Laminowanie rzęs – efekty i na czym polega zabieg

9 grudnia 2019, dodał: Małgorzata Kopeć
Artykuł zewnętrzny

Słyszałyście kiedyś o laminowaniu rzęs? Czy wiecie co to za zabieg? Na czym polega? Jak przebiega? W tym artykule postanowiliśmy opisać Wam wszystkie niezbędne szczegóły na ten temat.

Co to takiego?

Oczy są zwierciadłem duszy i potrafią wyrazić wiele emocji. To również mocny atut każdej kobiety, który można odpowiednio podkreślić i uwydatnić. Właśnie dlatego warto dbać o rzęsy oraz delikatną skórę wokół oczu , aby olśnić wszystkich naturalnym i pięknym spojrzeniem.

Zacznijmy od podstaw czyli czym tak naprawdę jest laminowanie rzęs? W skrócie to nic innego jak odżywienie rzęs, podkręcenie ich oraz uniesienie. Dzięki temu rzęsy stają się mocniejsze i piękniejsze. Bardzo często myli się ten zabieg z liftingiem, który z kolei polega na samym unoszeniu rzęs. Laminowanie głównie skupia się na poprawieniu kondycji rzęs, które bardzo często są już zmęczone ciągłymi zabiegami, malowaniem, czyszczeniem, czy demakijażem. Z laminowania korzystają zazwyczaj kobiety, które nie są zadowolone z wyglądu swoich rzęs, ponieważ są cienkie, łamliwe, czy zbyt proste.

Zalety laminowania rzęs

Do największych chyba zalet laminowania rzęs należy atrakcyjna cena oraz wysokie bezpieczeństwo zabiegu. Ponad to laminowanie odżywia rzęsy, poprawia ich ogólną kondycję, sprawia, że stają się ciemniejsze i gęstsze oraz zapewnia piękny i spektakularny wygląd. Laminowanie jest już dostępne praktycznie w każdym gabinecie kosmetycznym. Efekt laminowania utrzymuje się nawet do 8 tygodni, a powtarzać go można co 2 miesiące.

Przebieg laminowania

Na początku kosmetyczna oczyszcza twarz i odtłuszcza rzęsy. Następnie zabezpiecza te dolne, aby nie skleiły się z górnymi przez przypadek. Ma to również na celu ochronę skóry przed działaniem preparatów. Teraz kolei na nakręcanie rzęs na taki silikonowy wałeczek, który nakłada się na górną powiekę. Teraz bez problemu kosmetyczka jest w stanie nałożyć odżywczy preparat.

Teraz trzeba poczekać aż preparat wyschnie i nałożyć na niego farbę nadającą odpowiedni kolor rzęsom. Na sam koniec nakładana jest keratyna utrwalająca laminowanie. Cały zbieg trwa około 1,5 godziny.

 

Pielęgnacja po laminowaniu

Właściwie pielęgnacja rzęs po laminowaniu jest taka sama jak i przed. Pamiętaj jednak, aby nie moczyć oczu do godziny po zabiegu. wystarczy, że co jakiś czas będziesz je przeczesywać i używać odpowiednich kosmetyków do demakijażu. Najlepsze jest to, że po laminowaniu bez obaw możesz korzystać z basenu czy sauny.

Nasze rzęsy to specyficzne włoski, narażone każdego dnia na wiele niekorzystnych dla nich działań. Jeśli chcesz ułatwić im życie, dobrze jest zrozumieć co tak bardzo je osłabia. Są to przede wszystkim kosmetyki, np. mascary, które je obciążają, powodując szybsze wypadanie. Nieumiejętny demakijaż, polegający na niecierpliwym pocieraniu powiek także nie wpływa korzystnie na stan włosków. Polecany sposób to przyłożenie nasączonego mleczkiem czy płynem micelarnym wacika do zamkniętych oczu i odczekanie około dwóch minut, aby rozpuścić kosmetyk i delikatnie go zmyć. W składzie preparatu nie powinno być alkoholu, gdyż zmywa on tłuszcze, otwiera łuskę i powoduje wysychanie i łamliwość włosa. O wiele lepiej jest raz na jakiś czas wykonać barwienie rzęs henną, niż codziennie stosować tusze.

 

 Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz