygotowania tej książki.
Książkę polecamy wraz z Wydawnictwem Tatarak
Aina Bestard, Victor Sabate: Jak to strawić? Tajemnice układu pokarmowego zwierząt
Jesteśmy tym, co jemy. Dzięki temu, co zjadamy, żyjemy, rozwijamy się i rośniemy.
Żeby tak się działo, najpierw musimy swoje pożywienie strawić. To zadanie wykonuje dla nas układ pokarmowy.
Z książki „Jak to strawić?” dowiecie się, w jaki sposób różne zwierzęta radzą sobie z tytułowym zadaniem. Znajdziecie tu mnóstwo wiedzy z dziedziny biologii, a także wiele anegdot i ciekawostek. Szczegółowe opisy i artystyczne ilustracje zaspokoją głód wiedzy Czytelników.
Kto wie, może obudzą również apetyt na więcej?
Książkę polecamy wraz z Wydawnictwem Tatarak
Aina Bestard: Co kryje las?
Książka autorstwa Ainy Bestard pt. „Co kryje las?” – interaktywna książka dla dzieci powyżej 3 roku życia. Proste, oszczędne ilustracje odkrywają swe tajemnice i bogactwo po użyciu kolorowych filtrów – trzech, „magicznych” szkieł powiększających. Obrazki zamieniają się w żywą, barwną opowieść o życiu lasu i jego mieszkańców. Książka nie tylko bawi swoją „magiczną” formą, ale też tłumaczy podstawowe zjawiska przyrodnicze: deszcz, suszę, zależności między poszczególnym częściami ekosystemu.
Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
Książkę polecamy wraz z Wydawnictwem Tatarak
Jean-Luc Fromental, Jolivet Joelle: O rety!
Wakacje są wspaniałe – każdy to przyzna. Trzeba tylko jakoś na nie dotrzeć. Niektórzy jadą autobusem, inni – pociągiem, jeszcze inni – autem. Bohaterowie tej historii wybrali podróż samolotem. Dlatego muszą dostać się na lotnisko. Tymczasem okaże się to nie lada wyzwaniem, bo na przeszkodzie staną im: stłuczka, korek uliczny, a nawet… latający słoń!
Czy dotrą na czas? I co stoi za ciągiem katastrof, jakie przydarzają się naszym bohaterom? W książce znajduje się kod QR z nagraniem. Czytają: Monika Pikuła i Mateusz Damięcki.
Książka współfinansowana w ramach programu Unii Europejskiej „Kreatywna Europa”.
Książkę polecamy wraz z Wydawnictwem Tatarak
Eric Carle: Bardzo głodna gąsienica
Klasyka literatury dziecięcej! Chyba wszystkie dzieci świata znają i kochają Bardzo głodną gąsienicę Erica Carle’a. Ta niepozorna gąsienica zabiera maluchy w podróż kulinarną. To nie tylko świetna zabawa dla najmłodszych dzieci, ale także pierwsza książka edukacyjna, dzięki której maluch pozna dni tygodnia, nauczy się liczyć owoce i zdobędzie wiedzę o cyklu rozwojowym motyla. Dowie się też, że po lodach zagryzionych ogórkiem kiszonym może boleć brzuch. Bardzo głodna gąsienica to wspaniały prezent dla młodych rodziców. Do czytania i oglądania!
Książkę polecamy wraz z Wydawnictwem Tatarak
Eric Carle: Moja pierwsza książka o kolorach
Jaki to kolor? Nie ma co zgadywać, lepiej sprawdzić w książce! Książeczka edukacyjna dla maluchów, którą zilustrował Eric Carle, to wspaniała zabawa w odnajdywanie kolorów. Kartonowa książka z bezpiecznymi brzegami zapewni maluchom rozrywkę i zajęcie.
Wszystkie książki z serii Moja pierwsza książka o… świetnie sprawdzą się jako prezent!
Książkę polecamy wraz z Wydawnictwem Tatarak
Simona Smatana: Żuk Hugo
Czy widzisz tego dzielnego żuka na ilustracji? To Hugo – żuk gnojowy, który uwielbia toczyć przed sobą kulki. Robi je ze znalezionych w lesie kup innych zwierząt. Ale jedna kulka to dla Hugona za mało. Chce ich zrobić jak najwięcej! Dlatego ciągle jest bardzo zajęty i nie ma czasu na inne rzeczy, nawet na zabawę. Aż pewnego dnia traci wszystkie kulki. Na szczęście ma obok siebie przyjaciół, którzy wyciągną go z każdej opresji.
Książka wydana w projekcie #ENJOY (Witamina Czy). Dofinansowana przez Unię Europejską w programie „Kreatywna Europa” oraz wydana przy wsparciu finansowym Komisji SLOLIA, Słowackiego Centrum Literackiego. Patronatem książkę objął Instytut Słowacki w Warszawie.
Książkę polecamy wraz z Wydawnictwem Tatarak
Job, Joris & Marieke: Czyja to sprawka?
Pewnego dnia w spokojnym miasteczku zaczynają dziać się dziwne rzeczy. Huśtawka jest przecięta na pół, wędki są połamane, a latarnie przewrócone. Przerażeni mieszkańcy zachodzą w głowę, czyja to sprawka. Policjant rozpoczyna śledztwo i wkrótce ustala z całą pewnością: zagadkowy sprawca uwielbia gryźć… Czy mieszkańcom uda się powstrzymać nieznośnego psotnika? Historia kryminalna dla najmłodszych wielbicieli zagadek!
W książce znajduje się kod QR z nagraniem. Czyta Mateusz Damięcki.
Książka wydana w projekcie #TataTeżCzyta. Współfinansowana w ramach programu Unii Europejskiej „Kreatywna Europa” i dofinansowana ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.
Książkę polecamy wraz z Wydawnictwem Tatarak
Agnès Mathieu-Daudé, Olivier Tallec: Dagfrid. Córka wikinga
Życie to nie bajka, gdy jesteś dziewczynką. A komplikuje się jeszcze bardziej, gdy jesteś córką wikinga! Po pierwsze – moje imię, Dagfrid. Czy nie można nazywać się jakoś inaczej? Choćby Astrid. Albo Ida? Po drugie – włosy. Wiecznie trzeba zaplatać warkocze, a jak robią się za długie, to zwijają ci je po bokach głowy i wyglądasz, jakby na uszach wyrosły dwie buły. Po trzecie – jesteś dziewczynką, więc musisz nosić sukienki, które są okropnie długie i w których nie możesz biegać po skałach ani wskoczyć na okręt, żeby odkryć Amerykę. I po czwarte – ryby. One są najgorsze! Jak się jest wikingiem, trzeba jeść ryby. A ja, Dagfrid, naprawdę mam dość ryb!
Książka wydana w projekcie #ENJOY. Współfinansowana w ramach programu Unii Europejskiej „Kreatywna Europa”.
Książka polecana w kampanii #TataTeżCzyta2025.
Książkę polecają: Fundacja Kosmos dla dziewczynek i Świerszczyk – magazyn dla dzieci.
Książkę polecamy wraz z Wydawnictwem Tatarak
Marcin Szczygielski: Bajtowe wersety
Życie na dysku jest całkiem spoko – dopóki wierzysz we wszystko, w co każą ci wierzyć. Pełna zwrotów akcji i humoru powieść przygodowa rozgrywająca się… we wnętrzu komputera.
To miał być zwyczajny dzień. Szumiały drzewa folderowe, dysk kręcił się tak jak zwykle, a bajt Tolo planował tylko krótki wypad poza swoją osadę. Nigdy by nie pomyślał, że ta wycieczka zmieni się w prawdziwą wyprawę w nieznane.
Gdy z nieba spada nagły kataklizm, Tolo musi uciekać na tratwie niesionej rwącą rzeką danych. Towarzyszy mu spragniona przygód bajtka Partycja. A przecież bajtom w ogóle nie wolno podróżować (ani za dużo wiedzieć, ani zadawać pytań)! Czy uda im się wrócić do swojego Bad Sektora? I co napotkają podczas wędrówki przez nieznane obszary dysku, pełne gadających stworzeń, groźnych wirusów i zdumiewających miejsc, od których dyskopogląd może się przewrócić do góry nogami?
Wciągająca fabuła, przewrotny humor i zakazane tajemnice – autor bestsellerowych książek dla młodzieży Marcin Szczygielski zaprasza do niezwykłego świata bajtów, w którym przygody bywają niebezpieczne, ale jeszcze groźniejsze okazuje się myślenie.
Książkę polecamy wraz z Wydawnictwem Dwie Siostry
Frida Nilsson: Ebba i Gawron. Pirackie lato
Ahoj, przygodo! Ebba i Gawron, zwariowany ludzko-ptasi duet, powracają, by stawić czoła piratom, złodziejom i rodzinnym tajemnicom. Z tą dwójką wrażeń nie zabraknie!
Ebba nudzi się jak mops i strasznie tęskni. Jej najlepszy przyjaciel Gawron się wyprowadził, a w dodatku nie daje znaku życia. Czy on już całkiem o niej zapomniał?
Nic z tych rzeczy! Pewnego wieczora melduje się na stacji kolejowej w miasteczku we własnej pierzastej osobie. Ma nowy rower i śmiały plan: zamierza zabrać Ebbę na wakacyjną wyprawę po Wyspach Alandzkich, które słyną z przyjemnego klimatu, pięknych krajobrazów, a w dodatku – jak twierdzi Gawron – roi się tam od piratów.
Jest tylko jeden kłopot: jego bajerancki trójkołowiec znika już pierwszego dnia. Od tego momentu wydarzenia przyjmują całkiem niespodziewany obrót…
Nowa książka duetu Frida Nilsson i Anke Kuhl – znanego także z serii o Hedwidze – to lektura w sam raz na lato: zadziorna, pełna akcji i humoru. Przygody Ebby i Gawrona bawią, mrożą krew w żyłach, a czasem wzruszają. I niezmiennie pokazują, jaką siłę ma przyjaźń.
Książkę polecamy wraz z Wydawnictwem Dwie Siostry
Kim Fupz Aakeson: Vitello rysuje samochód
Poznajcie Vitella, małego rozrabiakę, który ciągle pakuje się w jakieś tarapaty. Pierwszy tom przebojowej duńskiej serii, która podbije serca miłośników niegrzecznego poczucia humoru.
UWAGA: brzydkie słowa, ryzykowne zabawy i naprawdę wściekła mama!
Vitello mieszka z mamą w szeregowcu przy obwodnicy. Nie ma taty, chciałby mieć psa, uwielbia przeklinać – i zawsze znajdzie sobie coś ciekawego do roboty…
Mama Vitella ma nowiutki samochód. No, prawie nowiutki. I najważniejsze na świecie jest to, żeby go nie porysować. Ale kiedy znajdzie się sflaczałą piłkę i połamane grabki, sprawy łatwo mogą wymknąć się spod kontroli…
Niegrzeczne poczucie humoru, dynamiczne ilustracje i duża czcionka sprawiają, że książki o Vitellu to idealna lektura dla wszystkich łobuziaków, którzy zaczynają swoją przygodę z samodzielnym czytaniem.
Książkę polecamy wraz z Wydawnictwem Dwie Siostry
Olivier Dutto: Kupinka
Witaj, Kupinko! Żegnajcie, pieluszki! Ujmująca prostotą i humorem kartonowa książeczka z wszędobylską kupą w roli głównej.
Czy ktoś widział Kupinkę? Gdzie ona się podziewa? Znów buszuje w książkach? Albo chowa się za doniczką? A może właśnie bierze pachnącą kąpiel? Uważajcie tylko, by na nią nie nadepnąć, bo bardzo tego nie lubi…
Nie możecie jej znaleźć? Zajrzyjcie tam, gdzie Kupinka czuje się najlepiej. Domyślacie się gdzie?
Popularni francuscy komiksiarze, Olivier Dutto i Matthieu Maudet, udowadniają, że kupa śmiechu to najlepszy sposób na oswojenie maluchów z nocnikiem.
Książkę polecamy wraz z Wydawnictwem Dwie Siostry
Sabine Lemire: Niezwykła Molly i własny pokój
Jak przekonać rodziców, że jesteś już za duża, żeby dzielić pokój z młodszym bratem? Drugi tom serii o codziennych przygodach dziewczynki takiej jak ty!
– Chcę mieć własny pokój – mówi Molly.
– Musisz uzbroić się w cierpliwość, kochanie – odpowiada tata.
– Wszyscy mają swój pokój. Chciałabym mieć taki jak Lily, z żółtymi ścianami i półką nad łóżkiem. Mam dość tych głupich zabawek Mingusa, które są dosłownie wszędzie.
Molly mieszka we wspólnym pokoju z Mingusem. To jej młodszy brat. Jest kochany, ale czasem tak strasznie ją wkurza… Hałasuje, zawraca głowę i nigdy po sobie nie sprząta. A to strasznie boli, kiedy nadepnie się bosą stopą na klocek Lego! I nie ma jak zaprosić koleżanek na nocowanie. Wyznaczenie granicy czerwoną nitką to za mało. Molly marzy o własnym pokoju. Tylko co zrobić, żeby rodzice zrozumieli, że naprawdę po prostu musi go mieć?
Książki z serii o Molly opowiadają o codziennych radościach i smutkach – o nowej szkole i o przyjaciółkach, o rodzicach i o tym, jak to jest mieć młodszego brata. Dzięki krótkim zdaniom, prostemu językowi i dużym literom seria świetnie nadaje się do nauki samodzielnego czytania.
Książkę polecamy wraz z Wydawnictwem Dwie Siostry
Soledad Bravi: Księga dźwięków
Międzynarodowy bestseller. Wesoła książeczka dla najmłodszych do wspólnego oglądania, czytania i zabawy w wydawanie odgłosów.
Samochód robi brum, brum, kaczka – kwa, kwa, a zegarek – tik-tak. Świat jest pełen dźwięków, a ich naśladowanie to dla maluchów świetna zabawa. Ta książka aż kipi od najróżniejszych odgłosów. Bim-bom, a psik, kum, kum, gul, gul, dzyń, dzyń, eo-eo-eo! Są tu dźwięki wydawane przez zwierzęta, przedmioty i ludzi: łatwe do powtórzenia, zabawne, a czasem zupełnie zaskakujące. Pomyślcie sami: czy wiecie, jak robi szpinak, a jak – gniazdko elektryczne?
Księga dźwięków zaskoczy Was objętością: to prawdopodobnie najgrubsza książka kartonowa na rynku. Sto dwanaście odpornych na uszkodzenia stron zapewni dzieciom rozrywkę na długie godziny!
Książkę polecamy wraz z Wydawnictwem Dwie Siostry
Super rabat na Dzień Dziecka! Odkryj całą kolekcję gier dla dzieci, idealnych na prezent
Granie razem:
👨👩👧👦 Wzmacnia relacje – Gry to świetna okazja do budowania więzi rodzinnych i spędzania czasu „tu i teraz”, bez rozpraszaczy.
🧠 Rozwija umiejętności poznawcze – Strategie, logiczne myślenie, planowanie – wszystko dzieje się podczas gry!
🎯 To nauka przez zabawę – Dzieci uczą się bez większego wysiłku, grając w gry edukacyjne.
🗣️ Rozwija komunikację – Wspólna gra to okazja do rozmów, dyskusji, negocjacji i śmiechu.
📵 To zdrowa alternatywa dla ekranów – Planszówki to świetny sposób na oderwanie się od telefonów i tabletów.
Zacznij przygodę z planszówkami już teraz!
Gry polecamy wraz ze sklepem Muduko.com
Michał Rusinek: Guzik. O Janie Brzechwie dla dzieci
Pamiętacie osobliwe pomysły kaczki-dziwaczki? Spryt i kłamstewka lisa Witalisa czy uczuciowe perypetie żurawia oraz czapli? Wielu z was na pewno odbyło niezapomnianą podróż do magicznej Akademii Pana Kleksa.
Nie byłoby tych wszystkich utworów, gdyby nie Jan Brzechwa – prawnik, którego bardziej niż do paragrafów i kodeksów ciągnęło do pisania. W dzieciństwie fascynowały go magiczne miejsca takie jak teatr czy parowozownie. Kolekcjonował też… guziki. Wszystko to niewątpliwie wpłynęło na jego twórczość.
Psoty i żarty towarzyszyły mu przez całe życie, nierzadko sprowadzając na niego kłopoty. Zawsze jednak, gdy rzeczywistość go przytłaczała, uciekał w świat wyobraźni.
Michał Rusinek z właściwym sobie humorem i językową finezją pokazuje, jak młody Janek, mimo wielu przeciwności i gorzkich słów krytyki, stał się uwielbianym przez wszystkich Panem Janem – przyjacielem dzieci.
Książkę polecamy wraz z Wydawnictwem Zygzaki
Miś i pszczoły. Gra kooperacyjna (3-8 lat)
A może by tak na moment porzucić rywalizację i zagrać w planszówkę, która wymaga od zawodników współpracy? Miś i pszczoły to gra kooperacyjna, w której dzieci i dorośli (bo to wspaniała rozrywka rodzinna) łączą siły, aby zebrać jak najwięcej miodu, zanim dobierze się do niego łakomy i szybki miś! W zestawie plansza prezentująca piękną kwiatową łąkę, trójwymiarowy ul do złożenia, 10 plastrów miodu, 2 motylki, 12 żetonów z pszczółkami, 3 garnce miodu, koło losujące oraz… miś na podstawce!
Grę polecamy wraz z Kapitan Nauka
Mały inwestor. Gra rodzinna (7-99 lat)
O pieniądzach na wesoło, mądrze i w przyjaznej atmosferze? Tak, da się! Z grą rodzinną Mały inwestor, mali i duzi mogą poćwiczyć się w sprawnym zarządzaniu pieniędzmi: w planowaniu wydatków, ponoszeniu kosztów niespodziewanych wydarzeń, oszczędzaniu, dokonywaniu wyborów zakupowych! Kiedy lepiej odkładać pieniądze, a kiedy warto w coś (i co?) zainwestować? W pudełku między innymi duża plansza, kolorowe banknoty, karty inwestycji czy pożyczki! Ta zabawa się opłaci!
Grę polecamy wraz z Kapitan Nauka
Joga dla dzieci. Trening ciała i umysłu (4+ lat)
Czy da się rosnąć śmiało i pewnie niczym drzewo, wyginać się jak gąsienica i osiągnąć lwią siłę? Oczywiście! Karty do treningu jogi od Kapitana Nauki oferują aż 50 asan (pozycji jogi), które zostały dopasowane do potrzeb i możliwości najmłodszych joginów. Na przodzie każdej karty znajdują się miłe dla dziecięcego oka ilustracje oraz zabawne nazwy asan, na odwrocie z kolei – dokładne instrukcje do wykonania zadania i dodatkowe porady. Autorką kart jest certyfikowana trenerka jogi dla dzieci, Karolina Żbikowska.
Grę polecamy wraz z Kapitan Nauka
EDUseria. Flagi świata. Gra karciana (7+ lat)
Gotowi na podróż przez kontynenty? Z tą wciągającą karcianką uczniowie szybko zapamiętają flagi oraz nazwy stolic państw świata. To także okazja do pamięciowego opanowania mapy świata, położenia poszczególnych krajów.
EDUseria od Kapitana Nauki to nowa seria edukacyjna kierowana do dzieci od 7. roku życia, której celem jest wspieranie najmłodszych uczniów w przyswajaniu wiedzy objętej programem szkolnym oraz w poszerzaniu indywidualnych zainteresowań.
Grę polecamy wraz z Kapitan Nauka
Puzzle sensoryczne. Literki (3+ lat)
A gdyby tak maluchy mogły nie tylko zobaczyć, ale też… poczuć alfabet? Puzzle sensoryczne od Kapitana Nauki to łącznie 72 elementy, czyli 24 trójelementowe układanki. W każdej układance znajdują się: element z literką pokrytą wypukłym lakierem do wodzenia po niej paluszkiem, element-ramka z kształtem literki, element z ilustracją obiektu, którego nazwa zaczyna się na daną literkę. „A” jak „ananas”, „B” jak „bocian”, „C” jak „cytryna”… To pomysłowa układanka do szybkiej i przyjemnej nauki alfabetu, trenowania motoryki małej, koncentracji i koordynacji oko-ręka.
Grę polecamy wraz z Kapitan Nauka
Joanna Mokosa-Rykalska: Matka siedzi z tyłu 2
Czy można jednocześnie prowadzić dom, pracować, nie zwariować, unikać kłopotów i jeszcze wyglądać jak człowiek?
Pewnie można, ale Joannie i jej przyjaciółkom ten stan jest obcy. Wiedzą natomiast, że nudne życie to stracone życie. Ich codzienność to żonglowanie płonącymi talerzami – niedoczas, chaos, ambitne plany rozsypujące się jak muffiny bez proszku do pieczenia i kompletny brak instynktu samozachowawczego. Z najlepszymi intencjami kończą w sytuacjach, które nadają się na policyjny raport.
* życie codzienne – to lawina absurdów, rollercoaster, w którym jedyną strategią przetrwania jest alkohol, ironia i zapasy czekolady
* relacje – pokręcone jak słuchawki w torebce
* dorosłość – to sztuka upadania z hukiem i godnością. A potem udajesz, że to było zamierzone
* macierzyństwo – to survival, w którym wygranym jest ten, kto nie zgubił dziecka na lotnisku
* przyjaźń – jest jak bombardino. Rozgrzewa, uzależnia i kończy się kacem
* podróże – też były.Choć nie jest pewne, czy wszyscy uczestnicy wyprawy powinni legalnie wracać do kraju
Ostry humor, życiowy absurd i zero filtrów! Jeśli szukasz książki, która nie chce naprawiać świata, ale bezczelnie z niego szydzi – to właśnie ta! Joanna i jej brygada potykają się o życie, śmieją się z siebie i idą dalej – może w nie do końca czystych butach, ale za to razem.
Są gotowe na wszystko. Ty też powinnaś!
Joanna Mokosa-Rykalska – producentka i kierowniczka produkcji z wieloletnim doświadczeniem filmowym i telewizyjnym, dziennikarka radiowa, autorka popularnego bloga „Matka siedzi z tyłu”, który stał się inspiracją do napisania debiutanckiego zbioru opowieści wyróżnionego nagrodą Bestseller Empiku 2021. Bez podróży nie wysiedzi nawet miesiąca, a kłopoty same jej szukają.
Książkę polecamy wraz z Wydawnictwem Muza
Gra karciana: „Polowanie na robale”
W grze karcianej „Polowanie na robale” ścigamy się o smakowite robaki za pomocą talii kart – każda runda to prawdziwa walka dzioba z dziobem. Gracze wcielają się w opiekunów kurzej drużyny i przez 9 rund wysyłają swoje najdzielniejsze (albo najsprytniejsze) kurczaki na polowanie. Cel? Zgarnąć jak najwięcej robali przed innymi.
Na początku każdej rundy odkrywana jest karta z pulą robali do zdobycia – czasem więcej, czasem mniej, ale zawsze smakowicie. Gracze równocześnie wybierają i zagrywają jedną kartę kurczaka z ręki. Najwyższa wartość? Pierwszeństwo wyboru robala. Ale uwaga – nie zawsze warto od razu grać najsilniejszą kartą. Taktyka, blef i przewidywanie ruchów przeciwników to klucz do sukcesu.
Co więcej, zdobyte wcześniej karty robali można wykorzystać jako przynętę, by przechytrzyć innych graczy. Użyj robala we właściwym momencie, a nawet najmniejszy kurczak może zdominować stado i przejąć kontrolę nad grą.
„Polowanie na Robale – gra karciana” to nie tylko prosta i szybka rozgrywka – to pełna zabawnych decyzji gra, w której dzieci, dorośli i kurczaki mają równe szanse. Żeby wygrać – trzeba wykazać się sprytem, taktyką i odrobiną przebiegłości. Gra nie tylko bawi, ale też angażuje – każda decyzja ma znaczenie, a każde zagranie może zmienić układ sił na grzędzie. Dzięki kompaktowemu formatowi z serii „Gry do plecaka” możesz ją zabrać wszędzie – na wakacje, piknik, czy do szkolnego plecaka.
Autorem gry jest Robert Brouwer, a ilustracje stworzyła Doris Mattheus. Elementy gry to 36 kart robali, 25 kart kurczaków, 9 kart Matki Kwoki i 1 karta traktora. Gra kosztuje 39,99 zł i jest dostępna na https://egmont.pl/Polowanie-na-Robale-gra-karciana.-Gry-do-plecaka,91470865,p.html w sklepach z planszówkami oraz w księgarniach, salonach sieci Empik i marketach prowadzących sprzedaż gier planszowych. Gra „Polowanie na robale-gra karciana” jest przeznaczona do rozgrywek w gronie 2-5 osób powyżej 8 roku życia, a średni czas rozgrywki to 20 minut.