Konkurs z Wydawnictwem Jaguar – wyniki!

8 marca 2014, dodał: Redakcja

Share and Enjoy !

0Shares
0 0

_jag0

Serdecznie dziękujemy wszystkim czytelnikom, a zwłaszcza czytelniczkom za udział w konkursie pod patronatem Wydawnictwa Jaguar. Do wygrania pakiet książek – nowości wydawniczych Wydawnictwa Jaguar.

ZADANIE KONKURSOWE: Moja ulubiona pisarka, to…

Liczymy na ciekawe i inspirujące komentarze. Nie oczekujemy bibliografii, tylko kilku słów, które potrafią zaciekawić i zainteresować. Nie tolerujemy plagiatów!

Do wygrania są 3 zestawy książek – nowości Wydawnictwa Jaguar. W skład jednego pakietu wchodzą 3 tytuły:

1) Alessia Gazzola: „Miłość i medycyna (sądowa)'
2) Erica James: 'Ukryte talenty'
3) Erica James: 'Małe szczęścia'

Piotr Dominik
Moją ulubioną autorką jest niewątpliwie i zdecydowanie J. K. Rowling, autorka najbardziej znanej i chyba najbardziej poczytnej serii książek dla młodzieży – opowieści o Harrym Potterze. Nie będąc czytelnikiem zuchwałym, pożerającym kolejne nowości wydawnicze, w tym jednym i jak do tej pory jedynym przypadku, fenomenowi autorki oprzeć się nie zdołałem. Nigdy film nie dorówna tej powieści, na której kartach żyje inny świat, ukryty i niedostępny dla mugoli, którymi tak naprawdę wcale nie chcemy być. Cenię J. K. Rowling za wyobraźnię i umiejętność stworzenia „dzieła”, które stało się fenomenem nie tylko literackim, ale i kulturowym. Niemal wszyscy wiedzą, kim jest Harry Potter, a taką sławę zyskać, to ewenement, zwłaszcza w odniesieniu do literatury młodzieżowej. Nie ukrywam jednak, że wielu dorosłych także z przyjemnością po te książki sięgnęło, będąc równie zachwyconymi i oczarowanymi czytelnikami, jak ich dzieci.

Iza (Isztar Book)
Moją ulubioną autorką jest Trudi Canavan. Spod jej ręki wyszła Trylogia Czarnego Maga, książki, które mnie oczarowały, zaczarowały i sprawiły, że pokochałam świat, który autorka stworzyła, odmalowała i wykreowała dając czytelnikowi najpiękniejszą powieść o dorastaniu, odwadze i miłości. Książki oparte o magię, a jednocześnie niesamowicie ciepłe, realne, zachwycające słowem i wyobraźnią. To pozycja, do której wracam często, chociaż znam już niemal na pamięć, a mimo to nigdy mi się nie nudzi. Za każdym razem jeszcze raz przeżywam, dostrzegając kolejne warstwy rozbudowanego świata, tak pięknego, a zarazem tak odległego. Cudowność przedstawienia, niesamowita delikatność, subtelność wątków ważnych i kluczowych oddany z kunsztem literackim, który budzi zachwyt i sprawia, że są to książki dla każdego i jednocześnie tak bliskie sercu. Kolejne serie autorki mocno trzymają poziom, a nawet wznoszą się jeszcze wyżej, co pozwala mi twierdzić, że autorka tworzy z sercem, sprawiając, iż czytelnik ma do czynienia z ucztą literacką, przy każdej nowej pozycji rozkoszną i wspaniałą.

Alicja Moon
Stephenie Meyer, autorka sagi Zmierzch, która ma tyleż zwolenników, co i przeciwników, przy czym ta ostatnia grupa wywodzi się najczęściej z internetowych dyskusji, z których jasno wynika, że książki nie czytali, a wypowiadać się lubią. Dla mnie ta autorka nie tyle stworzyła niesamowitą powieść, co potrafiła napisać ją tak lekko, przystępnie i z ogromnym wyczuciem charakterów młodzieżowych. Dialogi, wymiana zdań, nawet tok rozumowania, jest skwapliwie przemyślany, a jednocześnie miejscami, tak oszczędny i lakoniczny, że doprowadza czytelnika do stanu zachwytu, a nawet głośnych wybuchów śmiechu. Ponadto dotarła autorka do pewnych kobiecych pragnień i marzeń, wyzwalając chowane na dnie serca romantyczne emocje, za miłością bezgranicznie cudowną i nierealnie fantastyczną. Często realia zabierają nam możliwość euforii i zachwytu nad własnym życiem, a sięgnięcie po tę lekturę pozwala nam, chociaż na chwilę, znaleźć się w świecie bezgranicznej miłości…

POLECAMY odwiedzanie strony FB Wydawnictwa Jaguar 

Alessia Gazzola: 'Miłość i medycyna (sądowa)'

Pierwszy tom włoskiej serii o Alice Allevi, młodziutkiej i roztrzepanej adeptce medycyny sądowej. Połączenie kryminału, powieści obyczajowej i romansu. Dowcipne i nietuzinkowe.

_miloscKiedy znajdujesz się na końcu łańcucha pokarmowego, możesz mieć problem z dopchaniem się do bufetu… Tę prawdę zna doskonale Alice Allevi, młoda studentka medycyny sądowej. Wrażliwa i sympatyczna dziewczyna z trudem odnajduje się w towarzystwie wzajemnej adoracji, jakim są pracownicy Instytutu. Przełożeni nie widzą jej w roli patologa i rzucają jej kłody pod nogi. Partner, który niedawno dochrapał się stanowiska, nie przegapi żadnej szansy, by jej dogryźć. Jednak Alice jest gotowa wytrzymać wszystko, byle tylko pracować w wymarzonym zawodzie.

Gdy pewnego wieczoru w jednym z rzymskich mieszkań znalezione zostają zwłoki młodej kobiety, Alice z ulgą opuszcza irytujący bankiet w Instytucie. Na miejscu odkrywa, że to, co potraktowała jak rutynowe wezwanie, wcale nim nie jest. Tym razem Alice zna ofiarę i ma silne przeczucie, że kobieta została zamordowana.

Alessia Gazzola
Miłość i medycyna (sądowa)
Data wydania: luty 2014
Tłumaczenie: Anna Osmólska-Mętrak
Tytuł oryginału: L’allieva
ISBN: 978-83-7686-073-2
Oprawa miękka, str.532
Cena 37,90 zł

Erica James: 'Ukryte talenty'

Dulcie Ballantyne wie doskonale, że warsztaty kreatywnego pisania przyciągają zazwyczaj bardzo oryginalnych ludzi, jest więc dobrze przygotowana do poprowadzenia nowej grupy. Cóż, do niektóry rzeczy nie sposób się przygotować.
_erica1
Beth King, matka dorosłego syna, boryka się z problemem pustego gniazda. Pracujący w nieruchomościach Jack Solomon nie może dojść do siebie po tym, jak żona porzuciła go dla jego najlepszego przyjaciela. Siedemnastoletnia Jaz Rafferty obsesyjnie boi się zdradzić ze swoimi odczuciami. Victor Blackore ma zawsze rację i jest przekonany o własnej nieomylności.

To, co łączy tych zupełnie różnych od siebie ludzi to chęć ucieczki i strach przed bliskością. Mija jednak trochę czasu i okazuje się, że wspólne pisanie i czytanie pozwala przekroczyć bariery, a dzielenie się z innymi radościami i smutkami nie jest wcale takie trudne.

Erica James
Ukryte talenty
Data wydania: luty 2014
Tłumaczenie: Marzena Reich
Tytuł oryginału: Hidden Talents
ISBN: 978-83-7686-140-1
Oprawa miękka, str.528
Cena 39,90 zł

Erica James: 'Małe szczęścia'

Obiecaj, że gdyby coś się stało, zaopiekujesz się moimi dziećmi…

_erica2Kiedy młodsza siostra Harriet, Felicity, ginie wraz z mężem w wypadku, kobieta musi porzucić swoje poukładane życie, by wypełnić daną niegdyś obietnicę. Niezamężna, niezależna i skoncentrowana na karierze, Harriet wraca do rodzinnego domu, by zmierzyć się z nową życiową rolą – rolą matki, którą nigdy nie zamierzała być.

Carrie i Joel rozpaczliwie potrzebują wsparcia, ale traumatyczne przeżycia odcisnęły na nich swoje piętno. Również rodzice nie są dla kobiety podporą – zamknięci we własnych skorupach, pełni żalu do świata, nie potrafią pogodzić się z utratą ukochanej córki. Problemy, z którymi musi poradzić sobie Harriet są dla niej czymś nowym, a każdy z nich wydaje się początkowo wielki jak góra lodowa…

Czy młodej kobiecie, która do niedawna troszczyła się tylko o siebie, znajdzie w sobie dość sił i cierpliwości, by zaopiekować się osieroconym rodzeństwem? I czy, zaabsorbowana zupełnie nieznaną jej codziennością, dostrzeże miłość, którą los postawił na jej drodze?

Erica James
Małe szczęścia
Data wydania: luty 2014
Tłumaczenie: Stanisław Kroszczyński
Tytuł oryginału: Love and Devotion
ISBN: 978-83-7686-141-8
Oprawa miękka, str.583
Cena 39,90 zł

Share and Enjoy !

0Shares
0 0


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

34 komentarzy do Konkurs z Wydawnictwem Jaguar – wyniki!

 1. avatar agf pisze:

  Moja ulubiona pisarka to kobieta niczym wielka TAJEMNICA, uwikłana wciąż i wciąż w jakiś ZBIEG OKOLICZNOŚCI, i w książkach i w życiu wyznająca zasadę KLIN klinem. Kobieta, która napisała najwspanialszy ROMANS WSZECH CZASÓW, a w jej powieściach nieraz dało się znaleźć jakiś DRUGI WĄTEK. Wielkie nieszczęście i wielki PECH, że taka kobieta odeszła z naszego świata. Joanna Chmielewska.

 2. avatar Kawusiaaa pisze:

  Czy książka może być prawdziwym przyjacielem? Czy jest w stanie zmienić nasz sposób myślenia, wykreować w czytelniku zupełnie nowe podejście do życia, nie wypowiadając ani jednego słowa, nie przerywając ogólnej ciszy? Niewielu autorów posiada tak ogromny talent,jakim jest operowanie słowem, w sposób tak doskonały, że niemal magiczny. Czytelnik odczuwa wtedy cały wachlarz emocji, od rozpaczy i złość, po euforię i stado kolorowych motyli obijających się radośnie po całym ciele. Przyznam, że dość wcześnie trafiłam na książkę, która zmieniła moje dotychczasowe wyobrażenie świata. Uhierarchizowała cały mój system wartości. Przestałam bezwstydnie oceniać ludzi przez pryzmat ich wyglądu czy posiadanych pieniędzy, nauczyłam się szacunku wobec wszystkich, niezależnie od status społecznego. Każda powtórna przygoda z tą książką, to nowa lekcja życia. Jaką książkę mam właściwie na myśli? Kto jest autorem tego tytułu? Małgorzata Musierowicz i cała seria Jeżycjady, która towarzyszy mi już od dobrych kilkunastu lat. Pamiętam doskonale, jak będąc małą dziewczynką, chciałam zostać drugą Gabrysią Borejką, dziewczyną, która założyła słynny Klub ESD – którego głównym przecież celem, było szerzenie dobra i uśmiechu w ogólnym marazmie i przygnębieniu. Wypróbowałam sama, a jak! Chodziłam w pełnym słońcu, zgodnie z zasadą, promiennie uśmiechając się do innych przechodniów. I właśnie w tym tkwi prawdziwy talent autorki – bezwiednie zmusiła małą, bardzo nieśmiałą dziewczynkę do rzeczy, w jej dziecięcej świadomości, w ogóle niemożliwej. Nauczyłam się wówczas kontaktu z drugim człowiekiem, uwolniłam się z grubej, nieprzepuszczalnej skorupy, tylko po to, by być jak ukochana Gabrysia – zawsze pełna ciepła i wewnętrznego spokoju kobieta.

 3. avatar ilonar2301 pisze:

  Uwielbiam czytać. Gdyby nie codzienne obowiązki, to z całą pewnością zamknęłabym się w pokoju pełnym książek z dzbankiem dobrej herbaty i czytałabym bez końca… Jest wiele pisarek, których powieści przypadły mi do gustu, jednak ostatnio nie mogę oderwać się od książek napisanych przez Lizę Marklund. Genialna, szwedzka pisarka i dziennikarka, która sprawia, że czytelnik tak głęboko angażuje się w akcję powieści, że trudno oderwać się od książki. Jest autorką serii wciągających kryminałów z Anniką Bengtzon w roli głównej. Podejrzewam, że sukces zawdzięcza temu, że sama jest dziennikarką i dziennikarką uczyniła główną bohaterkę swoich powieści, a tym samym utożsamia się z nią i piszę tak, jakby sama była Anniką. Polecam!

 4. avatar Izoldka pisze:

  „Miłość wymaga zaufania. Jeżeli ma być prawdziwa, trzeba się otworzyć i wpuścić drugą osobę bardzo głęboko we własne życie. Można dzięki temu bardzo wiele zyskać, ale tyleż samo stracić. Dlatego ludzie, którzy się boją, nie potrafią naprawdę kochać” Krystyna Mirek (z książki „Miłość z jasnego nieba”)- to mój ulubiony cytat, skłania mnie do wielu refleksji, intryguje i wzbudza do zastanowienia. Moja ukochana pisarka to Pani Krystyna Mirek. Autorka przeprowadza subtelne wiwisekcje relacji międzyludzkich i to tych najtrudniejszych, w których serce walczy z rozumem. Urzekająca, zajmująca, przykuwająca moją uwagę… Wartka akcja Jej książek sprawia, że nie można się od nich oderwać. Jej twórczość to literki optymizmem emanujące. Krystyna Mirek pokazuje, jak nieobliczalna bywa miłość i jak trudno o racjonalizm, kiedy serce dyktuje swoje warunki. Jej twórczość utwierdza w przekonaniu, że strzała Amora potrafi trafić z rażącą siłą w najmniej spodziewanym momencie i to nie tylko na kartkach książki. To dla mnie „kapłanka kobiecości”. Zawsze mam niewymowną ochotę wchodzić z Nią w Jej świat, dać się poprowadzić, przeżyć swoiste katharsis, spojrzeć w lustrze na siebie samą, znaleźć to, co najpewniej niedoskonałe, wreszcie zapomnieć się choć na chwilę w tym studium indywidualnego przypadku… Prowadzi naprawdę ciekawie swoje historie, czyta się Ją rewelacyjnie, w mgnieniu oka i trudno uwolnić się od Jej książek choćby na minutę. Podoba mi się styl i język, którym się posługuje Pani Mirek. Sprawia on, że czytanie staje się przyjemnością. Dzięki Niej pokochałam na nowo czytanie! Wirujące wiatrem empatii, spadające uśmiechem na niwę kobiecego ego. To 100 procentowa kobiecość. Uwielbiam, gdy mam wolny wieczór, wygodnie usiąść w ciepłym kocu do tego kubek gorącej czekolady, spokój i czytanie.. Już czekam z niecierpliwością na kolejną książkę Pani Krystyny Mirek :)

FORUM - bieżące dyskusje

Tanie dodatki
Ja lubię niedrogie dodatki, bo nie przywiązuję się do biżuterii na co dzień wybieram...
Filmy
To ja ostatnio oglądałam "Rytuał". Całkiem przyjemny. Teraz na dziś planujemy obejrzeć jakiś triller....
Seriale
Mnie mega wciągneła "Chyłka". Zazwyczaj nie oglądam polskich seriali ale ten jest świetny,...