LIPIKAR Syndet AP+ walka z bardzo suchą skórą | Wszystko dla zdrowia i urody, porady kulinarne Uroda i Zdrowie - serwis nie tylko dla kobiet!

LIPIKAR Syndet AP+ walka z bardzo suchą skórą

6 grudnia 2016, dodał: Redakcja
Artykuł zewnętrzny

 

LIPIKAR Syndet AP+ Walka z bardzo suchą skórą, skłonną do egzemy, zaczyna się podczas kąpieli!

 Atopowe zapalenie skóry najczęściej dotyka dzieci. Przy tym schorzeniu niezwykle istotna jest właściwa pielęgnacja skóry, która powinna zacząć się już w trakcie kąpieli. La Roche-Posay wprowadza LIPIKAR Syndet AP+ z opatentowanym składnikiem aktywnym Aqua Posae Filiformis, do pielęgnacji skóry skrajnie suchej ze skłonnością do atopii już podczas kąpieli. Lipikar Syndet AP+ uzupełnia poziom lipidów, działa przeciw podrażnieniom i swędzeniu skóry.

 lipikar-syndet-ap-400ml

Atopowe zapalenie skóry (AZS) to przewlekła choroba zapalna skóry o złożonej etiologii, występująca u dzieci i dorosłych, w której skóra staje się sucha i swędząca. U pacjentów z atopią przepuszczalność skóry jest nieprawidłowa, występują niedobory filagryny – białka skóry zapewniającego przyleganie do siebie komórek powierzchniowej warstwy skóry. Ponadto skórze brakuje lipidów naturalnie występujących na jej powierzchni, które chronią ją przed potencjalnymi alergenami. Również mikrobiom skóry jest istotnie zaburzony.

 La Roche-Posay wykazało, że mikrobiom jest współodpowiedzialny za atopię, tak samo jak bariera skórna1.

Trzy kluczowe wnioski z badania klinicznego, przeprowadzonego na grupie 49 pacjentów przez okres trzech miesięcy:

  1. Mikrobiom u osób z atopią różni się od mikrobiomu u zdrowych osób;
  2. Mikrobiom na skórze u pacjentów z atopią ulega zmianie podczas nasilenia się choroby: obszary skóry zmienionej chorobowo wykazują mniejszą różnorodność bakterii niż na zdrowych obszarach;
  3. Większa różnorodność bakterii może chronić przed nasileniem się stanów zapalnych u pacjentów z atopią.

Statystyki dotyczące atopii są alarmujące. Na atopowe zapalenie skóry cierpi około 20% ludzi na świecie, głównie dzieci2. Atopia jest drugim w kolejności powodem konsultacji dermatologicznych3.

Na to schorzenie nie ma jeszcze lekarstwa. Można jedynie minimalizować objawy, stosując u swojego dziecka odpowiednie leki i kosmetyki. Swędzenie, główny objaw atopowego zapalenia skóry, jest podobno gorsze niż ból.

Codzienna pielęgnacja

 Jest niezmiernie ważna w leczeniu dziecka z AZS. Podstawą pielęgnacji jest smarowanie skóry odpowiednimi emolientami oraz stosowanie do mycia specjalistycznych środków niezawierających mydła oraz prysznic – najlepiej w letniej wodzie, z użyciem preparatów przeznaczonych specjalnie do pielęgnacji skóry atopowej, takich jak LIPIKAR Syndet AP+ La Roche-Posay. Systematyczne nawilżanie i natłuszczanie stanowi nieodzowne elementy pielęgnacji skóry w AZS.

 LIPIKAR SYNDET AP+ to wyjątkowy krem myjący, który koi i łagodzi skrajnie suchą skórę, zmiękcza, wygładza, nawilża i chroni. Zawiera masło Karite, niacynamid, wodę termalną z La Roche-Posay oraz opatentowany składnik AQUA POSAE FILIFORMIS, który pomaga przywrócić różnorodność mikroorganizmów na powierzchni skóry.

Opracowana przez Dział Zaawansowanych Badań L’Oréal koncepcja zastosowania mikroorganizmów w kosmetyce nie jest nowa. Wszystko zaczęło się ponad 25 lat temu za sprawą Vitreoscilla filiformis. Aby zwiększyć skuteczność bakterii, Laboratoria La Roche-Posay wyhodowały ją w wodzie termalnej z La Roche-Posay słynącej z właściwości kojących i łagodzących podrażnienia. Tak narodził się nowy, opatentowany przez La Roche-Posay składnik aktywny – AQUA POSAE FILIFORMIS, który wykorzystany został m.in. w Lipikar BALSAM AP+ a teraz w LIPIKAR SYNDET AP+. W badaniu wykazano, że AQUA POSAE FILIFORMIS wpływa na przywrócenie równowagi mikrobiomu 4.

LIPIKAR SYNDET AP+ łagodzi skrajną suchość skóry, wpływając na poprawę wyników SCORAD oraz pomaga zmniejszyć  uczucie swędzenia.

LA ROCHE POSAY LIPIKAR SYNDET AP+

Poj. 400 ml / Cena 69 zł*

Poj. 200 ml / Cena 46 zł*

*Maksymalna sugerowana cena detaliczna

 

www.laroche-posay.pl

 

  1. Badanie kliniczne w grupie 49 pacjentów przez okres 3 miesięcy
  2. CHU Claude Huriez, Francja, 2002
  3. Badanie TRACKER, IMS, 2015
  4. Gueniche, B. Knaudt, E. Schuck, T. Volz, P. Bastien, R. Martin, M. Röcken, C. Breton et T. Biedermann, 2008, Effects of nonpathogenic gram-negative bacterium vitreoscilla filiformis lysate on atopic dermatitis: a prospective, randomized, double-blind, placebo-controlled clinical study, British Journal of Dermatology.

 






Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz