Kosmetyki bezolejowe marki Uzdrovisco – dla skóry z niedoskonałościami! | Wszystko dla zdrowia i urody, porady kulinarne

Kosmetyki bezolejowe marki Uzdrovisco – dla skóry z niedoskonałościami!

14 marca 2023, dodał: Redakcja
Artykuł zewnętrzny

Share and Enjoy !

Shares

Choć w Polsce trend na pielęgnację bezolejową, nie jest jeszcze zbyt widoczny, to za wielką wodą już od jakiegoś czasu robi karierę. Kosmetyki bez olei roślinnych, które często wykazują potencjał komedogenny (skłonność do zapychania porów), rekomendowane są tam przez dermatologów, szczególnie osobom ze skórą z niedoskonałościami.

„Bezolejowe kosmetyki lepiej się wchłaniają i są lżejsze na skórze. Wiele bezolejowych formuł nawilżających nie zatyka porów, co oznacza, że skóra jest mniej podatna na niedoskonałości niezależnie od typu cery.” – mówi dr Janette M.Black, certyfikowany dermatolog z Los Angeles w Kaliforni.

To, aby kosmetyk nie zapychał staje się obecnie jednym z głównych czynników, na który klientki zwracają uwagę przy wyborze kosmetyku. Na ten ważny aspekt pielęgnacji kładą nacisk nie tylko młode osoby borykające się z niedoskonałościami w wieku 25-35 r.ż., ale także, te nieco bardziej dojrzałe, bo trądzik, zmiany zaskórnikowe i krostkowe dotyczą dzisiaj także cer nawet po 30, czy 40 roku życia. Dlatego, aby skutecznie pielęgnować i jednocześnie dać kobietom gwarancję zminimalizowanego ryzyka zapychania porów, Uzdrovisco opracowało unikalną na polskim rynku bezolejową pielęgnację w trzech duetach: anti-aging, promienność i redukcja niedoskonałości. Formuły zachwycają czystymi składami, wysokimi dozami składników aktywnych, przyjemną aplikacją i zmysłowym zapachem.

 Lekkie bezolejowe formuły, które z precyzją, ale bez ryzyka zapychania porów uderzają w najważniejsze potrzeby skóry, jak działanie anti-aging, poprawiające promienność i rozjaśniające oraz redukujące niedoskonałości i skłonność do ich pojawienia się. 

Produkty zachwycają lekkością aplikacji, szybkim wchłanianiem bez klejącej warstwy i synergią działania. Trzy duety, w których znajdziesz serum w połączeniu z kremem dają pełnię skuteczności uzyskanej dzięki silnie działającym, zaawansowanym składnikom aktywnym, jak retinal, stabilna wit. C czy 100% naturalny kwas salicylowy. 

Pielęgnacja anti-aging

W linii znajdują się dwa produkty: serum i krem wygładzające o działaniu anti-aging.

Głównym składnikiem serii jest jedna z najaktywniejszych form witaminy A stosowana w kosmetykach – Retinal. To następca dobrze znanego reitinolu. Forma aldehydowa tej niezwykle cennej dla młodego wyglądu witaminy, poza całym spektrum działania odmładzającego i stymulującego, z jakiego znany jest retinol, ma trzy zasadnicze przewagi:

 • Do uzyskania pełnej aktywności w skórze wymaga tylko jednego przejścia do kwasu retinowego. Działa więc bardzo szybko, a dla uzyskania odpowiednich efektów wystarczą naprawdę niewielkie ilości.
 • Nie podrażnia! Może być stosowany także przez skóry wrażliwe, naczynkowe, a nawet z trądzikiem różowatym. Nie niesie ze sobą takiego ryzyka działań niepożądanych jak retinol!
 • Stosowana przez Uzdrovisco forma retinalu wzmocniona została obecnością halorubiny, która działa 4x silniej niż witamina C, dzięki temu cząsteczka jest stabilniejsza od czystego retinalu blisko 16 krotnie!

  8 głównych korzyści retinalu:
 • redukuje zmarszczki,
 • zwiększa grubość naskórka jak i skóry właściwej,
 • poprawia elastyczność naczyń krwionośnych i zmniejsza ich sztywność
 • redukuje szorstkość
 • zmniejsza odwodnienie skóry
 • zmniejsza trądzik różowaty
 • redukuje niedoskonałości
 • rozjaśnia

W linii bezolejowej anti-aging znajduje się jedna z najwyższych dawek, w 100% naturalnego retinalu dostępna w szerokim rynku.

Serum  0,08% + krem  0,02% = 0,1% czystego retinalu!

Retinal a retinol:

 RetinolRetinal
Efekty stosowaniaDziała silnie przeciwstarzeniowo, regulująco na wydzielanie sebum i ujednolicenie kolorytu.
Tolerancja skóryMoże podrażniać, a nawet prowadzić do stanów zapalnych. Wymaga umiejętnego wprowadzania i zbudowania tolerancji skórnej.Nie podrażnia. Nie wymaga budowania tolerancji skórnej, Może być stosowany nawet przez cery wrażliwe.
Szybkość działaniaWymaga dwóch przejść, aby przekształcić się w skórze w formę aktywną – kwas retinowy.
Retinol – retinal – kwas retinowy
Tylko jedno przejście do formy aktywnej w skórze – kwasu retinonowego.

Retinal – kwas retinowy

 

Składniki uzupełniające w linii: skwalan, ceramidy roślinne, ekstrakt z jeżówki o działaniu anti-aging, betaina, witamina E

Pielęgnacja nawadniająca na promienną cerę

W linii znajdują się dwa produkty: serum i krem nawadniające na promienną cerę

Głównym składnikiem serii jest stabilna forma witaminy C, o szerokim spektrum działania. Forma fosforanowa, która w stężeniu 5% znajduje się w serum, oprócz działania rozjaśniającego, przeciwrodnikowego, poprawiającego koloryt i promienny wygląd oraz redukującego zmarszczki, ma potwierdzone badaniami działanie antytrądzikowe! Wszystkie powyższe efekty zostały uzyskane przy 5% stężeniu tego składnika i potwierdzone badaniami in-vivo. Krem został dodatkowo wzbogacony wersją tłuszczową witaminy – naturalnym tertaizopalmitynianem.

8 głównych korzyści stosowania witaminy C:

 • rozjaśnia koloryt skóry i przebarwienia
 • przywraca blask i promienny wygląd
 • stymuluje produkcję kolagenu i przeciwdziała zmarszczkom
 • wpływa na lepszą kondycję skóry,
 • poprawia jędrność i gęstość skóry
 • chroni przed wolnymi rodnikami przeciwdziała zmarszczkom
 • odnawia wit. E w skórze
 • forma fosforanowa stosowana przez Uzdrovisco działa przeciwtrądzikowo!

W serii znajdziesz także rewolucyjne komórki narcyza o działaniu rozjaśniającym!, kwas hialuronowy, betainę, inulinę, nawilżające biocukry, skwalan i emolienty roślinne

 Pielęgnacja nawadniająca na niedoskonałości

W linii znajdują się dwa produkty: serum i krem nawadniające na niedoskonałości

Skupia się ona dokładnie na przywróceniu skórze nieskazitelnego wyglądu, bez niedoskonałości. Głównym składnikiem serii jest 100% naturalny kwas salicylowy, o szeroko udokumentowanym działaniu przeciwzapalnym, odblokowującym pory i zmniejszającym skłonność to powstawania niedoskonałości. Do niedawna jeszcze dostępna była wyłącznie wersja syntetyczna, co za tym idzie firmy naturalne miały utrudnione możliwości jego wykorzystania.

Korzyści stosowania kwasu salicylowego

 • zmniejsza niedoskonałości
 • odblokowuje i zmniejsza pory
 • skóry redukuje wydzielanie sebum
 • działa przeciwtrądzikowo
 • rozjaśnia

Seria została wzbogacona o niacynamid i azeloglicynę (kompleks kwasu azelinowego i glicyny). Oba te składniki są dobrze znane i zajmują podiumowe miejsce wśród surowców polecanych do skóry trądzikowej. Azeloglicyna zmniejsza niedoskonałości, działa rozjaśniająco, seboregulująco, a niacynamid łagodzi, zmniejsza przebarwienia i wpływa na redukcje niedoskonałości.

Wszystkie składniki razem z ekstraktem z niezapominajki tworzą wyjątkowy układ normalizujący i zmniejszający niedoskonałości bez efektu wysuszenia! W recepturach znajdują się bowiem surowce silnie zatrzymujące wodę, jak kwas hialuronowy, betaina, nawilżające biocukry i pantenol.

Bezolejowe = bezproblemowe

Wszystkie produkty serii zostały poddane testom klinicznym na grupie pacjentów ze skórą wrażliwą i dominującym główną potrzebą zgodną z przeznaczeniem produktów, w klinice dermatologicznej, pod nadzorem lekarza. Tak prowadzone testy bezpieczeństwa i skuteczności, to przejaw troski o minimalizację działań niepożądanych i jak najlepsze dopasowanie, nawet do skór bardzo wymagających.

ASORTYMENT:

Bezolejowe serum wygładzające anti-aging, 30 ml, 59 zł                     

Serum lekkie w nanoszeniu, szybkie we wchłanianiu, bez obciążającej warstwy. Skoncentrowane na głównej potrzebie Twojej skóry – poprawie jej kondycji o opóźnianiu pojawienia się zmarszczek. Cudownie pielęgnujące dzięki wyselekcjonowanym składnikom, które zapewniają skuteczne działanie i nie zapychają porów.

Zawiera: retinal kompleks (0,08% czystego, naturalnego retinalu), ekstrakt z jeżówki, halorubinę, Ceramidy x6, betaina

Sposób użycia: Kilka kropli serum wklep opuszkami palców w skórę twarzy. Możesz aplikować też pod oczy, po wcześniejszym teście wrażliwości. Stosuj rano i/lub wieczorem. Wprowadzaj serum stopniowo. Najlepiej stosując raz dziennie. Dla maksimum efektów, zawsze na wierzch nanieś bezolejowy krem wygładzający anti-aging Uzdrovisco.

 Bezolejowy krem wygładzający anti-aging, 50 ml, 54 zł        

 Krem lekki w nanoszeniu, szybki we wchłanianiu, bez obciążającej warstwy. Skoncentrowany na głównej potrzebie Twojej skóry – poprawie jej kondycji o opóźnianiu pojawienia się zmarszczek. Cudownie pielęgnujące dzięki wyselekcjonowanym składnikom, które zapewniają skuteczne działanie i nie zapychają porów.

Zawiera: retinal kompleks (0,02% czystego, naturalnego retinalu), ekstrakt z jeżówki, halorubinę, skwalan, tripelargonian, Ceramidy x6

Sposób użycia:  Niewielką ilość kremu nanieś delikatnie wklepując opuszkami palców w skórę twarzy. Możesz stosować też pod oczy. Stosuj rano i/lub wieczorem. Dla maksimum efektu stosuj na bezolejowe serum wygładzające anti-aging Uzdrovisco.

Oba produkty dedykowane są skórze z pierwszymi zmarszczkami, a nawet jeszcze zanim się pojawią (już po 25 r.ż.), także normalnej, tłustej, mieszanej, wrażliwej, naczynkowej.

Efekty stosowania duetu:

Efekty potwierdzone badaniami klinicznymi prowadzonymi przez 4 tyg. pod nadzorem dermatologa, na skórach wrażliwych:

 • 90% Zmniejsza widoczność zmarszczek i rozszerzonych porów skóry
 • 90% Sprawia, że skóra wygląda na odmłodzoną i staje się jędrniejsza
 • 100% Redukuje oznaki zmęczenia, jak szarość i ziemistość skóry
 • 100% silnie nawilża, stosowany razem z serum
 • 90% Wspomaga rozjaśnianie przebarwień, dbając o ujednolicenie kolorytu skóry
 • 90 % Nie zapycha stosowany razem z serum

                                                                                                Bezolejowe serum nawadniające na promienną cerę, 30 ml, 59zł

Serum lekkie w nanoszeniu, szybkie we wchłanianiu, bez obciążającej warstwy. Skoncentrowane na głównej potrzebie Twojej skóry – rozjaśnianiu, przywracaniu promienności i blasku. Cudownie pielęgnujące dzięki wyselekcjonowanym składnikom, które zapewniają skuteczne działanie i nie zapychają porów.

Zawiera: 5% stabilizowaną witamina C, rozjaśniające komórki narcyza, 4x kwas hialuronowy, betainę, inulinę, nawilżające biocukry.

Sposób użycia: Kilka kropli serum wklep opuszkami palców w skórę twarzy. Możesz aplikować także na okolice oczu. Stosuj rano i/lub wieczorem. Dla maksymalnych efektów zawsze na wierzch nanieś bezolejowy krem nawadniający na promienną cerę Uzdrovisco.

 Bezolejowy krem nawadniający na promienną cerę, 50 ml, 54 zł

Krem lekki w nanoszeniu, szybki we wchłanianiu, bez obciążającej warstwy. Skoncentrowany na głównej potrzebie Twojej skóry – rozjaśnianiu, przywracaniu promienności i blasku. Cudownie pielęgnujące dzięki wyselekcjonowanym składnikom, które zapewniają skuteczne działanie i nie zapychają porów.

Zawiera:  podwójną witaminę C (forma fosforanowa i lipidowa), komórki narcyza, 4 x kwas hialuronowy, betainę, wzmacniacz przenikania, tripelargonian, skwalan, nawilżające biocukry.

Sposób użycia: Niewielką ilość kremu wklep opuszkami palców w skórę twarzy i/lub wokół oczu. Stosuj rano i/lub wieczorem. Dla maksimum efektu stosuj na bezolejowe serum nawadniające na promienną cerę Uzdrovisco.

Oba produkty dedykowane są skórze szarej, zmęczonej, wrażliwej, z przebarwieniami i nierównym kolorytem, która potrzebuje wydobycia promienności i pełni blasku.

Efekty stosowania duetu:

Efekty potwierdzone badaniami klinicznymi prowadzonymi przez 4 tyg. pod nadzorem dermatologa, na skórach wrażliwych:

 • 90% Sprawia, że skóra staje się promienna, emanuje hydroblaskiem i świeżością
 • 100% Stosowany regularnie razem z serum wspomaga redukcję przebarwień i rozjaśnia
 • 100% Nawilża
 • 100% Wygładza, zmniejszając widoczność zmarszczek
 • 100% Redukuje objawy zmęczenia, jak szarość i ziemistość skóry
 • 100% Nie zapycha

Bezolejowe serum nawadniające na niedoskonałości, 30 ml, 59 zł

   Serum lekkie w nanoszeniu, szybkie we wchłanianiu, bez obciążającej   warstwy. Skoncentrowane na głównej potrzebie Twojej skóry – zmniejszeniu niedoskonałości i redukcji wydzielania sebum, bez wysuszenia! Cudownie pielęgnujące dzięki wyselekcjonowanym składnikom, które zapewniają skuteczne działanie i nie zapychają porów

Zawiera: 100% naturalny kwas salicylowy, niezapominajkę, azeloglicynę (kompleks kwasu azelainowego i glicyny), niacynamid, panthenol, 4 x kwas hialuronowy, skwalan, tripelargonian

Sposób użycia: Kilka kropli serum wklep opuszkami palców w skórę twarzy. Omijaj okolice oczu. Stosuj rano i/lub wieczorem. Dla maksymalnych efektów zawsze na wierzch nanieś bezolejowy krem nawadniający na niedoskonałości Uzdrovisco.                                

Bezolejowy krem na nawadniający na niedoskonałości, 50 ml, 54 zł

Krem lekki w nanoszeniu, szybki we wchłanianiu, bez obciążającej warstwy. Skoncentrowany na głównej potrzebie Twojej skóry – zmniejszeniu niedoskonałości i redukcji wydzielania sebum bez wysuszenia! Cudownie pielęgnujące dzięki wyselekcjonowanym składnikom, które zapewniają skuteczne działanie i nie zapychają porów.

Zawiera: niezapominajkę, azeloglicynę (kompleks kwasu azelainowego i glicyny), niacynamid, 100% naturalny kwas salicylowy, panthenol, 4 x kwas hialuronowy, betainę, skwalan, tripelargonin, nawilżające biocukry.

Niewielką ilość kremu nanieś delikatnie wklepując opuszkami palców w skórę twarzy. Omijaj okolice oczu.  Stosuj według potrzeby rano i/lub wieczorem. Dla wzmocnienia efektu stosuj na bezolejowe serum nawadniające na niedoskonałości Uzdrovisco.

Oba produkty dedykowane są skórze z tendencją do powstawania niedoskonałości, szczególnie normalnej, tłustej i mieszanej.

Efekty stosowania duetu:

Efekty potwierdzone badaniami klinicznymi prowadzonymi przez 4 tyg. pod nadzorem dermatologa, na skórach wrażliwych:

 • 90% Zmniejsza ilość niedoskonałości i zaskórników
 • 100 % Wpływa na regulację produkcji sebum
 • 100 % dobrze nawilża
 • 90% Sprzyja regeneracji
 • 100 % Wspomaga rozjaśnianie przebarwień
 • 90% Wygładza
 • 100% Nie zapycha

 

UZDROVISCO powstało, aby na co dzień, w drobnych rzeczach, odkrywać naturę tego co dobre dla skóry, dla wyglądu, samopoczucia, rozwoju, po prostu dla nas. Ta idea slow care wypływa wprost z naszego serca, bo wiemy, że dzięki odkrywaniu rzeczy małych, możemy dostrzec, że w każdej z nas jest więcej niż myśli. Więcej piękna, więcej pasji, twórczego myślenia, możliwości i siły.

 

Kosmetyki UZDROVISCO to uczciwaroślinnabiologicznie aktywna, naturalna pielęgnacja oparta na selektywnych, starannie dobranych „esencjach” roślinnych. Wyizolowanych. Naturalnych. Certyfikowanych. Często standaryzowanych lub mianowanych na konkretną substancję aktywną (przygotowanych podobnie, jak do leków ziołowych). Bo uważamy, że warto patrzeć głębiej, by odkrywać to, co naprawdę działa. Stosujemy optymalne, najwyższe dawki, dzięki którym kosmetyk naturalny przemienia się w skuteczny fitoceutyk!

MAMY SWOJE NATURALNIE DOBRE ZASADY

 • W naszych produktach stosujemy proekologiczne rozwiązania łączące szacunek do natury, z bezpieczeństwem, skutecznością i ultraprzyjemnymi doznaniami
 • Nie stosujemy barwników, parabenów, ftalanów, silikonów, SLS i składników oksyetylenowanych (zawierających grupy PEG, PPG)
 • Nie sięgamy po składniki pochodzenia zwierzęcego i nie testujemy kosmetyków na zwierzętach. Oferujemy produkty dobre także dla wegan
 • Sięgamy po jak największą ilość składników pochodzenia naturalnego, które stanowią do 99% udziału w naszych formułach
 • Zachowujemy najwyższe standardy, tworzymy i produkujemy w zgodzie z wytycznymi dotyczącymi kosmetyków naturalnych zawartymi w zaleceniach normy ISO 16128 

NATURALNIE!

 

 

Share and Enjoy !

Shares

Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

kontrola absencji
I na rentę chorobową ich wysłać :D
Fibromalgia
Podobno można wiele takich chorób wyleczyć dietą keto...
Swędzenie skóry twarzy
Albo alergia pokarmowa... Mi kiedyś połowa twarzy spuchła po zjedzeniu ryżu na wynos z baru...
Nielimitowane porady prawne 24/7
Porad prawnych może udzielać ktoś w ogóle nie związany z prawem, więc warto...