Kurtki zimowe – jaki model wybrać?

6 grudnia 2021, dodał: Redakcja
Artykuł zewnętrzny

Share and Enjoy !

Shares

Funkcjonalna, ciepła, modna i tania – taka powinna być idealna kurtka na zimę. Cenimy również uniwersalność – dobrze, jeśli kurtki zimowe można nosić zarówno do stylizacji codziennych, uzupełnionych traperami, jak również do tych bardziej eleganckich, z kozakami na szpilce. Jak zatem wybrać kurtkę, która spełni wszystkie stawiane jej wymagania?

1. Uniwersalna kurtka puchowa
2. Kurtki zimowe dla aktywnych
3. Jak wybrać model idealny?

Za jakość kurtki odpowiada rodzaj użytego materiału, zastosowanie podpinki i membrany oraz fason. Dobre jakościowo i wpisujące się w trendy kurtki zazwyczaj są droższe niż przeciętne modele, jednak ich zakup to inwestycja na lata – moda na kurtki zimowe nie zmienia się tak szybko, jak na inne rodzaje odzieży.

Uniwersalna kurtka puchowa

Kurtki puchowe to najczęściej i najchętniej wybierane kurtki zimowe, nie tylko w tym sezonie. Są modne już od kilku lat i nic nie wskazuje na to, aby moda ta miała się zmienić. Wśród kurtek puchowych można zauważyć duże dysproporcje cenowe, a wynika to głównie z jakości zastosowanych materiałów i rodzaju puchu. Wysokiej jakości kurtka puchowa jest wypełniona w 90% puchem, a jedynie w 10% pierzem, przy jednoczesnym zachowaniu dużej sprężystości. Materiał wierzchni powinien być lekki, a jego struktura nie może przepuszczać puchu – tak zbudowana kurtka dobrze ochroni organizm przed wiatrem i lekkim deszczem. Kurtki puchowe nie nadają się jednak do noszenia podczas uprawiania sportu, źle znoszą również bardzo ulewne deszcze.

W tym, jak i w poprzednich sezonach, modne są kurtki oversizowe, krótkie lub nieco dłuższe, z asymetrycznie wykończoną tylną częścią. Szczególnie te ostatnie mają uniwersalny charakter i będą pasowały do wielu stylizacji.

Kurtki zimowe dla aktywnych

Kurtka puchowa to dobre rozwiązanie na co dzień, jednak podczas uprawiania zimowych aktywności na świeżym powietrzu jej właściwości wpływają niekorzystnie na efekty i wygodę treningów. W tym przypadku lepiej sprawdzi się kurtka 3in1. Składa się ona z warstwy zewnętrznej – oddychającej i nieprzemakalnej, wyposażonej w membranę, oraz podpinki, wykonanej z polaru, materiałów syntetycznych lub puchu. Dzięki temu kurtka ochroni ciało przed ulewnym deszczem, wiatrem i niską temperaturą, a jednocześnie zapewni wygodę użytkowania.

Jak wybrać model idealny?

Wybór idealnej kurtki zależy od preferencji i potrzeb. Jeśli zimowa aktywność ogranicza się do spacerów i innych, codziennych czynności, to najlepszą opcją będzie kurtka puchowa. Osoby aktywne powinny zainwestować również w drugi model, 3in1 – w ten sposób zapewnią sobie solidną ochronę i komfort ruchu.

 

 

 

 

 

Share and Enjoy !

Shares


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Jaki pies dla rodziny z małymi dzie…
Również mam yorka i jest bardzo łagodny i lubi dzieci. Moim zdaniem wszystko...
Auto na minuty
Miałam okazję kilka razy skorzystać z takiego wynajmu na minuty i wcale to...
astma u dzieci
Przy astmie nebulizator w domu to podstawa, bo nierzadko podaje się sterydy...
Jak przygotować piersi do karmienia…
Nie ma na to recepty i moim zdaniem nie można się do tego przygotować,...