Laminowanie rzęs — jak długo utrzymuje się efekt?

9 maja 2022, dodał: Redakcja
Artykuł zewnętrzny

Share and Enjoy !

Shares

Od dawna salony kosmetyczne oferują różne sposoby na to, by rzęsy wyglądały na grubsze, dłuższe i piękniejsze. Do stosunkowo nowych i w 100% naturalnych metod pielęgnacji należy także laminowanie rzęs. Po zabiegu rzęsy są pięknie uniesione, podkręcone i zagęszczone, a ich objętość zwiększa się nawet o 40%. To alternatywa dla przedłużania rzęs lub codziennego stosowania zalotki. Laminowanie rzęs jest zdecydowanie warte wypróbowania!

laminowanie rzęs

Co to jest laminowanie rzęs?

Ta metoda upiększania rzęs nazywana jest również liftingiem rzęs. Podobnie jak w przypadku dobrze znanego laminowania włosów, który wzbogaca je w składniki odżywcze, a następnie pokrywa warstwą ochronną. Tak samo w przypadku rzęs: laminat odżywia je, nawilża i wzbogaca keratyną, która jest ważnym budulcem włosa. Metoda ta jest szczególnie przydatna w przypadku krótkich i słabych rzęs, które często stają się takie po przedłużeniu. Laminowanie rzęs pozwala wzmocnić własne rzęsy, nadaje im wspaniały skręt, optycznie je wydłuża, a także sprawia, że są zdrowsze i gładsze.

Zalety laminowania rzęs:

  • zabieg dzięki witaminom pielęgnuje i wzmacnia naturalne rzęsy,
  • są one wzmocnione i odbudowane od wewnątrz,
  • wyglądają na gęstsze i grubsze,
  • mają równomierny połysk,
  • są idealnie podkręcone,
  • stają się bardziej wytrzymałe i elastyczne,
  • zabieg przyspiesza wzrost rzęs i aktywuje mieszek włosowy,
  • po zabiegu wypada znacznie mniej rzęs

Lifting rzęs najlepiej jest wykonać w renomowanym i certyfikowanym salonie. Laminowanie rzęs w Warszawie wykonuje kilka gabinetów, ale warto wybrać się do takiego, w którym zabieg przeprowadzony będzie przez licencjonowaną kosmetyczkę. Tylko w takich gabinetach specjaliści pracują z produktami, których skład i działanie są dokładnie sprawdzone. Dzięki temu klientki mogą być pewne, że zabieg jest bezpieczny oraz wykonany z niezwykłą precyzją.

Lifting i laminacja rzęs Warszawa — jaka cena?

Podczas laminowania każda rzęsa z osobna jest pokrywana warstwą keratyny, różnych protein i witamin. W ten sposób włosy zostają uszczelnione, składniki odżywcze zamknięte, a kolor staje się trwalszy. Niektóre salony kosmetyczne oferują również dodatkowe zabiegi z użyciem botoksu. Jest to składnik aktywny wzbogacony m.in. o kwas hialuronowy, kolagen i olej arganowy, który dodatkowo wzmacnia rzęsy. Lifting rzęs w Warszawie, który obejmuje również hennę, kosztuje od 150 do 200 zł. Z kolei laminowanie rzęs połączone z botoksem kosztuje od 200 zł. Ta niewielka inwestycja kosmetyczna pozwala zaoszczędzić mnóstwo czasu każdego ranka.

Jak długo utrzymuje się efekt i jaka jest cena zabiegu?

Po laminowaniu rzęs nie powinno się dotykać rzęs, a dodatkowo przez pierwsze 24 godziny nie należy ich zwilżać ani stosować na nich żadnych kosmetyków. Po upływie tego czasu można rzęsy tuszować jak zwykle, zmywać makijaż i zetrzeć go wacikiem. Rzęsy na pewno nie ulegną zniszczeniu.

Po zabiegu kolor zaczyna powoli znikać po 2-3 tygodniach, a efekt liftingu utrzymuje się przez 2 miesiące, po czym rzęsy powoli wypadają i robią miejsce nowym. Niektóre salony oferują również specjalne odżywki, które przedłużają ten zabieg, ponieważ wydłużają fazę wzrostu włosa. Po dwóch miesiącach laminowanie rzęs można powtórzyć. Jeśli natomiast rzęsy są słabe i uszkodzone, specjaliści zalecają powtórzenie zabiegu już po upływie czterech tygodni. Co więcej, lifting rzęs przeprowadzany co dwa miesiące wcale ich nie przeciąża. Przeciwnie, klasyczna aplikacja tuszu do rzęs i stosowanie zalotki zwiększają prawdopodobieństwo ich złamania.

 

 

 

 

 

 

 

Share and Enjoy !

Shares


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

szkoła trenerów biznesu
Sama byłam na takim szkoleniu i sporo praktycznej wiedzy stamtąd wyniosłam, oczywiście nie...
szkoła trenerów biznesu
Sama byłam na takim szkoleniu i sporo praktycznej wiedzy stamtąd wyniosłam, oczywiście nie...
Tkwienie w nieszczęśliwym związku…
Człowiek nie chce być sam, dla wielu odejście w pustkę bywa bardziej przerażające niż...
Kondycja a tlenoterapia?
Fajne są też treningi z powolnym bieganiem.