„Labirynty dla dzieci” – recenzja

21 października 2015, dodał: Redakcja

Śliwerska Magda: „Labirynty dla dzieci”

1l
Dzieci to istoty dociekliwe i lubiące wyzwania, dlatego proste zadania szybko je nudzą. O to, by były one bardziej skomplikowane i zajęły Wasze pociechy przynajmniej na dłuższą chwilę, z pewnością zadba przedstawiana tu książeczka! Magda Śliwerska zabierze je w świat magicznego labiryntu, który otwiera drzwi do niesamowitej przygody – nawet w zaciszu przytulnego, dziecięcego pokoju!

Historia Gucia i skrzata Zgadusia jest pełna tajemniczych zwrotów akcji, a obaj bohaterowie tej opowieści ciągle stają przed wyzwaniem poszukiwania: drogi do celu, odpowiedniego klucza do drzwi, czy pomagają Wiewiórkowi trafić do norki… Oczywiście udaje im się to z dużą pomocą małego czytelnika, którego wprawna rączka na pewno szybko nakreśli właściwą drogę!

To książeczka wspaniale rozwijająca wyobraźnię, spostrzegawczość i umiejętność rozwiązywania problemów. Dziecko angażuje się nie tylko w poznawanie losów bajkowych postaci, ale aktywnie wkracza w opowiadaną historyjkę i staje się jej współtwórcą. Przy okazji poznaje mitologię grecką, która świetnie tutaj współistnieje ze współczesnymi realiami. Takie połączenie to dowód na to, że w bajkach wszystko jest możliwe:)

Duży format (A4) i atrakcyjne rysunki to gwarancja połączenie przyjemnego z pożytecznym w spędzaniu czasu przez dzieci już w wieku wczesnoszkolnym! Polecam tę książeczkę jako znakomite uzupełnienie procesu edukacji dzieci w wieku 6-12 lat, a także jako wyjątkową pomoc dla rodziców w zapewnieniu dzieciom rozwijającej rozrywki w czasie spędzanym w domu. To znakomita alternatywa dla telewizora i gier komputerowych – ćwiczy zdolności manualne, rozwija ciekawość świata, uczy wrażliwości i rozwija preferencje czytelnicze.

Aż 64 labirynty, które musi przejść czytelnik wraz z bajkowymi postaciami, to droga do lepszego rozwoju intelektualnego i wspaniały pomysł na zachęcenie dziecka do twórczych zajęć. Nic przecież nie stoi na przeszkodzie, by stały się inspiracją do tworzenia własnych łamigłówek:) Zadbaj o rozwijanie wyobraźni Twojego dziecka z książeczkami takimi jak ta – gorąco ją polecam jako idealny pomysł na prezent!

Książkę poleca Oficyna Wydawnicza Impuls – można kupić ją TUTAJ

Dziękujemy za udostępnienie egzemplarza do recenzji –
Redakcja

loading...

Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


Aleja handlowa

Modelujące talię, wygładzające linię bioder
Cena:
45 zł
Świetnie oczyszcza i nawilża skórę. Zawiera hydrolat z lawendy i inne składniki roślinne.
Cena:
12,66 zł
Skuteczny demakijaż z olejkiem herbacianym i olejkiem z orzechów macadamia
Cena:
36 zł
Technologia ŻYWEJ WODY
Cena:
290 zl
Sklep Peruka.pl - zaprasza!
Cena:
324 zł
Na bazie orzechów piorących
Cena:
35,99 zł
STOP

FORUM - bieżące dyskusje

Co ugotować dziś na obiad?
U mnie dziś żółta fasolka szparagowa, mięsko z indyka i buraczki zapiekane
wieloletnie branie tabletek, a bliź…
Hormony to powodują, dlatego leczące się kobiety na niepłodność często potem mają ciąże mnogie.
Fryzura na wesele
I koniecznie uniesione włosy, żeby figura nabrała lekkości
rzs - prośba o pomoc
Mam koleżankę z tym problemem, podeślę jej link:)