Kwas hialuronowy na twarz i usta – działanie i efekty
Z czym kojarzy Wam się medycyna estetyczna? Zapewne większość odpowiedzi byłaby związana z pięknem, urodą, czy kosmetyką i każda odpowiedź byłaby dobra. Wiele osób wie, czym ta dziedzina się zajmuje, jednak mało kto przyjrzał się temu dokładnie. Dlatego w tym artykule bierzemy pod lupę produkt, który jest najczęściej używany w medycynie estetycznej, czyli kwas hialuronowy. Dowiecie się, w jaki sposób kwas oddziałuje na twarz, jakie można osiągnąć efekty, jak działa, kiedy i po co go używać oraz jakie są przeciwwskazania.
Co nieco o kwasie hialuronowym
Zacznijmy od tego, czym tak naprawdę jest ten cały kwas? W skrócie, to organiczny związek chemiczny, polisacharyd z grupy glikozoaminoglikanów. W łatwiejszym tłumaczeniu – podstawowa substancja zabiegów medycyny estetycznej, składnik preparatów służących do wypełniania zmarszczek lub innych ubytków w tkankach. Nie należy obawiać się słowa kwas, gdyż jest on całkowicie naturalny, ponieważ występuje we wszystkich organizmach. Wykazuje działanie nawilżające, nawadniające i zmiękczające. Zazwyczaj kwas hialuronowy stosuje się do powiększania ust, korygowania nosa, liftingu, czy zmniejszania zmarszczek. Sprawia, że nakłuwane miejsca zyskują miękkość, sprężystość oraz gładkość. Bardzo ważne jest pochodzenie preparatu oraz odpowiednie umiejętności lekarza.
Pierwsze wypełniacze z początku lat 90. XX wieku zawierały kwas hialuronowy pozyskiwany z kogucich grzebieni – ich wprowadzenie było prawdziwym przełomem w niechirurgicznych zabiegach odmładzających i korekcyjnych. Ze względu jednak na działanie alergizujące szukano bezpieczniejszego sposobu pozyskiwania HA do zabiegów estetycznych –obecnie niealergizujący HA wytwarza się w procesach biotechnologicznych z bakterii rodzaju Streptococcus. Następnie substancja ta jest dokładnie oczyszczana i – jeśli ma być wykorzystana jako wypełniacz – sieciowana. – piszą na wirtualnaklinika.pl.
Czy wiecie, że po 25 roku życia, organizm zaczyna produkować coraz mniej kwasu? Możecie wtedy zauważyć, że Wasza skóra staje się przesuszona, mniej jędrna i mało elastyczna. Do tego pojawiają się liczne zmarszczki oraz efekt opadającego oka. Właśnie, dlatego wiele kobiet decyduje się na zabieg z wykorzystaniem kwasu hialuronowego. Wiele polecanych gabinetów medycyny estetycznej, które wykonują zabiegi z użyciem kwasu hialuronowego zamieszcza wirtualna klinika. Na ich stronie znajdziecie mnóstwo ciekawych informacji, porozmawiacie z ekspertem, poznacie odpowiedzi na nurtujące pytania i obejrzycie ciekawe wywiady.
Obszary zabiegu
Medycyna estetyczna pozwala Wam na:
- nawilżenie i odmłodzenie skóry
- poprawienie jędrności skóry
- uniesienie, lifting
- wypełnienie bruzd nosowo – wargowych
- zniwelowanie cieni pod oczami
- korektę nosa
- podkreślenie policzków
- wymodelowanie brody lub ust
- korektę blizn
- wypełnienie zmarszczek
- wypełnienie doliny łez
Jest to metoda niechirurgiczna, pozwalająca zwalczać swoje kompleksy, dbać o swoją urodę i poczuć się młodziej. Ponadto możecie do codziennej pielęgnacji, włączyć kosmetyki z dodatkiem kwasu hialuronowego. Dzięki nim, Wasza skóra pozostanie w dobrej kondycji i opóźnicie jej proces starzenia się. Zarówno w aptekach, jak i drogeriach znajdziecie kremy na dzień lub na noc, toniki, płyny micelarne czy maseczki. Śmiało używajcie ich codziennie i cieszcie się piękną twarzą.
Efekty
Dla niecierpliwych mamy dobrą wiadomość – efekty są natychmiastowe. Co prawda na zejście opuchlizny możecie poczekać nawet trzy dni, ale naprawdę warto. Dodatkowo kwas hialuronowy wpuszczony do organizmu, przez następne miesiące będzie stopniowo odmładzać Waszą skórę. Zwiększy się również naturalna produkcja kwasu, elastyny i kolagenu. Kwas hialuronowy na usta stosuje się aby wypełnić nawet najmniejsze czy wąskie usta lub wymodelować je w taki sposób, aby stały się pełniejsze i atrakcyjniejsze. Dzięki takiemu zabiegowi wzrośnie nasze poczucie własnej wartości i zostanie odmłodzona wizualnie cała twarz.
Kwas hialuronowy na twarz to inaczej zabieg modelowania twarzy bez użycia skalpela, fachowo nazywany wolumetrią twarzy. Dzięki zastosowaniu kwasu hialuronowego, w szybki sposób możemy odmłodzić się o kilka lat, a także uzyskać prawidłowe proporcje na naszej twarzy. Wolumetria twarzy, jest szczególnie doceniona przez kobiety, które za pomocą kilku nakłuć, zyskują rozświetloną, zadbaną cerę.
Inaczej wygląda sprawa w przypadku mezoterapii. Jest to zabieg polegający na podaniu kwasu hialuronowego nieusieciowanego. Celem jest uzyskanie rewitalizacji oraz odpowiednie nawilżenie skóry. Tutaj na efekty końcowe będziecie musieli zaczekać do czwartego zabiegu. Każdy z nich wymaga miesięcznego odstępu. Mimo wszystko niekiedy już po pierwszej aplikacji można zauważyć delikatną różnicę. Skóra staje się nawilżona, miękka i gładka.
Cały zabieg trwa maksymalnie do 30 minut. Oczywiście wszystko zależy od jego rodzaju oraz miejsca aplikacji. Do tego musicie doliczyć czas działania znieczulenia. Bardzo ważna jest również wcześniejsza rozmowa z lekarzem. Powinniście wiedzieć jaki jest plan działania, jak wygląda cały proces, na czym polega późniejsza pielęgnacja.
Przeciwwskazania
Niestety ten cudowny preparat nie nadaje się dla każdego. Powinny go unikać osoby:
- z alergiami
- z nadwrażliwością na kwas hialuronowy
- z implantami, które znajdują się przy obrębie miejsca zabiegu
- zmagające się z problemami krzepnięcia krwi
- posiadające nowotwory oraz choroby autoimmunologiczne
- kobiety w ciąży i karmiące piersią
Pamiętajcie, żeby niczego nie ukrywać przez lekarzem. Może to doprowadzić do skutków ubocznych i ryzyka na Waszym zdrowiu oraz urodzie. Koniecznie sprawdźcie kompetencje kliniki, w której chcecie wykonać zabieg. Wypytajcie o pochodzenie produktu, certyfikaty o wyrobie medycznym, poszukajcie opinii w Internecie.
Wiele osób zastanawia się również czy zabieg bywa bolesny. Niestety tak, dlatego śmiało możecie poprosić o podanie znieczulenia. Wtedy nie powinniście odczuwać żadnego dyskomfortu. Istnieje kilka opcji do wyboru. Pierwsza jest pod postacią kremu z lidokainą. Nakłada się go pół godziny przed zabiegiem. Drugą opcją jest zastrzyk, który działa już po 10 minutach. Możecie również, zdecydować się na połączenie w całość kwasu oraz środka znieczulającego.
Na koniec jedna ważna uwaga dotycząca bezpieczeństwa zabiegu oraz samych produktów: nigdy nie wolno wstrzykiwać sobie kwasu hialuronowego we własnym zakresie, zabieg należy wykonywać 0wyłącznie w wyspecjalizowanym i renomowanym gabinecie medycyny estetycznej, przez wykwalifikowanego lekarza. Wypełniacze kupowane z niesprawdzonych źródeł często są źródłem wielu problemów i tylko doświadczony lekarz potrafi odróżnić oryginał od kwasu podrobionego. Ponadto preparaty stosowane w gabinetach lekarskich są dystrybuowane w odpowiednich warunkach, tak jak lekarstwa.