LEGO Technic rozwija małych inżynierów – zabawki pobudzające rozwój dziecka
Wasze pociechy są już w wieku, gdy nie pociąga ich zabawa w miasto albo gaszenie pożarów. Bardziej od samej zabawy interesują się zagadnieniami technicznymi, zgłębiają tajniki różnych konstrukcji, chcą wiedzieć jak coś działa. Co robić? Pora sięgnąć po zestawy LEGO z serii Creator, Technic lub Mindstorms.
LEGO Creator – wstęp do wielkiego konstruowania
Jest to seria klocków LEGO dla starszych dzieci skupiająca się bardziej na samym budowaniu i konstruowaniu. Figurki są w niej rzadkością, więc kolekcjonerzy minifigurek powinni poszukać czegoś dla siebie wśród innych serii LEGO. Większość zestawów Creator pozwala konstruować różnego rodzaju pojazdy mechaniczne, maszyny budowlane, ale spotkać możemy także budowle, modele zwierząt czy robotów.
Od 2006 r. zestawy Creator tworzone są jako 3w1 – każdy z pojazdów można z budować w trzech wersjach, a w zasadzie są to 3 różne pojazdy z tego samego zestawu klocków. To pozwoli przykuć uwagę naszych szybko nudzących się pociech na trochę dłużej.
LEGO Technic pomaga odkryć inżynierskie talenty
Klasyka gatunku – seria klocków przeznaczona dla dzieci w wieku od 9 lat, której celem jest wprowadzenie naszych małych konstruktorów w świat mechanizmów, przekładni, pasków klinowych, zębatek itp. Nasi domorośli inżynierowie mogą skupić się na budowaniu działających modeli maszyn i urządzeń. Zestawy Technic zawierają wiele ruchomych elementów, będących uproszczonymi odwzorowaniami mechanizmów występujących w świecie realnej techniki.
Niektóre pojazdy i maszyny LEGO Technic mogą być zasilane elektrycznie. Dziesiątki pojazdów i maszyn czekają na tchnięcie w nie mechanicznego życia! A gdy główna konstrukcja zestawu znudzi naszą pociechę większość LEGO Technic pozwala zbudować drugi pojazd z tych samych klocków. I tak poduszkowiec może stać się samolotem z obrotowym śmigłem i ruchomymi tłokami w silniku.
Mindstorms – szczyt dziecięcej inżynierii, i to cyfrowej
LEGO Mindstorms to rozwinięcie serii Technic i jej topowa gałąź rozwojowa. Składa się w zasadzie z jednego zestawu – robota, którego możemy złożyć na kilka sposobów. Serię uzupełniają dodatkowe akcesoria i sensory, którymi możemy wzbogacić swój zestaw. Sensory pozwalają naszemu robotowi reagować na ruch, dotyk, światło a także rozpoznawać kolory. Jednostka centralna robota może być programowana przez naszego domowego inżyniera za pomocą prostego obrazkowego języka programowania. Dzięki temu robot wykona każde postawione przed nim zadanie.
A to jeszcze nie koniec…
LEGO Harry Potter, LEGO Władca Pierścieni, LEGO Hobbit, LEGO Cars – to już zupełnie inna historia. Zapewne domyślacie się, o co w niej chodzi…