Krem na noc i krem na dzień – czym się różnią i czy muszą pochodzić z tej samej linii? Odpowiadamy | Wszystko dla zdrowia i urody, porady kulinarne

Krem na noc i krem na dzień – czym się różnią i czy muszą pochodzić z tej samej linii? Odpowiadamy

26 maja 2022, dodał: Redakcja
Artykuł zewnętrzny

Share and Enjoy !

Shares

Nikogo nie dziwi, że w ofercie szanujących się marek kosmetycznych znaleźć można kremy na dzień i kremy na noc. Czym się różnią te kosmetyki, czy naprawdę musisz używać obu i wreszcie – czy muszą pochodzić z tej samej linii produktów? Znamy odpowiedzi na te pytania.

twarz

Krem na noc, a krem na dzień – czym się różnią?

Czy rozróżnienie na kremy na dzień i kremy na noc to tylko wymysł producentów kosmetyków, którzy chcą Cię skłonić do zakupów? Absolutnie nie, a przynajmniej nie w przypadku dobrych i cenionych marek. Kosmetyki przeznaczone do pielęgnacji dziennej i nocnej różnią się składem, konsystencją, a przede wszystkim – działaniem:

  • zazwyczaj kremy na dzień mają lżejszą formułę, stanowią lepszą bazę pod makijaż, posiadają filtry przeciwsłoneczne, za to pozbawione są składników fotouczulających. Działają antybakteryjnie, przeciwzmarszczkowo, ale przede wszystkim nawilżająco,
  • kremy na noc z kolei są bogatsze, bardziej „treściwe”, często posiadają więcej wysoko stężonych składników o ukierunkowanym działaniu. Pomagają podczas snu łagodzić podrażnienia jak kompres albo zwalczać trądzikowe zmiany.

Chociaż pielęgnacja oparta na wzajemnie uzupełniających się produktach przyniesie najlepsze efekty, nie oznacza to, że coś się stanie, jeśli w ciągu dnia postanowisz nałożyć na twarz krem na noc albo wieczorem nawilżysz cerę kremem na dzień.

Czy kremy na dzień i na noc muszą pochodzić z tej samej linii kosmetyków?

Jak wiesz, w liniach kosmetycznych różnych marek znaleźć można kremy na dzień i kremy na noc. Czy oznacza to, że jesteś skazana na używanie produktów z tej samej gamy? Niekoniecznie. Na drodze swoich eksperymentów możesz dojść przecież do wniosku, że na przykład Twoja cera w ciągu dnia potrzebuje solidnej regeneracji i działania przeciwstarzeniowego, a wieczorem – antybakteryjnego wsparcia. W takiej sytuacji jak najbardziej zasadne będzie stosowanie ulubionych kremów z dwóch różnych linii bądź w ogóle z oferty innych marek.

Warto jednak pamiętać, że kremy na dzień i na noc z tej samej gamy produktów od jednego producenta przypominają dwa elementy układanki, które idealnie do siebie pasują. W praktyce oznacza to odpowiednie, a więc bezpieczne, stężenia substancji aktywnych, wzajemne podbijanie swojego działania i pewność najlepszych rezultatów w najkrótszym czasie. Ciekawym przykładem są polskie kosmetyki Veoli Botanica, sprzedawane w zestawie Day&Night: dogłębnie nawadniający krem do twarzy na dzień oraz krem do twarzy na noc z ochroną lipidową „Second Skin”. Taki duet gwarantuje zachowanie równowagi hydro-lipidowej i pewność, że Twoja cera nie zareaguje podrażnieniem, nawet jeśli jest szczególnie wrażliwa.

Kremy na dzień i kremy na noc różnią się nie tylko składem, ale też działaniem. Jeśli chcesz, żeby pielęgnacja Twojej cery była skuteczna, ale też bezpieczna, wybierz kosmetyki dostosowane do różnych pór dnia – najlepiej takie, które się wzajemnie uzupełniają.

 

Share and Enjoy !

Shares


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Czy facet powinien sobie dodać kilk…
Kiedy mąż potrzebował szybko receptę na leki na potencję, https://lekarzonline.eu/ okazał się strzałem w...
Cera bez zmarszczek
Ja bardzo uważam na skład bo mam dosyć wrażliwą cerę i dużo kremów sprawiało,...
Sztućce
Ja na swoich chcę zrobić grawer, ciekawe ile kosztuje taka usługa. ...
Platoniczna miłość to strata czasu…
Nie w tych czasach...Teraz to raczej niedostępna kobieta budzi niechęć....