Konkurs filmowy Dumbo – wygraj filmy DVD – wyniki!

20 sierpnia 2019, dodał: pinkmause

Share and Enjoy !

0Shares
0 0

Dziękujemy ogromnie za odpowiedzi do konkursu umieszczane w komentarzach oraz bardzo licznie przesyłane na naszą redakcyjną skrzynkę mailową. Pisaliście o bardzo wielu różnorodnych bohaterach filmowych, które każdy zna i kocha niezależnie od wieku. Wszyscy mamy swoich ulubieńców, a ich imiona można wymieniać bez liku, bowiem na trwałe zapisują się w kanonie bajek wspaniałych i na długo zostają w naszej pamięci.

Trudno wybrać odpowiedzi najlepsze, najbardziej słuszne, czy najbardziej poprawne.

Po analizie w redakcji w konkursie wygrywają:

1) Klaudia S.

2) [email protected]

3) Miss Beatka

Gratulujemy serdecznie!

O FILMIE:

Uwielbiana historia Disneya powraca, aby zachwycić nowe pokolenie!

DUMBO – Premiera Blu-ray™ i DVD – 14 sierpnia 2019

„Dumbo”, jeden z największych przebojów filmowych Disneya, został opowiedziany na nowo przez mistrza wyobraźni – Tima Burtona! Reżyser przeniósł losy słonika z gigantycznymi uszami z klasycznej animacji do filmu łączącego plan aktorski z animacjami komputerowymi. Świat ludzi w nowej wersji „Dumbo” został rozbudowany, a w role głównych bohaterów wcielili się m.in. Colin Farrell, Micheal Keaton, Danny DeVito i Eva Green. Najnowszy film Tima Burtona zadebiutuje na Blu-ray™ i DVD już 14 sierpnia.

Właściciel cyrku Max Medici (Danny DeVito) zatrudnia weterana wojennego Holta Farriera (Colin Farrell) i jego dzieci do opieki nad nowonarodzonym słonikiem z bardzo dużymi uszami. Gdy wyśmiewany przez wszystkich Dumbo okazuje się obdarzony umiejętnością latania, cyrk zdobywa widownię, sławę, pieniądze i – na swoje nieszczęście – zainteresowanie przedsiębiorcy V.A. Vandevere’a (Micheal Keaton). Tak zaczyna się ta prosta i wzruszająca opowieść o inności, z której można uczynić zaletę, o sile rodzinnych więzów, przyjaźni i marzeń oraz o ponadczasowej walce dobra ze złem.

DUMBO WEDŁUG BURTONA

Entuzjastycznie przyjęta przez widzów i krytyków produkcja to dzieło reżysera Tima Burtona („Charlie i fabryka czekolady”, „Alicja w Krainie czarów”) i scenarzysty Ehrena Krugera („Nieustraszeni Bracia Grimm”). W rolach głównych w filmie wystąpili Colin Farrell („Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć”), Micheal Keaton („Birdman”), Danny DeVito („Powrót Batmana”), Alan Arkin („Operacja Argo”) i Eva Green („Casino Royale”).

Ehren Kruger, autor scenariusza i jeden z producentów filmu od początku wiedział, że musi zachować fabułę oryginalnej animacji z 1941 r., ale jednocześnie chciał całą opowieść rozbudować. Zaczął od prostego pomysłu. – Zastanawiałem się, jaki wpływ miałoby na ludzi żyjących w czasach świetności cyrków spotkanie z prawdziwym latającym słoniem – mówi Kruger. – Chcieliśmy podrążyć ludzką część tej historii i nadać jej historyczny kontekst – dodaje producent „Dumbo” Justin Springer. – W filmie animowanym Dumbo pod koniec filmu odlatuje. Chcieliśmy zobaczyć, jak ludzie zareagowaliby na widok latającego słonia.

Tima Burtona z kolei intrygowało miejsce akcji. – Od dawna myślałem o zanurzeniu się w świecie cyrkowym – opowiada reżyser. – Nigdy nie lubiłem cyrku, w którym pojawiają się klauny, zwierzęta żyją w niewoli, a niektóre występy są tak niebezpieczne, że ocierają się o śmierć. Wspomniałem już o klaunach? No właśnie. Jednocześnie jednak rozumiem, dlaczego ludzie dołączają do tej dziwnej rodziny wyrzutków niepasujących do normalnego społeczeństwa, społeczności ludzi, którzy są traktowani inaczej niż pozostali. I właśnie o tym jest ten film – wyjaśnia Burton.

DUMBO JAK CHAPLIN

Klasyczna animacja została opowiedziana z perspektywy słonika Dumbo, a ludzie są w filmie z 1941 r. postaciami drugoplanowymi i najczęściej mają złe intencje. W opowieści Tima Burtona to ludzie wysuwają się na pierwszy plan, a ich losy są ważną częścią opowieści. I w tej wersji tylko oni potrafią mówić. – Kiedy pierwszy raz pomyślałem o aktorskiej wersji Dumbo, uznałem, że powinien w filmie powstać świat jak najbardziej realistyczny, dlatego zwierzęta nie powinny w nim używać ludzkiego języka – opowiada Ehren Kruger. – Kiedy pozbyliśmy się mówiących zwierząt, została nam postać Dumbo przypominająca trochę Charliego Chaplina: aktora kina niemego.

Co ciekawe, Dumbo „używa” środków charakterystycznych właśnie dla aktorów kina niemego. – Subtelność jego oczu i wyrazów twarzy była bardzo ważna – mówi Richard Stammers, kierownik działu efektów specjalnych, który nadzorował wprowadzanie filmu na wielkie ekrany. – Musieliśmy znaleźć balans między postacią, którą pamiętamy i nową, realistyczną wersją – dodaje Stammers.

DUMBO W RÓŻNYCH ODSŁONACH

Historia Dumbo zaczęła się już w roku 1939, kiedy powstał projekt nowej zabawki o nazwie Roll-A-Book. Miało to być pudełko z małymi gałkami, które umożliwiały przesuwanie kolejnych fragmentów historyjki widocznych w specjalnym okienku. Fabuła napisana dla prototypu przez Helen Aberson i Harolda Peara nosiła tytuł „Dumbo, latający słoń”. Nie wiadomo, czy Roll-A-Book zostały wyprodukowane, nie znaleziono dotąd ani jednego egzemplarza, natomiast Walt Disney wykupił prawa do tej historyjki i opublikował ją w wersji książkowej w 1430 egzemplarzach. Fabuła książkowa miała być przeniesiona na ekran w formie filmu krótkometrażowego, ale w trakcie pracy rozrosła się w pełnometrażowy film z uroczym słoniem o imieniu Dumbo w roli głównej. Była to czwarta pełnometrażowa produkcja animowana Disneya. Premiera odbyła się 23 października 1941, a film błyskawicznie podbił serca widowni oraz Akademii Filmowej, która przyznała mu Oscara® za najlepszą muzykę filmową. Do dziś animowany słonik Dumbo jest postacią rozpoznawalną na całym świecie, a dzięki adaptacji Tima Burtona kolejna wersja jego historii trafia do nowego pokolenia widzów.

BOHATEROWIE

DUMBO – malutki słonik o wielkich uszach, najnowszy lokator podupadającego cyrku Maxa Medici, który liczył na to, że nowonarodzone słodkie słoniątko przyciągnie widownię. Słonik zamiast zachwytów budzi śmiech z powodu zbyt dużych uszu, ale kiedy okaże się, że dzięki nim może latać, stanie się sensacją sezonu i główną atrakcją nowoczesnego parku rozrywki o nazwie Dreamland.

HOLT FARRIER (Colin Farrell) – dawna gwiazda cyrkowa, weteran I wojny światowej, samotny ojciec dwójki dzieci (Milly i Joe). Zostaje opiekunem słonika Dumbo.

MAX MEDICI (Danny DeVito) – właściciel podupadającego cyrku Medici Bros. Kupuje ciężarną słonicę z nadzieją, że jej potomstwo przyciągnie tłumy do jego cyrku. Początkowo jego nadzieje rozwiewają się, gdy rodzi się słoniątko ze zbyt dużymi uszami. Ale ta wada wkrótce okaże się olbrzymim atutem…

V.A. VANDEVERE (Michael Keaton) – sprytny przedsiębiorca, który zamierza uczynić z Dumbo gwiazdę swojego najnowocześniejszego przedsiębiorstwa rozrywkowego o nazwie Dreamland. W życiu i pracy kieruje się wyłącznie zyskiem…

COLETTE MARCHANT (Eva Green) – Francuzka, znakomita akrobatka, gwiazda Dreamland V.A. Vandevere’a. Współpraca z Dumbo i rodziną Farrierów sprawi, że Colette dowie się o showbiznesie i sobie samej więcej, niż mogła sobie wcześniej wyobrazić.

Na ekrany amerykańskich i polskich kin „Dumbo” w reżyserii Tima Burtona trafił w marcu 2019 roku, spotykając się z dużym zainteresowaniem krytyków i widzów. Wpływy ze sprzedaży biletów na całym świecie przekroczyły 350 milionów dolarów.

 

 

***
Galapagos Sp. z o.o. Niezależna spółka dystrybucyjna na polskim rynku, założona w 2007 roku przez Andrzeja Łudzińskiego (uprzednio Dyrektora Generalnego polskiego oddziału Warner Home Video) i Tomasza Kopcia (współzałożyciela spółki muzycznej Pomaton, obecnie Warner Music Poland). Galapagos Films to wyłączny dystrybutor filmów DVD, Blu-ray, Blu-ray 3D oraz 4K UHD Blu-ray Warner Bros. i HBO. Jest także wyłącznym dystrybutorem DVD, Blu-ray i Blu-ray 3D Disney, Disney/Pixar, Marvel, Lucasfilm, a także oferty DVD LEGO®, Hasbro Studios, wybranych seriali Telewizji Polskiej i wielokrotnie nagradzanych filmów niezależnych polskich producentów m.in. “Wołyń”, “Cicha Noc”, “Najlepszy”, “Powidoki”, “7 rzeczy, których nie wiecie o facetach” czy “Wkręceni”.
The Walt Disney Company Polska (TWDC) to wiodąca międzynarodowa firma z dziedziny rozrywki rodzinnej i mediów, działająca w pięciu segmentach biznesowych: sieci medialne, parki rozrywki i ośrodki wypoczynkowe, produkcja filmowa, produkty konsumenckie oraz interaktywna grupa medialna. TWDC istnieje na rynku polskim od ponad 20 lat. Polskie przedstawicielstwo firmy powstało w 1993 roku, a otwarcie The Walt Disney Company Polska nastąpiło w roku 2003. Od 2009 polskie biuro odpowiedzialne jest za cały region Europy Środkowej i Wschodniej, obejmujący 16 krajów, z lokalnymi biurami w Budapeszcie, Pradze i Bukareszcie. Od września 2012 r. TWDC Polska jest dystrybutorem filmów opatrzonych marką Disney, Disney/Pixar i Marvel, a od 2013 roku również produkcji wytwórni LucasFilm.

Share and Enjoy !

0Shares
0 0


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

10 komentarzy do Konkurs filmowy Dumbo – wygraj filmy DVD – wyniki!

 1. avatar MarekN pisze:

  Ze względu na sentyment, bo w czasach dwukanałowe telewizji, gdy możliwość oglądania bajek ograniczał się jedynie do 20min wieczorynki, to pierwszą inną niż Reksio, czy Wilk i Zając obejrzaną przeze mnie bajką (i za razem pierwsze spotkanie z zapomnianym już cudownym urządzeniem jakim była kaseta VHS i odtwarzający ją magnetowid), była właśnie kreskówka o przygodach sympatyczny słonik DUMBO. Poza DUMBO strasznie polubiłem równie sympatycznego kociaka jakim był SIMBA z „Króla Lwa”, oraz łaciate pieski z filmu „101 Dalmatyńczyków”

 2. avatar Sandra pisze:

  Moimi ulubiencami sa: Roszpunka, Merida Waleczna oraz lwica Sarabi (Krol Lew)

 3. avatar Artur pisze:

  Moja Córunia uwielbia Simbę, Dumbo, Bambi oraz Kubusia Puchatka, gdzie w Stuwiekowym lesie
  wiatr miłą piosnkę niesie,
  gdzie Tygrysek, Królik i Prosiaczek z Kubusiem
  Grają w misie patysie.

 4. avatar Elżbieta.J. pisze:

  Uwielbiamy psiaki z filmu „101 Dalmatyńczyków”, „Piraci z Karaibów” i „Myszkę Miki” baaaaardzo.

 5. avatar lucynula pisze:

  oczywiście mała syrenka, piotruś pan, oraz śnieżka i 7 krasnoludków

 6. avatar nina pisze:

  dambo , król lew ,mulan to moje bajki z dzieciństwa

 7. avatar Mati pisze:

  Ariel, Simba, Piotruś Pan

 8. avatar Perliczka pisze:

  Stich, Elsa, Dumbo

 9. avatar Rozgardiasz pisze:

  Piotruś Pan, Esmeralda, Szalony Kapelusznik ♡

 10. avatar Mariola pisze:

  Bambi, Pocahontas, mrówka Flik ?

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Tanie dodatki
Ja lubię niedrogie dodatki, bo nie przywiązuję się do biżuterii na co dzień wybieram...
Filmy
To ja ostatnio oglądałam "Rytuał". Całkiem przyjemny. Teraz na dziś planujemy obejrzeć jakiś triller....
Seriale
Mnie mega wciągneła "Chyłka". Zazwyczaj nie oglądam polskich seriali ale ten jest świetny,...