URODA I ZDROWIE

Kreatywne zabawy w domu

2 czerwca 2014, dodał: majowa

Zima to dla naszych pociech czas beztroskich zabaw na śniegu. Wiemy jednak, że ta pora roku nie zawsze wygląda jak na bożonarodzeniowych kartkach. Często mróz, plucha i paskudna pogoda nie pozwalają na wyjście na sanki, a dzieciaki muszą przecież jakoś się rozerwać. Jak więc łatwo i bez drogich zabawek umilić im przymusowy pobyt w domu, rozwijając przy okazji ich kreatywność? Oto kilka pomysłów:

Malowanie dłońmi i stopami

Dzieciaki je uwielbiają, mamy, z powodu bałaganu, niekoniecznie. Jednak radość dzieciaków z własnoręcznie (lub własnonożnie) namalowanych dzieł sztuki jest tak duża, że można czasem dla niej zmusić się do sprzątania (albo przed zabawą postawić warunek: można malować, ale po wszystkim trzeba posprzątać). Dobrym pomysłem, zamiast bezładnego chlapania różnymi farbami po kartce, jest odciśnięcie dłoni lub stopy i domalowanie do nich dodatkowych elementów, żeby wyglądały jak zwierzątka, drzewa lub stworki.

hand

hand2

hand3

hand4

 

Stwory z rolek papieru toaletowego

Spróbuj przez tydzień lub dwa nie wyrzucać zużytych rolek po papierze i zaskocz dzieci propozycją zabawy z nimi. Ten pozornie niewdzięczny surowiec przy odrobinie wyobraźni daje mnóstwo możliwości. Można wycinać z niego dowolne kształty, malować, obklejać czymkolwiek. Dużo radości da pociechom tworzenie stworów i zwierzątek, można także wykonać ozdobę ścienną.

rolki18328cb33d293092e04934d658084a6f

rolki2

Stopione kredki

Ta bardzo prosta technika jest niesamowicie efektowna, niektóre dzieła stworzone za jej pomocą nadają się do powieszenia nie tylko na ścianie pokoju dziecięcego. Polega na przymocowaniu różnokolorowych kredek świecowych do kartki i ogrzewaniu ich suszarką, aż zaczną się topić. Kredki można ułożyć w dowolne wzory i tworzyć piękne obrazy.

stopione

stopione kredki

 

 

Zabawki z klamerek

Klamerki są doskonałe do wykonywania różnych ludzików, zwierzaków (np.: z otwieraną paszczą) czy samolotów, wystarczy dokleić do nich dodatkowe elementy. Do zabawy najlepsze będą klamerki drewniane, bo łatwo można je pomalować np. flamastrami.

 klamerki2 samolot

Pieczątki z ziemniaka

Kto z nas nie pamięta zabawy z wyciętymi w bulwie wzorkami? Dla naszych pociech jest ona równie ciekawa, co kilka pokoleń temu, możemy ją jednak zmodyfikować i wyjść poza kartkę papieru. Obecnie modne są powtarzalne, geometryczne wzory, możemy więc zachęcić dzieci, aby używając farb do tkanin stworzyły własne niepowtarzalne ubrania, poszewki na poduszkę, czy nawet obrazy. Potem wystarczy tylko utrwalić dzieło żelazkiem i można spokojnie prać je w pralce.

ziemniak4

ziemniak3

ziemniak2

 


loading...

Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

3 komentarzy do Kreatywne zabawy w domu

  1. avatar monstra pisze:

    Genialne! Dzięki za porady :))

  2. Świetne te przykłady, super bluzeczka, z stemplami, oraz spinacze, w ogóle jest za. Polecam tez by urządzać sesje karaoke z dzieciaczkiem, już od małego uczyć lubienia własnego głosu, to zaowocuje w przyszłości odwaga :)

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Domowe pieczywo.
Kiedyś piekłam swój chleb, ale teraz nie mam na to po prostu czasu...
zakupy przez internet
Zwykle kupuję przez internet ubrania, buty, kosmetyki, chemie, torebki i akcesoria. Jednym słowem wszystko...
materac na zamówienie
> xxxyyy napisał/a:> Najlepiej jest właśnie szukać takich sklepów jak ten z materacami gdzie...
Prezent na Dzień Kobiet
Też tak uważam. Może bransoletka z charmsami? Taka biżuteria robiona jest z wysokiej...