Krople żołądkowe kojarzą się wszystkim z czymś nieprzyjemnym. Zazwyczaj podaje się je przy dolegliwościach żołądkowych. Postanowiłam więc odczarować Wam ten produkt. Co, jeżeli powiem Wam, że można ich użyć do pielęgnacji włosów? Nie wierzycie? Zobaczcie sami !
Co nieco o kroplach żołądkowych
Krople powstają z liści mięty pieprzowej, korzenia z kozłka lekarskiego, wyciągu z ziela dziurawca, a także z nalewki gorzkiej ( korzeń goryczki, liść bobrka trójlistnego i owocnię gorzkiej pomarańczy ). Cały ekstrakt wykonuje się na bazie alkoholu.
Krople stosuje się w przypadku wystąpienia trudności z trawieniem, przy skurczach i bólach żołądka czy niestrawności. Zazwyczaj towarzyszy temu kolka, zgaga oraz brak apetytu. Podaje się je w formie doustnej po kilka kropli.
Kozłek lekarski – inaczej zwany walerianą. Wykazuje działanie uspokajające, rozluźniające oraz rozkurczające. Działa na ścianę żołądka zmniejszając ból i dyskomfort.
Mięta pieprzowa – pomaga przy wzdęciach, powoduje zwiększenie produkcji żółci oraz soków żołądkowych, dzięki czemu usprawnia proces trawienia.
Wyciąg z dziurawca – działa uspokajająco, antybakteryjnie przeciwzapalnie oraz zawiera mnóstwo związków o działaniu żółciotwórczym i żółciopędnym. Ponadto łagodzi podrażnienia błony śluzowej żołądka oraz jelit.
Nalewka gorzka – posiada właściwości pobudzające łaknienie, zwiększa wydzielanie śliny oraz żółci.
Krople żołądkowe zawierają alkohol. Powinny ich unikać dzieci poniżej dwunastego roku życia, osoby zmagające się z chorobami układu pokarmowego oraz osoby z nadwrażliwością na którykolwiek składnik produktu. Nie zaleca się ich również kobietom w ciąży oraz karmiącym piersią.
Krople na włosy
Brzmi to dziwnie prawda? Jednak wcierka wykonana z kropli żołądkowych jest bardzo skuteczna. Zaleca się jej stosowanie w przypadku problemów z wypadaniem włosów oraz do ogólnej poprawy ich kondycji. Krople działają na włosy wzmacniająco, ograniczają ich wypadanie, chronią przed łupieżem, wspomagają układanie włosów, zamykają łuski włosa, odżywiają, regenerują oraz nawilżają połamane i suche kosmyki.
Ważne ! Nie stosujcie kropli wyłącznie na końcówki. Niestety są one zbyt cienkie i nie dadzą rady działaniu nalewki. Nakładajcie je tylko na skórę głowy.
Produkt musicie rozcieńczyć, najlepiej w proporcji 1:3 ( 1 kropka na trzy łyżki wody ). Następnie wmasujcie delikatnie nalewkę w skórę głowy i pozostawcie ją na godzinę. Po tym czasie umyjcie głowę jak zwykle. Stosujcie krople dwa razy w tygodniu. Opcjonalnie możecie połączyć wcierkę z odżywką.