Jak daleko mogą zajść Chiny? Ile ważą wszystkie krowy na świecie? Co jest bardziej szkodliwe dla środowiska – twój samochód czy twój telefon?
Przeczytaj nową książkę Vaclava Smila, jeśli chcesz zrozumieć współczesny świat.
Liczby nie kłamią to książka o mieszkańcach Ziemi, o pożywieniu i paliwach, które dostarczają im energii, o transporcie i wynalazkach współczesnego świata, a także o tym, jak to wszystko wpływa na naszą planetę. Profesor Vaclav Smil zabiera swoich czytelników na pasjonującą wyprawę, której celem jest odkrywanie faktów. Podsuwając nam zaskakujące dane statystyczne i prezentując pouczające wykresy, zachęca nas do otrząśnięcia się z intelektualnego lenistwa.
Liczby nie kłamią to obowiązkowa i zajmująca lektura, prowokująca do stawiania pytań w sprawach, które zbyt często traktujemy jako pewnik. Smil udowadnia, że fakty mają znaczenie. Liczby nie kłamią, ale jaką prawdę nam przekazują?
Z tej pełnej fascynujących informacji i frapujących przykładów książki dowiemy się między innymi, ilu ludzi potrzebnych było do zbudowania piramidy Cheopsa, dlaczego szczepionki nie tylko ratują życie, ale są także opłacalną inwestycją, i czemu samochody elektryczne nie są (jeszcze) tak dobrym rozwiązaniem, jak nam się wydaje. Smil błyskotliwie łączy wiedzę naukową i historyczną ze zdrowym rozsądkiem, poruszając niezwykle szerokie spektrum zagadnień, które przedstawia w formie krótkich, ale treściwych rozdziałów.
Zamów książkę w przedsprzedaży w najlepszej cenie już dzisiaj!
https://bit.ly/liczby-nie-klamia
Nie ma autora, na którego książki czekałbym bardziej. – Bill Gates
Nie ma chyba drugiego naukowca, który za pomocą liczb potrafiłby odmalować rzeczywistość równie wiernie co Smil – „Guardian”
Smil to ambitny omnibus z wdziękiem poruszający się po wielu dziedzinach – „Wired”
Autor, który nie pozwala, by polityka przysłaniała fakty – „New York Review of Books”
***
Vaclav Smil to wybitny naukowiec i nauczyciel akademicki, emerytowany profesor kanadyjskiego Uniwersytetu Manitoby. Jest autorem ponad czterdziestu książek, poświęconych między innymi energetyce, zmianom środowiskowym i populacyjnym, zagadnieniom żywienia i produkcji żywności, innowacjom, technologicznym, problematyce oceny zagrożeń oraz polityce publicznej. Członek Royal Society of Canada, kawaler Orderu Kanady.