Wyprawa survivalowa? Sprawdź, co powinieneś zabrać!. Uroda i Zdrowie - serwis nie tylko dla kobiet! Uroda i Zdrowie - serwis nie tylko dla kobiet!

Wyprawa survivalowa? Sprawdź, co powinieneś zabrać!

19 grudnia 2019, dodał: Redakcja
Artykuł zewnętrzny

Share and Enjoy !

Shares

Niezależnie od tego, czy od dawna planujesz wyprawę survivalową, czy ten pomysł przyszedł Ci do głowy pod wpływem chwili – powinieneś dobrze do tego się przygotować. Survival to forma turystyki przygodowej i rekreacji związana ze sztuka przetrwania! Może odbywać się w różnych miejscach i warunkach atmosferycznych. Taka wyprawa wymaga wielkiej cierpliwości, wytrzymałości, siły charakteru i chęci przeżycia prawdziwej przygody. Jednakże same te cechy nie wystarczą, jeśli zabraknie na niej dobrego planu, niezbędnych akcesoriów, jedzenia i ciepłych ubrań! Sprawdź, o co powinieneś zadbać!

Szczegółowy plan działania

Wyprawa survivalowa to nie wycieczka nad morze, chociaż i ta wymaga wcześniejszych przygotowań. To ciężka wyprawa, która powinna być zaplanowana od A do Z! Przygotowania warto rozpocząć od listy zakupów, pomysłu na spakowanie wszystkich potrzebnych przedmiotów (nie powinny one zbytnio obciążać plecaka), zapoznania się z zasadami przetrwania w trudnych warunkach, nauczenia się korzystania z mapy lub kompasu, poczytania o miejscu, do którego się wybierasz i przedmiotach, które koniecznie musisz ze sobą wziąć!

Przydatne akcesoria, jedzenie i ciepłe ubranie

Pamiętaj, że nie jesteś w stanie przewidzieć wszystkiego, co spotka Cię podczas wyprawy survivalowej. Może to być często zmieniająca się pogoda (deszcz, silny wiatr, a nawet grad), brak zasięgu i kontaktu ze światem, ekstremalne warunki i wiele innych „niespodzianek”. Dlatego to, co będzie niezwykle pomocne w każdej z tych sytuacji to akcesoria (mapa, kompas, latarka, ogień, artykuły obronne np. gaz pieprzowy, scyzoryk, stabilny plecak, lornetka, odpowiednie bransoletki itp.), żywność (potrawy turystyczne samopodgrzewające się, napoje), ciepłe i wysokiej jakości ubranie ( kurtka, buty, mundur, polar, czapka, koszulka, bielizna termoaktywną, spodnie).

Zobacz tu:

  • Spodnie Helikon -> https://militarne.pl/pl/p/Spodnie-Bojowki-CPU-HELIKON-RipStop-SP-CPU-PR-/239

  • Spodnie M65 -> https://militarne.pl/pl/p/Spodnie-M65-Vintage-Fatigue-SURPLUS-3596-/556

  • Bojówki Helikon -> https://militarne.pl/pl/p/Spodnie-Bojowki-SFU-HELIKON-SP-SFU-PR-/537

 

Porządne spodnie

Jednym z najważniejszych elementów ubioru survivalowego są spodnie! Muszą być przede wszystkim: funkcjonalne, wygodne (powinny zapewniać swobodę ruchów), wykonane z wysokiej jakości materiałów i odporne na wszelkie warunki atmosferyczne. Ważnym ich elementem są funkcjonalnie rozmieszczone kieszenie, w których można przechowywać niezbędne przedmioty. Ułatwiają one sięganie po niezbędne urządzenia i sprzęt, które musisz mieć przy sobie w każdej sytuacji!

 

Spodnie wojskowe od militarne.pl

Na survival najlepiej ubrać spodnie wojskowe! Spodnie wojskowe od militarne.pl (https://militarne.pl/spodnie-wojskowe-meskie) charakteryzują się praktycznym krojem (zapewnia on swobodę ruchów), są wykonane z wytrzymałego materiału oraz mają niezwykle mocne szwy!  Ich atutem są także kieszenie, kiedyś pozwalały na noszenie dodatkowej amunicji, aktualnie pomieszczą najpotrzebniejsze przedmioty, które powinieneś mieć pod ręką (klucze, dokumenty, latarkę, scyzoryk, kompas, butelkę wody, czy gaz pieprzowy.

 

Do części kieszeni jest łatwy dostęp, pozostałe posiadają zapięcie na zamek, rzep lub napy. Spodnie wojskowe moro i spodnie wojskowe jednobarwne są profilowane na kolanach, aby podnieść uczucie komfortu i zwiększyć zakres ruchów. Charakteryzują się wytrzymałością, funkcjonalnością i wygodą. Zostały wykonane z impregnowanej bawełny i tkaniny poliestrowej, dzięki którym są one elastyczne i posiadają właściwości termoizolacyjne. Idealnie nadają się zarówno na upalne dni, jak i na mrozy. Są lekkie, nie wymagają specjalistycznego prania, czyszczenia i prasowania. Sprawdzą się w każdych możliwych warunkach!

Chcesz dowiedzieć się więcej na temat spodni wojskowych od militarne.pl? Sprawdź ich stronę internetową: https://militarne.pl/

Share and Enjoy !

Shares


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Zaskakujące powody unieważniania ma…
Jakiś celebryta ponoć podał powód, że jest gejem:) Ciekawe czy sąd kościelny uwierzył,...
Czy AI wykrada dane?
Umie podszyć się nawet pod realną osobę, więc niedługo wszyscy będziemy mieć klony...
Najzdrowsze mięso
Moim zdaniem mięso każdego rodzaju zakwasza organizm, a więc nie jest zdrowe...
Małżeństwa z najdłuższym stażem…
Rekordziści mają ponad 70-letni staż, to dłużej niż żyje wiele osób.... To już...