Liposukcja laserowa Łódź to skuteczny sposób na redukcję tkanki tłuszczowej | Wszystko dla zdrowia i urody, porady kulinarne Uroda i Zdrowie - serwis nie tylko dla kobiet!

Liposukcja laserowa Łódź to skuteczny sposób na redukcję tkanki tłuszczowej

4 lipca 2022, dodał: Alfa i Omega
Artykuł zewnętrzny

Share and Enjoy !

Shares

Liposukcja laserowa to nowoczesny sposób na poprawę jędrności skóry i usunięcie nadmiaru tkanki tłuszczowej w niektórych partiach naszego ciała. Lipoliza laserowa Łódź stanowi lepszą alternatywę dla liposukcji tradycyjnej i jest od niej znacznie mniej bolesna. Lasery umożliwiają dokładne docieranie do komórek tłuszczowych, dzięki czemu pacjenci mogą cieszyć się zdrowym wyglądem skóry, która dodatkowo zyskuje większe napięcie i elastyczność, przez co wygląda piękniej.

LIPOSUKCJA LASEROWA ŁÓDŹ

Liposukcja laserowa – wskazania do zabiegu

Liposukcja laserowa może być stosowana nie tylko w bezpośrednim usuwaniu nadmiaru tkanki tłuszczowej, lecz również w problemach z wiotkością i ogólnym zwiotczeniem skóry. Zabieg ten jest polecany także dla osób zmagających się z problemami hormonalnymi, które często nie mają możliwości utracić tkanki tłuszczowej w sposób naturalny. Metodę tę pokochają osoby, które zmagają się z nadmiarem skóry, np. cellulitem po znacznej, szybkiej utracie wagi, lub które poddały się liposukcji tradycyjnej, aby ulepszyć efekty zabiegu. Jest to procedura często stosowana w ramach chirurgii plastycznej. Sprawdzi się także u osób, które po prostu obawiają się klasycznej liposukcji, która jest zabiegiem dużo bardziej inwazyjnym i bolesnym, wymagającym dłuższej rekonwalescencji niż zabiegi z użyciem lasera.

Efekty zabiegu

Pacjenci, którzy korzystają z liposukcji laserowej są najczęściej zachwyceni efektami. Zabieg ten może przynieść jednolity efekt na leczonym obszarze, który zostaje poddawany zabiegowi. Na ostateczny rezultat trzeba jednak poczekać kilka miesięcy. Zabieg liposukcji przynosi naprawdę wiele korzyści, w tym:

 • usunięcie nadmiaru niechcianej tkanki tłuszczowej,
 • stymulację produkcji kolagenu i elastyny,
 • znaczną poprawę elastyczności skóry oraz eliminację zwiotczałej lub też obwisłej skóry.

Liposukcja laserowa może pomóc Ci osiągnąć wymarzoną sylwetkę i dzięki temu podnieść poczucie własnej wartości.

Przeciwwskazania do zabiegu liposukcji

Przed wykonaniem zabiegu należy wykluczyć wszystkie przeciwwskazania do jego wykonania. Do przeciwwskazań należą:

 • u kobiet ciąża i karmienie piersią,
 • stwardnienie rozsiane,
 • choroby nerek,
 • choroby nowotworowe,

Zabiegowi nie mogą się poddawać osoby, u których stwierdzono infekcje lub aktywne stany zapalne. Mowa tutaj również o przeziębieniu. Innymi dość istotnymi przeciwwskazaniami są cukrzyca i przewlekła niewydolność wątroby. Zabiegu nie powinny wykonywać osoby przyjmujące leki zapobiegające krzepnięciu krwi, lub też leki światłoczułe. W takim wypadku (jeżeli istnieje taka możliwość) pacjent powinien odstawić leki na minimum 7 dni do daty wykonania liposukcji. Ewentualne późniejsze przyjmowanie leków należy ponownie skonsultować z lekarzem specjalistą.

Jaki jest średni czas trwania liposukcji laserowej?

Czas trwania zabiegu jest bardzo indywidualny. Wszystko zależy od pacjenta oraz przede wszystkim od obszaru poddawanego zabiegowi. Zazwyczaj zabieg trwa od 30 minut, lecz jeżeli obszar jest dużo większy może nawet trwać do dwóch godzin. W naszym specjalistycznym gabinecie link do strony możliwe jest usunięcie maksymalnie 500 ml tłuszczu podczas jednego zabiegu. Większa ilość nie jest zalecana.

Zabieg zawsze musi być poprzedzony wywiadem medycznym z lekarzem specjalistą. Udzieli on szczegółowych informacji odnośnie procedury. Wywiad jest niezbędny, aby wykluczyć przeciwwskazania. Liposukcja laserowa może być stosowana w połączeniu z odsysaniem tłuszczu lub jako samodzielny zabieg, w zależności od naszych potrzeb.

Jakie obszary ciała można poddać liposukcji laserowej?     

Pacjenci zgłaszający się na zabieg zwykle wykonują go w miejscach najbardziej narażonych na gromadzenie się komórek tłuszczowych, takich jak uda, pośladki czy też brzuch. Warto wiedzieć, że zabieg może być również zastosowany na twarzy, np. na podbródku. Jest to popularna metoda usuwania nadmiaru skóry z ramion i pod pachami. Liposukcja laserowa może być również wykonywana w celu zmniejszenia problemu nadmiaru tkanki na piersiach. Ważne jest, aby przy podejmowaniu decyzji o poddaniu się zabiegowi kontrolować liczbę części ciała, które chcemy poddać zabiegowi podczas jednego dnia (maksymalnie 3 partie ciała).

Czy liposukcja laserowa wymaga wykonania wcześniejszych badań?

Każdy pacjent musi przejść pewien proces kwalifikacyjny do zabiegu, zanim będzie mógł poddać się liposukcji laserowej. Pacjent musi poddać się konsultacji z lekarzem, który zbada jego problem oraz uświadomi go jak wygląda zabieg i jak powinno się pielęgnować skórę po jego wykonaniu. Może się okazać, ze liposukcja nie będzie wystarczająca. W takiej sytuacji specjalista poinformuje pacjenta o zalecanych zabiegach, które pozwolą uzyskać pożądane rezultaty. Ważne jest, aby przed wykonaniem liposukcji wykluczyć wszelkie przeciwwskazania. Przed przystąpieniem do leczenia pacjent musi wypełnić kwestionariusz ankiety, w którym zawarte są pytania dot. jego stanu zdrowia.

Czy zabieg jest wykonywany w znieczuleniu?

Liposukcja laserowa może zostać przeprowadzona po otrzymaniu przez pacjenta znieczulenia miejscowego. Znieczulenie miejscowe jest podawane poprzez wstrzyknięcie środka znieczulającego pod skórę. Dzięki temu osoby nawet z bardzo niskim progiem bólu nie muszą się martwić o ewentualne doznania bólowe, ponieważ liposukcja jest zabiegiem całkowicie bezbolesnym. Dodatkowo osoba poddawana zabiegowi jest przytomna w trakcie całego procesu. Lekarz dobiera środek znieczulający dla każdego pacjenta indywidualnie.

Jakie są zalety zabiegu?

 • największą zaletą jest brak krwawienia oraz fakt, że zabieg (dzięki znieczuleniu miejscowemu) jest całkowicie bezbolesny nawet dla osób o niskim progu odczuwania bólu,
 • krótka rekonwalescencja (pacjent na drugi dzień po wykonaniu zabiegu może wrócić do pracy oraz swoich codziennych zajęć i obowiązków – nie jest konieczne zwolnienie z pracy),
 • natychmiastowe obkurczanie się skóry, szybko widoczne efekty,
 • laser jest bardzo precyzyjnym urządzeniem, dociera nawet do trudno dostępnych miejsc,
 • dużo lepsze efekty estetyczne od tzw. tradycyjnej liposukcji, dodatkowo zabieg jest dużo mniej inwazyjny.

Rekonwalescencja po zabiegu liposukcji laserowej

Niemalże wszystkie zabiegi laserowe charakteryzują się małą inwazyjnością. Takim zabiegiem jest także liposukcja laserowa. Pacjent nie musi być hospitalizowany. Co więcej na drugi dzień może wrócić do swoich codziennych spraw i obowiązków. Jedynym dość istotnym zaleceniem jest, że po wykonaniu procedury nie powinno się nadmiernie obciążać organizmu. Oznacza to, że powinniśmy unikać nadmiernego wysiłku fizycznego przez ok. 14 dni po wykonaniu liposukcji.

Liposukcja laserowa – skuteczność zabiegu

Zabieg liposukcji należy do najbardziej skutecznych oraz bezpiecznych metod odsysania niechcianej tkanki tłuszczowej. Urządzenie jakim jest laser znacznie poprawia napięcie skóry oraz jej sprężystość i wygląd. Skóra dzięki temu wygląda młodziej. Liposukcja laserowa – działa  bardzo szybko, bez odczuwania bólu.

 

 

 

 

Share and Enjoy !

Shares


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Kurs na technika usług fryzjerskich…
Jak będą Ci potrzebne jakieś szkolenia, to polecam INOAR. Współpracują zarówno z nowicjuszami...
studia- co nosić i w czym
Plecaki są super. Teraz to nawet do pracy zdarza mi się zakładać plecak,...
Wasz wolny czas
Ale mam nadzieję, że nie kosztem odpoczynku. To prawda, dom jest miejscem, w którym...
Co jest zdrowsze - owoce czy warzyw…
Uwielbiam zieleninkę. :) Zauważcie, że nawet odrobina zielonego dodatku sprawia, że danie wygląda atrakcyjniej,...