URODA I ZDROWIE

Kto powinien wybrać materac hybrydowy do spania? Zapytaliśmy eksperta z Hilding Anders

26 listopada 2020, dodał: Redakcja

Zapewnienie właściwego podparcia podczas snu to jedno z głównych zadań każdego materaca, jednak w zależności od zastosowanego materiału czy dodatków, każda z konstrukcji robi to na nieco inny sposób. Doskonałym przykładem połączenia tradycyjnych rozwiązań z tymi nowoczesnymi są pod tym względem materace hybrydowe. Dzięki zastosowaniu dwóch wkładek – sprężynowej i piankowej – konstrukcja zapewnia doskonałą stabilność podczas snu, a do tego jest wyjątkowo miękka, będąc doskonałym rozwiązaniem dla wszystkich osób, które cierpią na bóle kręgosłupa. Sprawdź, co jeszcze warto wiedzieć o materacach hybrydowych i czym wyróżniają się te produkowane przez Hilding Anders.

materac hybrydowy

Materac hybrydowy – z czego składa się ta konstrukcja?

Pod względem budowy czy ogólnej konstrukcji materac hybrydowy  nie różni się zanadto od innych podobnych konstrukcji dostępnych na rynku. Dalej kluczowe jest tutaj wypełnienie, z tym że w materacach hybrydowych składa się ono z dwóch wkładek tj. sprężynowej i piankowej. Na pierwszy rzut oka połączenie to może wydawać się nietrafione, zwłaszcza że konstrukcje sprężynowe są ciężkie i kojarzone zazwyczaj ze starymi łóżkami. W nowoczesnych materacach stosuje się jednak zupełnie inne sprężyny – modele stalowe zastąpiono lekkimi acz wytrzymałymi sprężynami kieszeniowymi. Każda z nich “pracuje” osobno, co oznacza, że drgania powstałe w jednej części materaca, nie są przenoszone na tę drugą, co idealnie sprawdzi się w sypialni pary.

Drugą część (zazwyczaj tę wierzchnią) stanowią dwie lub trzy warstwy pianki. W zależności od producenta mogą to być pianki termo- lub wysokoelastyczne, a także te lateksowe, które znaną są ze swoich antyalergicznych właściowości. W przypadku materaca Hilding Dance zastosowano wysokoelastyczną piankę FlexiFoam, która nadaje konstrukcji niesamowitej miękkości, oraz termoelastyczną piankę FloFom wykazującą właściwości chłodzące. Dzięki temu kręgosłup użytkownika będzie we właściwej, zalecanej przez lekarzy pozycji przez cały czas trwania snu.

Jakie są zalety materacy hybrydowych?

Głównym atutem materacy hybrydowych jest przede wszystkim połączenie miękkości konstrukcji piankowych ze stabilnością, jaką zapewniają modele w wkładką sprężynową. Dzięki temu materace hybrydowe doskonale sprawdzą się w sypialni osób zarówno lżejszych, jak i cięższych, przy czym warto pamiętać, że stopień twardości jest kwestią indywidualną.

Przy okazji doboru materacy hybrydowych warto zwrócić również uwagę na kwestie związane z higieną. Ze względu na zastosowanie pianek, konstrukcja sprawniej wymienia powietrze z otoczeniem, zapobiegając tym samym namnażaniu się szkodliwych drobnoustrojów, które mogą nasilić alergię. Pod tym względem prym wiodą materace hybrydowe marki Hilding Anders, które wykonuje się ze sprawdzonych materiałów. Ten skandynawski producent wspiera swoimi wyrobami zarówno duże sieci sklepów meblowych (Ikea, Agata Mebla czy BRW), jak i te mniejsze pokroju SleepMed.

materace hybrydowe

Na co zwrócić uwagę podczas doboru materacy hybrydowych?

Przeglądając kolejne oferty sklepów w poszukiwaniu najlepszych materacy hybrydowych, warto zwracać przede wszystkim uwagę na różnego rodzaju oznaczenia i certyfikaty potwierdzające jakość użytych materiałów. Ważna jest również gwarancja producenta – w przypadku materacy Hilding Anders klient może liczyć na 15-letnią gwarancję. Do tego materace hybrydowe tego skandynawskiego producenta polecane są przez zdrowykregoslup.pl.

 

 

 

Share and Enjoy !

0Shares
0 0

loading...

Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Problemy z kręgosłupem
Po wielu problemach z bólami pleców, spowodowanymi w większości moją własną ignorancją tej sprawy,...
Jaki żel intymny
Z tego co wiem, to jest badzo dobry.
Czas oczekiwania na przedszkole
Jeśli chodzi o prywatne przedszkole językowe to w tego typu placówkach idzie to całkiem...
bóle pleców:(
Ja przez kilka lat zmagałem się z bólami pleców, aż postanowiłem skorzystać z usług...