Lasery do usuwania tatuaży – czy zabieg jest bolesny?

20 grudnia 2019, dodał: Redakcja
Artykuł zewnętrzny

Usuwanie tatuaży, które po latach się znudziły lub są efektem błędów młodości staje się równie popularne co ich robienie. Dzięki nowoczesnej technologii możliwe jest zredukowanie widoczności podskórnego rysunku, jednak nie zawsze musi on być przyjemny. Niekiedy pozbycie się całkowicie tatuażu wymaga kilku wizyt, które zazwyczaj są bolesne. Jakie są sposoby na usuwanie tatuażu? Ile sesji jest potrzebnych? Czy usuwanie tatuaży jest bolesne?

 

(Sprawdź laser do usuwania tatuażu –  https://cosmed24.pl/lasery-kosmetyczne-i-medyczne/laser-q-switch/)

Jakie są sposoby na usuwanie tatuaży?

Usuwanie tatuaży to proces niekiedy żmudny i bolesny. Do jego wykonania motywuje przeważnie niechęć do obrazu, który został wykonany wiele lat temu lub po prostu okazał się niewypałem. W internecie krąży wiele domowych sposobów na pozbycie się efektów pracy artystycznej, jednak wiele z nich jest wręcz drastyczna i nie powinno się pod żadnym pozorem ich próbować.

(Sprawdź ofertę szkoleń kosmetycznych – https://cosmed24.pl/szkolenia-kosmetyczne/)

Jak wiadomo, internet to wykopalisko przedziwnych rzeczy, opinii i sposobów na radzenie sobie z problemami różnej maści. Jeśli chodzi o tatuaże ludzie polecają ścieranie ich papierem ściernym, stosowanie kwasku cytrynowego i sody oczyszczonej. Oczywiście są one nieefektywne, chyba że mają przynieść więcej szkody niż pożytku.

(Medycyna estetyczna – https://cosmed24.pl/medycyna-estetyczna/)

Obecnie najlepszym i najskuteczniejszym rozwiązaniem jest udanie się na zabieg laserowego usuwania tatuaży. Oczywiście można je tylko rozjaśnić przy pomocy mikrodermabrazji lub peelingu, ale wtedy tatuaż może wyglądać jeszcze gorzej niż przed jakąkolwiek ingerencją.

Laserowe usuwanie efektów pracy tatuażysty, to metoda przede wszystkim nieinwazyjna, a więc nie wymaga wielodniowej rekonwalescencji. Poza tym taki zabieg nie powoduje trwałego uszkodzenia skóry, co jest jego dużą zaletą.

Jak wygląda laserowe usuwanie tatuaży?

Usuwanie tatuażu polega na niszczeniu barwnika, który został zaaplikowany pod skórę. Przy pomocy wiązki światła rozbijany jest on na drobne kawałki, które następnie są wchłaniane przez ludzki organizm. Światło lasera emituje energię, która koncentruje się na miejscach zabarwionych, a więc reszta skóry jest dla niego niewidoczna.

W gabinetach można najczęściej spotkać lasery nanosekundowe, tak zwane Q-Switche oraz PicaPlus – pikasekundowe. W przypadku tego drugiego urządzenia do usunięcia tatuażu wymagane będzie mniej sesji, gdyż działa on na zasadzie krótkich impulsów światła, które rozbijają barwnik na drobniejsze części niż pierwszy model lasera. Ponadto dużym atutem PicaPlus jest znacznie mniejsza bolesność zabiegu przy jego wykorzystaniu.

Ile sesji jest potrzebnych do usunięcia tatuażu?

Niestety usunięcie tatuażu podczas jednej sesji jest wręcz niemożliwe. Ilość zabiegów warunkuje kilka czynników:

        wielkość tatuażu

        liczba kolorów

        intensywność koloru

Wbrew pozorom znacznie łatwiej jest usunąć te tatuaże, które są ciemniejsze z tego względu, że kontrast między barwnikiem a skórą jest znacznie bardziej widoczny dla wiązki światła.

Wiele również zależy od głębokości umiejscowienia tatuażu pod skórą, jego gęstości, oraz jego typu. Poza tym jasność skóry również jest bardzo istotna. Niekiedy sama reakcja organizmu na działanie lasera może spowodować, że ilość potrzebnych sesji do całkowitego usunięcia tatuażu będzie większa lub mniejsza.

Oczywiście wykorzystanie odpowiedniej technologii, a więc lasera pikasekundowego gwarantuje szybsze uzyskanie pożądanego efektu. Należy również pamiętać, że każdy kolejny zabieg laseroterapii jeszcze bardziej rozjaśnia tatuaż, a więc jego usunięcie z czasem wymaga dobrania odpowiednich parametrów przez lekarza.

Czy usuwanie tatuażu boli?

Usuwanie tatuażu, w zależności od zastosowanej technologii, może być bardziej lub mniej bolesne. Z reguły jednak nie wymaga się stosowania znieczulenia miejscowego. Cały proces polega na mikrouszkodzeniach naskórka, które goją się w bardzo krótkim czasie.

Z każdą kolejną sesją laseroterapii tatuaż staje się mniej widoczny, a więc dochodzi do coraz mniejszych uszkodzeń wierzchniej warstwy skóry. Obecnie okres gojenia się wynosi około trzech dni, jednak przez około miesiąc zaleca się stosowanie kremów z wysokim filtrem w celu ochrony wrażliwych miejsc.

 

 

 

 

 



FORUM - bieżące dyskusje

zabawa - odpowiedz tytułem piosenki…
"Wszystko czego dziś chcę" Kiedy masz gorszy dzień...
Outlet - Promocje
Jak byłam tam na zakupach to sporo rzeczy było marnej jakości, w końcu wybrałam...
Jaki odkurzacz
Ja sprzątam tylko mopem, nie mam już dywanów więc odkurzacz stał się zbędny...
Sprawdzone sposoby na dziecięce dol…
Dokładnie. Nie zabierać dzieci do sklepów, przychodni jak nie potrzeba. Nieraz widzę...