Kwarantanna z dzieckiem – książeczki Media Rodzina | Wszystko dla zdrowia i urody, porady kulinarne Uroda i Zdrowie - serwis nie tylko dla kobiet!

Kwarantanna z dzieckiem – książeczki Media Rodzina

6 maja 2020, dodał: Marta Dasińska
Artykuł zewnętrzny

Fakt odwołania zająć w przedszkolu i szkołach, brak kontaktu z rówieśnikami, niepewność i strach naruszają w dzieciach poczucie bezpieczeństwa. Wspaniałym sposobem na odwrócenie tej tendencji jest wspólne czytanie. Skorzystajmy mądrze z tego wspólnego czasu w domu, którego oczywiście nie planowaliśmy, ale który można przekuć na sukces. Gorąco zachęcamy, by znaleźć czas na wspólne czytanie… 

 

Czytajcie! Dla uspokojenia, dla rozwoju emocjonalnego oraz dla odbycia najwspanialszych podróży pozostając we własnych czterech ścianach

Książki dla dzieci to publikacje niezwykłe. Pełnią wiele funkcji – uczą, bawią, wspierają rozwój i rozbudzają w dzieciach miłość do książek. Książka bawi i czaruje, wzrusza i śmieszy, zaraża może naiwną, ale jakże piękną wiarą, że wszystko można zrobić w świecie wielkiej zabawy i jeszcze większej wyobraźni, trzeba tylko mieć przyjaciela i wolną od trosk, za to pełną pomysłów głowę. Przedstawiamy wybór z oferty wydawniczej Wydawnictwa Media Rodzina ze wskazaniem na najfajniejsze książeczki dla dzieci. Oto one!

Nieocenione w rozwoju dziecka będą serie jak: Kicia Kocia, Żubr Pompik, Uniwersytet Malucha i wiele innych. Chyba nie musimy przekonywać, jak ważne i potrzebne jest wspólne kartkowanie stron i odkrywanie zapisanego na nich tajemniczego świata. Już maluszki mogą sięgać po bajki dla dzieci, które pozwolą im zapoznać się z podstawową wiedzą, a także nauczą myślenia przyczynowo-skutkowego. Chwila przy książce jest wspólnie spędzonym, rodzinnym czasem, dlatego tytuły znajdujące się w naszym zestawieniu to pozycje, które zaciekawią wszystkich domowników.

Teraz czas na czytanie. Gorąco zachęcamy rodziców do skorzystania z kwarantanny w sposób, który zbuduje kompetencje dzieci na przyszłość i w tym obszarze przekuje potencjalny kryzys w sukces.

 

 

Gudule: Zwariowane opowieści

 

Trzynaście zwariowanych opowieści tryskających humorem dla dzieci od 8 lat. Znajdziecie tu na przykład historię o królu, który dmuchał na makaron, wilku, który sypał rymowankami jak z rękawa, najbardziej kapryśnej królewnie na świecie, nieustraszonych rycerzach i o pewnej wróżce, która wyczarowała prawdziwie magiczną telewizję. To zbiór tekstów dla każdego – niezależnie od wieku. Tekstów, które nigdy się nie znudzą!

 

Anita Głowińska: Akademia Kici Koci. Kolory

 

Akademia Kici Koci to nowa edukacyjna seria książek z Kicią Kocią w roli głównej!
Pod hasłem „Wiem. Rozumiem.” autorka, Anita Głowińska, zaprasza dzieci do poznawania wraz z rezolutną kotką najbliższej im rzeczywistości. Na twardych kartach książek nowego cyklu na samym początku w sympatyczny i przystępny sposób zaprezentowane zostaną najmłodszym najpopularniejsze pojazdy i najpiękniejsze kolory, a proste historyjki wprowadzą maluchy w świat podstaw języka angielskiego.

W tym tomiku Kicia Kocia i Nunuś zapraszają do wielobarwnej zabawy z kolorami wokół nas!

 

Anita Głowińska: Akademia Kici Koci. Pojazdy

 

Akademia Kici Koci to nowa edukacyjna seria książek z Kicią Kocią w roli głównej!
Pod hasłem „Wiem. Rozumiem.” autorka, Anita Głowińska, zaprasza dzieci do poznawania wraz z rezolutną kotką najbliższej im rzeczywistości. Na twardych kartach książek nowego cyklu na samym początku w sympatyczny i przystępny sposób zaprezentowane zostaną najmłodszym najpopularniejsze pojazdy i najpiękniejsze kolory, a proste historyjki wprowadzą maluchy w świat podstaw języka angielskiego.

W tym tomiku Kicia Kocia i Nunuś uczą maluchy rozpoznawać różne rodzaje pojazdów, od ulubionych i popularnych, takich jak straż pożarna, policja i pogotowie, po rzadsze – jak balon czy rakieta kosmiczna.

 

Wojciech Widłak: Wesoły Ryjek i wiosna

 

Wraz z biegiem miesięcy poznajemy z Wesołym Ryjkiem kolejną, ostatnią już porę roku. Wiosna to czas budzenia się przyrody do życia po zimie, pojawiania się pachnących kwiatów na drzewach, młodych liści i wyższych temperatur. Zabawne opowieści Wojciecha Widłaka oraz ciepłe ilustracje Agnieszki Żelewskiej idealnie wpisują się w tę kolorową porę. Bystry prosiaczek pójdzie na spacer, pobawi się z tatą na świeżym powietrzu, a także będzie poznawał cuda natury razem z rodzicami i swoim najlepszym przyjacielem – żółwiem przytulanką.

 

Chris Ferrie: Osiem małych planet

 

Proste wyjaśnienia trudnych zagadnień dla przyszłego geniusza!
„Osiem małych planet” to wierszowana, przepełniona ciekawymi informacjami opowieść o planetach Układu Słonecznego, z których każda jest inna, dzięki czemu czuje się w tym gronie wspaniale i wyjątkowo. Atrakcyjna wizualnie książka dodatkowo przyciąga uwagę dziecka okrągłymi wycięciami.
Autor, Chris Ferrie jest nagradzanym fizykiem i ojcem czwórki przyszłych naukowców. Jego zdaniem żadne dziecko nie jest za małe, żeby wprowadzić je w cudowny świat nauki.

 

Chris Ferrie: Technologia kosmiczna dla maluchów

 

Proste wyjaśnienia trudnych zagadnień dla przyszłego geniusza!

„Technologia kosmiczna dla maluchów” to kolorowe i przystępne wyjaśnienie podstawowych praw dotyczących tajemnic wypraw w przestrzeń pozaziemską. Maluchy (i dorośli!) dowiedzą się z niej, jakie siły są niezbędne, by rakieta mogła wystrzelić w kosmos.

Chris Ferrie jest nagradzanym fizykiem i ojcem czwórki przyszłych naukowców. Jego zdaniem żadne dziecko nie jest za małe, żeby wprowadzić je w cudowny świat nauki.

 

Chris Ferrie: Fizyka jądrowa dla maluchów

 

Proste wyjaśnienia trudnych zagadnień dla przyszłego geniusza!

„Fizyka jądrowa dla maluchów” to kolorowe i przystępne wyjaśnienie podstawowych praw rządzących fizyką jądrową. Maluchy (i dorośli!) poznają sekrety jądra atomów: dowiedzą się jakie relacje łączą protony i neutrony i w jaki sposób jadro atomu uwalnia energię!

Chris Ferrie jest nagradzanym fizykiem i ojcem czwórki przyszłych naukowców. Jego zdaniem żadne dziecko nie jest za małe, żeby wprowadzić je w cudowny świat nauki.
Cara Florance jest biochemiczką i matką z doświadczeniem w astrobiologii, robieniu waty cukrowej i dekontaminacji radiacyjnej.

 

Tomasz Samojlik: Żubr Pompik. Wyprawy. Tom 16. Skok Kozicy

 

Kolejny tom cyklu, w którym małe żubry zwiedzają polskie parki narodowe. Pompik i Polinka są zauroczeni Tatrami. Jednak nie bardzo dają radę wejść na najbardziej malownicze skalne półki. Jest jednak zwierzę, któremu udaje się to bez trudu – kozica popisuje się pięknymi skokami, kiedy nagle… zapada się jej noga! Okazuje się, że to nie pierwszy raz ktoś kopie pod nią dołki. Pompik oferuje pomoc w rozwiązaniu zagadki, a kozica podsuwa mu nawet głównego podejrzanego: niedźwiedzia. Żubrzych detektywów czeka jednak zaskoczenie…

 

Tomasz Samojlik: Żubr Pompik. Wyprawy. Tom 17. Cenna gąsienica

 

Jakże piękne są trzy górskie szczyty, do których zmierza żubrza rodzina! Żubry są tak zapatrzone na niesamowity krajobraz Pienińskiego Parku Narodowego, że Polinka o mało nie rozdeptuje pełznącej powolutku po górskiej łące gąsienicy. Miejscowe zwierzęta są oburzone tym, jak żubry traktują ich najpiękniejszy skarb. Pompik nie rozumie, jak mogą się tak mylić – przecież najpiękniejszy skarb wznosi się tam, hen nad ich głowami. Dzięki cierpliwości Porady i intuicji Polinki, udaje mu się jednak odkryć tajemnicę cennej gąsienicy…

 

W orlim gnieździe. Legendy, podania i baśnie wielkopolskie

 

W Wielkopolsce, kolebce polskiej państwowości, w ciągu wieków narodziło się mnóstwo opowieści. Przekazywane z ust do ust w różnych zakamarkach regionu, przez lata ulegały modyfikacjom, a ich obecny kształt znajdziemy w zbiorze Błażeja Kusztelskiego. „Baśnie wielkopolskie” prezentują 24 opowieści od polskich prapoczątków aż do czasów współczesnych, a ich bohaterami obok postaci historycznych, jak Bolesław Chrobry, Władysław Jagiełło, Ludgarda czy Halszka z Szamotuł, występują też legendarne, jak Król Popiel, święty Marcin czy Golem.

 

 

www.mediarodzina.pl






Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz