Konkurs – wygraj film DVD „Narodziny Gwiazdy” – wyniki!

11 maja 2019, dodał: pinkmause

Share and Enjoy !

0Shares
0 0

Dziękujemy ogromnie za odpowiedzi do konkursu umieszczane w komentarzach oraz bardzo licznie przesyłane na naszą redakcyjną skrzynkę mailową. Pisaliście o niemal wszystkich produkcjach filmowych ostatnich lat, hitach filmowych i tytułach, które na długo zapadają w pamięć. Każdy z nas ma swoje ukochane, ulubione i najlepsze filmy, a bardzo wiele z nich można uznać za synonim filmów idealnych.

 

Trudno wybrać odpowiedzi najlepsze, najbardziej słuszne, czy najbardziej poprawne.  Po analizie w redakcji w konkursie wygrywają:

 

1) Tomasz L.

2) [email protected]

3) Panna Zuza

 

Gratulujemy!

Nagrodami w konkursie były  filmy DVD „Narodziny Gwiazdy”. W konkursie wygrywają 3 osoby.

 

O FILMIE: NARODZINY GWIAZDY

Zdobywca Oscara® i Złotego Globu w kategorii Najlepsza piosenka.

Znakomity film w reżyserii Bradleya Coopera.

W rolach głównych Bradley Cooper i Lady Gaga.

„Narodziny gwiazdy” to ponadczasowa opowieść o dwóch artystycznych duszach – Ally i Jacksona, które łączy muzyka i miłość, uhonorowana Oscarem® i Złotym Globem dla Najlepszej piosenki. Dla niej uczucie stanie się inspiracją do artystycznej pracy i wielkiej kariery. Dla niego być może początkiem końca. Obsypany nagrodami film, w którym główne role zagrali Bradley Cooper i Lady Gaga zadebiutował na 4K UHD Blu-ray™, Blu-ray™ i DVD 24 kwietnia.

Jackson „Jack” Maine (Bradley Cooper), gwiazdor muzyki country, którego kariera chyli się ku upadkowi, przyjeżdża do Kalifornii, by zagrać koncert. Po występie trafia do lokalnego baru, gdzie przypadkiem ogląda występ Ally (Lady Gaga) – kelnerki i aspirującej piosenkarki. Kiedy między tą dwójką wybucha płomienny romans, Jack nakłania Ally do wyjścia z cienia i pomaga jej odnieść sukces. Jednak gdy kariera Ally w szybkim tempie przyćmiewa dokonania Jacka, jest mu coraz trudniej poradzić sobie z własną gasnącą gwiazdą.

„Narodziny gwiazdy” to najnowszy remake filmu Williama A. Wellmana z 1937 roku pod tym samym tytułem. Obraz jest debiutem reżyserskim siedmiokrotnie nominowanego do Oscara® aktora Bradleya Coopera („Snajper”), który zagrał w nim również jedną z głównych ról. Obok niego w obsadzie obrazu znaleźli się uhonorowana Oscarem® gwiazda muzyki Lady Gaga, nominowany do Oscara® Sam Elliott („Tombstone”), Andrew Dice Clay (serial „Ekipa”), Rafi Gavron (serial „24 godziny”), zdobywca dwóch nagród Emmy® komik Dave Chappelle, nominowany do nagrody Emmy® Ron Rifkin („Tajemnice Los Angeles”), Barry Shabaka Henley („Terminal”), Michael Hanrey (serial „Orange is the New Black”) oraz Rebecca Field (serial „Chirurdzy”).

Reżyser i współscenarzysta Bradley Cooper decydując się na sfilmowanie „Narodzin gwiazdy” chciał stworzyć opowieść ponadczasową, a jednocześnie silnie związaną z dzisiejszym, różnorodnym światem muzyki. – Nigdy się nie zastanawiałem, co mam zrobić, aby ten film był oryginalny. Wiedziałem jednak, że musi być autentyczny – mówi Cooper, który poza reżyserią, scenariuszem i występem w roli Jacksona Maine’a odpowiadał także za produkcję filmu. Jest też współautorem części kompozycji, które wykonywał z Lady Gagą, współautorką muzyki skomponowanej na potrzeby filmu.

„Narodziny gwiazdy” to również debiut w pierwszoplanowej roli Lady Gagi jednej z największych współczesnych gwiazd muzyki. – Musiałam zapanować nad nerwami, chociaż byłam bardzo przejęta. Moim zdaniem, kiedy ktoś ma talent, który od lat szuka ujścia, i w końcu je znajduje, to następuje wówczas jego wielka eksplozja, powstaje dzieło. Bradley miał stanąć za kamerą, a mnie udało się dostać rolę w jego pierwszym filmie – mówi artystka.

Od zawsze wiedziałem, że chcę być reżyserem. Zdawałem też sobie sprawę z tego, że muszę mieć swój punkt widzenia, aby wiedzieć, po co to robię. W innym przypadku nie miałoby to sensu. Zawsze chciałem też opowiedzieć historię o miłości, bo według mnie każdy mógłby się identyfikować z takim tematem. To dzięki miłości czujemy, że żyjemy – tłumaczy swoją decyzję o realizacji „Narodzin gwiazdy” Bradley Cooper.

Aby pokazać niesamowitą atmosferę związaną z przebywaniem w otoczeniu najpopularniejszych muzyków na świecie, którzy dają koncerty przed dziesiątkami tysięcy fanów, twórcy filmu realizowali zdjęcia w kultowych miejscach, takich jak Greek Theater, The Forum i Shrine Auditorium w Los Angeles, na scenach festiwali muzycznych Coachella i Stagecoach, a także w programie Saturday Night Live. Cooper zaprosił do udziału w projekcie cenionego operatora Matthew Libatique’a, aby uchwycił zarówno najintymniejsze chwile, jak i najbardziej widowiskowe sceny z muzycznego świata Jacka i Ally.

Jednak najważniejszą decyzją jaką podjął Bradley Cooper było zaproponowanie jednej z głównych ról gwieździe muzyki, kompozytorce i autorce tekstów – Lady Gaga, której płyty na całym świecie zostały sprzedane w ilości ponad 27 milionów egzemplarzy i 146 milinów singli. Artystka ma na swoim koncie m.in. dziewięć Grammy (pośród 24 nominacji), trzy nagrody Brit Awards we wszystkich kategoriach, w których była nominowana oraz trzynaście statuetek MTV Video Music Awards

Jednym z elementów, jakie wniosła do produkcji, była znajomość świata muzyki – twierdzi Bradley Cooper. – Mówiła „powinniśmy nawiązać współpracę z tą osobą” albo „ta osoba świetnie by się do tego nadała” i dzięki niej miałem ułatwione zadanie. Wykonała całą czarną robotę, a ja przyszedłem na gotowe – żartuje reżyser.

Mieliśmy do dyspozycji studio, które wypełniliśmy najlepszymi autorami tekstów. Dzięki temu powstało wiele piosenek do filmu – wspomina Lady Gaga. – Pisaliśmy teksty nawet w trakcie realizacji zdjęć. Tekst do piosenki „I Don’t Know What Love Is” zaczęłam pisać po nakręceniu sceny w barze dla gliniarzy  ponieważ ogromnie mnie to wzruszyło. Co więcej, pracowałam wykorzystując rekwizyt, zeszyt, który zawsze ma przy sobie filmowa Ally. To w nim zapisywałam słowa piosenek – dodaje gwiazda.

W ramach przygotowań do roli Cooper musiał opracować muzyczny styl i brzmienie dla Jacksona Maine’a , w czym pomógł mu Lukas Nelson, syn legendy muzyki country Williego Nelsona. – Jest wielkim fanem Neila Younga, więc zmiksowaliśmy jego brzmienie z brzmieniem Pete’a Townshenda z The Who, aby znaleźć konkretną gitarę, która będzie mu pasować – mówi Nelson.

Dla Bradleya Coopera istotne było, aby film oglądało się z perspektywy bohaterów, co miało pozwolić widzom doświadczyć wrażeń, jakie są udziałem artystów występujących na scenie przed tysiącami fanów. Aby uzyskać ten efekt, Cooper oraz operator Matthew Libatique postanowili sfilmować wszystkie koncertowe sekwencje z perspektywy artystów, czyli bezpośrednią perspektywę wykonawców i muzyków oraz interakcje między nimi na scenie. Nie było żadnych szerokich ujęć koncertowych realizowanych z perspektywy publiczności. Obiektyw cały czas tańczył na scenie. Libatique zastosował różne techniki rejestracji obrazu, w tym kamerę ręczną, kamerę Steadicam, długie ruchome ujęcia podążające za Jacksonem Mainem zza kulis na scenę oraz częste duże i osobiste zbliżenia kierowane na bohaterów filmu.

Bradley podszedł do przedstawienia tej historii pod względem realizacyjnym w bardzo specyficzny sposób. W tradycyjnie nakręconych filmach koncertowych są ujęcia, których próżno szukać w tym filmie. W zamian za to wraz z Mattym przenoszą widzów na scenę, gdzie można poczuć, jak to jest dopiero zyskiwać sławę, być sławnym od dłuższego czasu i ją utracić – mówi producent Bill Gerber.

Kluczowe znaczenie miało także rejestrowanie występów wokalnych na żywo w trakcie dnia zdjęciowego. Zatem wszystkie elementy o charakterze wokalnym, które widać i słychać w filmie, zostały zarejestrowane danego dnia. – Śpiewanie na żywo charakteryzuje wyjątkowa czystość – zapewnia Cooper. – Wszystkie partie wokalne w filmie zostały zarejestrowane na żywo, niczego nie nagrano wcześniej. Myślę, że to właśnie dzięki temu zabiegowi udało nam się uchwycić autentyzm każdego wykonania – dodaje aktor i reżyser.

Światowa premiera filmu „Narodziny gwiazdy” odbyła się 31 sierpnia 2018 roku podczas Międzynarodowego Festiwalu Filmowy w Wenecji, spotykając się z entuzjastycznym przyjęciem ze strony widzów i krytyków. Film otrzymał osiem nominacji do Oscara®, w tym w kategoriach: Najlepszy film, Najlepszy aktor i Najlepsza aktorka oraz zdobył Oscara® w kategorii Najlepsza piosenka. W tej samej kategorii obraz zdobył wcześniej Złoty Glob oraz BAFTA – nagrodę Brytyjskiej Akademii Filmowej. „Narodziny gwiazdy” odniosły również olbrzymi sukces komercyjny. Zrealizowany za zaledwie 36 milionów dolarów film w kinach na całym świecie zarobił ponad 430 milionów dolarów!

Więcej informacji o premierach DVD i Blu-ray na profilu: facebook.com/MojeFilmyDVD

Galapagos Sp. z o.o. Niezależna spółka dystrybucyjna na polskim rynku, założona w 2007 roku przez Andrzeja Łudzińskiego (uprzednio Dyrektora Generalnego polskiego oddziału Warner Home Video) i Tomasza Kopcia (współzałożyciela spółki muzycznej Pomaton, obecnie Warner Music Poland). Galapagos Films to wyłączny dystrybutor filmów DVD, Blu-ray, Blu-ray 3D oraz 4K UHD Blu-ray Warner Bros. i HBO. Jest także wyłącznym dystrybutorem DVD, Blu-ray i Blu-ray 3D Disney, Disney/Pixar, Marvel, Lucasfilm, a także oferty DVD LEGO®, Hasbro Studios, wybranych seriali Telewizji Polskiej i wielokrotnie nagradzanych filmów niezależnych polskich producentów m.in. “Wołyń”, “Cicha Noc”, “Najlepszy”, “Powidoki”, “7 rzeczy, których nie wiecie o facetach” czy “Wkręceni”.
Warner Bros. Entertainment Światowy lider na rynku filmów wideo. Obsługuje największą sieć dystrybucyjną, która oferuje najszerszy wybór filmów na świecie. Biblioteka Warner Bros. Entertainment zawiera najnowsze produkcje komercyjne oraz klasyki wyprodukowane przez Warner Bros. Pictures i HBO.

Share and Enjoy !

0Shares
0 0


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

4 komentarzy do Konkurs – wygraj film DVD „Narodziny Gwiazdy” – wyniki!

 1. avatar marta z. pisze:

  Wilk z Wallstreet – Główny bohater, grany przez Leonardo Dicaprio, szybko rozkręca firmę, zarabia wielkie miliony na wszelkich oszustwach, a później bawi się jakby nie było jutro. Każdy kto widział, to wie,że ta „sielanka” kiedyś się kończy i pojawiają się odpowiednie służby.
  Slumdog, milioner z ulicy –Historia chłopaka, który pracuje jako herbaciarz w kawiarnii w centrum telefonicznym w Bombaju. Udział i główna wygrana w tamtejszej edycji „Milionerów” zmienia jego życie, nie tylko przyciągając szczęście, ale i kłopoty związane z posiadaniem sporej kwoty pieniędzy jak na lokalne warunki.
  To właśnie miłość – wspaniały świąteczny film. Bez niego dla mnie nie ma Bożego Narodzenia. Przygotowania do świąt pokazane na kanwie losów mieszkańców Londynu. Od premiera czy słynnego muzyka po „zwykłych” mieszkańców.

 2. avatar Gosia pisze:

  „Nietykalni”
  „Siedem dusz”
  „Człowiek w ogniu”
  Każdy z tych filmów wywołał u mnie potok łez, niemniej jednak każdy z nich oglądałam już kilka, bądź kilkanaście razy i z pewnością obejrzę jeszcze nie raz.
  „Nietykalni” to historia wzorowana na prawdziwych wydarzeniach, która pokazuje nam jak wiele może zmienić w naszym życiu serce okazane innym.
  „siedem dusz” to film, który opowiada historię mężczyzny, który postawił odkupić swoje winy poświęcając własne życie, aby ratować innych.
  „Człowiek w ogniu” to przede wszystkim piękna historia ze względu na wiek głównej bohaterki. Pokazuje jak wiele możemy nauczyć się od dziecka, jak wiele jego radość może nam uświadomić i zmienić.

 3. avatar Aleksandra F. pisze:

  Filmy: „Pamiętnik” – historia nieprzemijającej miłości, „Zielona mila” – różne oblicza dobra i zła oraz „Forrest Gump” – czyli „Życie jest jak pudełko czekoladek. Nigdy nie wiadomo, co ci się trafi” ;) – to obowiązkowe pozycje w filmografii!

 4. avatar Erna pisze:

  Moje trzy typy filmów, które polecam każdemu to:
  „PRETTY WOMAN”- komedia romantyczna
  „LOVE STORY” – melodramat
  „SAMI SWOI” – komedia,
  dlatego że są to filmy, które bawią, relaksują ale też dają poczucie że życie jest chwilą a więc trzeba się cieszyć, każdym jej momentem.

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Projekt mieszkania w 3d
Ale lepiej mieć taką wizualizację, łatwiej jest rozplanować przestrzeń.
Mama lekomanka...?
Matki chcą zapobiec nieszczęściom dziecka i dlatego dają leki, a że one mają skutki...
Pochwal się osiągnięciami - swoimi …
W weekend zrobiłam piękne klomby na działce, bo dotąd zarastała w tym miejscu...
Prezent na wesele
Sama nie chciałabym kwiatów, lepiej już maskotki dla dzieci w szpitalu czy domu dziecka,...