„Labirynty dla dzieci” – recenzja

21 października 2015, dodał: Redakcja

Śliwerska Magda: „Labirynty dla dzieci”

1l
Dzieci to istoty dociekliwe i lubiące wyzwania, dlatego proste zadania szybko je nudzą. O to, by były one bardziej skomplikowane i zajęły Wasze pociechy przynajmniej na dłuższą chwilę, z pewnością zadba przedstawiana tu książeczka! Magda Śliwerska zabierze je w świat magicznego labiryntu, który otwiera drzwi do niesamowitej przygody – nawet w zaciszu przytulnego, dziecięcego pokoju!

Historia Gucia i skrzata Zgadusia jest pełna tajemniczych zwrotów akcji, a obaj bohaterowie tej opowieści ciągle stają przed wyzwaniem poszukiwania: drogi do celu, odpowiedniego klucza do drzwi, czy pomagają Wiewiórkowi trafić do norki… Oczywiście udaje im się to z dużą pomocą małego czytelnika, którego wprawna rączka na pewno szybko nakreśli właściwą drogę!

To książeczka wspaniale rozwijająca wyobraźnię, spostrzegawczość i umiejętność rozwiązywania problemów. Dziecko angażuje się nie tylko w poznawanie losów bajkowych postaci, ale aktywnie wkracza w opowiadaną historyjkę i staje się jej współtwórcą. Przy okazji poznaje mitologię grecką, która świetnie tutaj współistnieje ze współczesnymi realiami. Takie połączenie to dowód na to, że w bajkach wszystko jest możliwe:)

Duży format (A4) i atrakcyjne rysunki to gwarancja połączenie przyjemnego z pożytecznym w spędzaniu czasu przez dzieci już w wieku wczesnoszkolnym! Polecam tę książeczkę jako znakomite uzupełnienie procesu edukacji dzieci w wieku 6-12 lat, a także jako wyjątkową pomoc dla rodziców w zapewnieniu dzieciom rozwijającej rozrywki w czasie spędzanym w domu. To znakomita alternatywa dla telewizora i gier komputerowych – ćwiczy zdolności manualne, rozwija ciekawość świata, uczy wrażliwości i rozwija preferencje czytelnicze.

Aż 64 labirynty, które musi przejść czytelnik wraz z bajkowymi postaciami, to droga do lepszego rozwoju intelektualnego i wspaniały pomysł na zachęcenie dziecka do twórczych zajęć. Nic przecież nie stoi na przeszkodzie, by stały się inspiracją do tworzenia własnych łamigłówek:) Zadbaj o rozwijanie wyobraźni Twojego dziecka z książeczkami takimi jak ta – gorąco ją polecam jako idealny pomysł na prezent!

Książkę poleca Oficyna Wydawnicza Impuls – można kupić ją TUTAJ

Dziękujemy za udostępnienie egzemplarza do recenzji –
Redakcja


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


Aleja handlowa

Duże rozmairy - sklep EDorota.pl
Cena:
179 zł
Modelujące talię, wygładzające linię bioder
Cena:
45 zł
Piękne włosy, skóra i paznokcie
Cena:
99
Technologia ŻYWEJ WODY
Cena:
290 zl
Sklep EDorota.pl
Cena:
199 zł
STOP

FORUM - bieżące dyskusje

Sinial - co sądzicie??
ja mam i sobie chwalę :) rzeczywiście bardzo ładnie ujędrnia. Wymaga trochę cierpliwości,...
Botox na zmiany trądzikowe
Dokładnie pierwszy raz słyszę o botoksie na trądzik, mi w klinice od razu polecili...
Blizny na twarzy krępujące :(
Niestety jedyną skuteczną metodą pozbycia się blizn potrądzikowych jest laseroterapia, wiem z własnego doświadczenia, przetestowałam...
Przebarwienia na twarzy
Zgadzam się z opiniami dziewczyn na stare przebarwienia, które są pozostałościami po trądziku...