Kwasy owocowe w letniej pielęgnacji skóry

20 czerwca 2022, dodał: pinkmause
Artykuł zewnętrzny

Share and Enjoy !

Shares

Regularne stosowanie kwasów owocowych w kosmetykach wspomaga złuszczanie, zapobiega rozwojowi bakterii oraz ułatwia penetrację składników aktywnych aplikowanych w kolejnych etapach pielęgnacyjnych, utrzymując skórę w dobrej kondycji. Ponadto stosowanie kremów z kwasami owocowymi latem podtrzymuje działania pielęgnacyjne stosowane w sezonie jesienno-zimowym. Kosmetyki tego typu chronią także skórę przed fotostarzeniem i zmianami wywołanymi negatywnym wpływem słońca.

 

kwasy owocowe

Nie jest tajemnicą, że włączenie kwasów do pielęgnacji skóry to niezawodny sposób na uzyskanie jasnej, promiennej skóry przez cały rok. Kwasy owocowe posiadają dobroczynny wpływ na wygląd skóry. Ich działanie polega na rozluźnieniu warstw naskórka, co powoduje następnie jego złuszczenie. Razem z wierzchnią warstwą rogową naskórka usuwa się osadzone w nim zanieczyszczenia, nadmiar sebum, bakterie i inne drobnoustroje. Również dochodzi od zmniejszenia widoczności niedoskonałości skórnych i wewnętrznej odnowy naskórka. Dzięki zastosowaniu kwasów owocowych można uzyskać efekt podobny do peelingu. Kosmetyki na bazie kwasów skutecznie poprawiają strukturę i ogólną kondycję cery. Odpowiednia pielęgnacja skóry latem nie tylko pomaga zachować młodzieńczy wygląd na dłużej, ale przede wszystkim utrzymać ją w zdrowej kondycji na długo.

Jak bezpiecznie stosować kwasy latem? Kosmetyki z kwasami polecane są szczególnie w okresie jesienno-zimowym, gdy po wakacjach chcemy głęboko oczyścić oraz złuszczyć skórę. W okresie letnim i wiosennym musimy pamiętać o tym, by nie eksponować skóry na słońcu – musimy również zadbać o odpowiednią ochronę, podstawą jest codzienne nakładanie na twarz kremu z filtrem. Stosowanie kremów przeciwsłonecznych to podstawa tego, aby utrzymać zdrowy wygląd skóry, przeciwdziałać przedwczesnym procesom starzenia się, a także chronić ją przed powstawaniem przebarwień słonecznych. Złuszczanie naskórka ma bardzo korzystny wpływ na wygląd cery. Stosowanie odpowiednich kwasów w sezonie letnim pomaga w walce z trądzikiem, będzie przeciwdziała powstawaniu nowych przebarwień (o które latem nietrudno) oraz rozjaśnia już istniejące, działa również nawilżająco. Dodatkowym atutem stosowania kwasów całorocznych jest fakt, że nie powodują one widocznego złuszczania naskórka, tak jak to się dzieje w przypadku mocniejszych kwasów.

Kwasy bezpieczne do stosowania w okresie letnim to m.in. kwas ferulowy, który słynie z niezwykłych właściwości antyoksydacyjnych i foto-naprawczych, dzięki czemu ogranicza widoczność przebarwień oraz chroni skórę przed nawrotem nowych zmian pigmentacyjnych, kwas mlekowy wykazujący niezwykle silne właściwości nawilżające, kwas migdałowy, który działa przeciwzmarszczkowo oraz nawilżająco, kwas azelainowy, który normalizuje produkcję sebum oraz reguluje nadmierną keratynizację skóry, a także polihydroksykwasy (kwas laktobionowy, glukonolakton), niezwykle łagodne i odpowiednie do pielęgnacji bardziej wrażliwych, naczyniowych skór. Należy jednak zachować ostrożność przy nakładaniu więcej niż jednego rodzaju kwasu niezależnie, co może zwiększyć zaczerwienienie, podrażnienie i nadwrażliwość na światło.

W przypadku kosmetyków, które w swoim składzie zawierają kwasy owocowe zawsze należy przestrzegać zaleceń producenta. Kosmetyki mają nam służyć, ale nieumiejętnie ich stosowane może przysporzyć więcej szkody niż pożytku.

Share and Enjoy !

Shares


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz