Konkurs dla dzieci Zielona Sowa – wyniki!

21 lutego 2014, dodał: Redakcja

Share and Enjoy !

0Shares
0 0

_nhung1

Serdecznie dziękujemy wszystkim Rodzicom, Czytelnikom i Fanom na Facebooku za udział w konkursie zorganizowanym z myślą o dzieciach. Konkurs pod patronatem Wydawnictwa ZIELONA SOWA.

ZADANIE KONKURSOWE: Mój cudowny pupil…

Nagrodami w konkursie były 3 zestawy książeczek z serii: ZAOPIEKUJ SIĘ MNĄ oraz NA POMOC ZWIERZAKOM. Książeczki są wyjątkowe, ciepłe i serdeczne – dodatkowa atrakcja: autograf autorki!

1. Holly Webb: 'Gwiazdko gdzie jesteś?' (z autografem autorki) + Tina Nolan: 'Puchatek – porzucony chomiczek'

2. Holly Webb: 'Kto pokocha Psotkę?' (z autografem autorki) + Tina Nolan: 'Puchatek – porzucony chomiczek'

3. Holly Webb: 'Wróć Alfiku!' (z autografem autorki) + Tina Nolan: 'Puchatek – porzucony chomiczek'

_zielonasowaZALETY KSIĄŻECZEK:

– beletrystyka dla młodszych dzieci
– czarno-białe ilustracje
–wzruszające historie o przyjaźni pomiędzy dziećmi a zwierzętami
– książki napisane barwnym ciepłym językiem
– przystępna cena
– duża czcionka ułatwiająca czytanie.

Redakcyjne jury miało bardzo trudny wybór. Większość Waszych opowieści o pupilach była cudowna, a nagród tylko trzy. Po burzliwych naradach Redakcja postanowiła przyznać nagrody za:

1. Cudowną, ciepłą, wzruszającą opowieść z happy endem:

Elżbieta Dubowik Bancerz: Mój cudowny pupil….Whiskas-kotek znad morza, przygarnięty prosto z ulicy. Pokonał 450 km i jest z nami:) jest kotkiem „z wymiany”, a dlaczego? Mieliśmy chorego kotka na raka, zabraliśmy go nad morze. Pewnego dnia, dzień przed odejściem Chestera pojawił się ON-Whiskas, w drodze na plażę, łasił do dzieci a ja pamiętam, że wyklinałam do Męża, że to niesprawiedliwość losu, że bezpański, zaniedbany kociak chodzi po ulicy i nic mu nie jest, a nasz wychuchany, wydmuchany i umiera…. Potem przez kilka dni przychodził nie wiadomo skąd na plażę i bawił się z Córkami, był pocieszeniem po stracie naszego, z głodu podjadał czipsy dziewczynkom, do dziś je lubi:) Pamiętam, że ludzie nas zaczepiali i chwalili, że jaki śliczny kotek a my się tłumaczyliśmy, że to nie nasz:) i pewnego dnia, gdy wracaliśmy ze spaceru wieczorem TEN kotek pojawił pod naszym domkiem, sam nas znalazł więc wiedziałam, że to musi być coś niesamowitego, że to musi być jakiś znak. Wzięłam go na ręce a On nie protestował, przytulił się i coś we mnie pękło…powiedziałam do Męża, że tylko wezmę go, aby go nakarmić, w końcu zostało sporo karmy w domku no i tak zrobiłam, dostał jeść na które rzucił się dosłownie i pomyślałam, że sobie odejdzie, ale On miał inny plan… umył się jak gdyby nigdy nic,położył na naszym łóżku i spał z nami do rana, jakby był nasz „od zawsze”. Później przychodził codziennie na karmienie, po kliku dniach już nie był w stanie przeciskać się pod furtką więc wchodził przez płot:) Od tamtej pory wierzę w kocie przeznaczenie, jest identyczny jak poprzedni kotek, jest cudownym kotkiem „z wymiany” i bardzo go kochamy, myślę, że jest kolejnym życiem Chestera i On wybrał go dla nas:) taka historia z Happy Endem:)

a1924757_632459433458545_2023481517_n

2. Za humorystyczne podejście do tematu i piękne zdjęcie :)

Beata Piórko: Lucky – bo to szczęściarz znaleziony – ktoś go wyrzucił w krzaki. Miał dni kilka, wykarmiony jest butelką, pieszczoch do kwadratu, ale potrafi być diabełkiem. Myli czasem firanki z drapakiem, gdy się Igi kąpie wskakuje do wanny szczupakiem, kanapę „lekko podrapał”, o fantazyjny wzór na ścianie zadbał, mamie storczyki przeflancował i wiele innych psotek zmalował Ale choćby nie wiem co wymyślił kochamy go najbardziej na świecie… i troje jego kocich kumpli też.

_a1621866_600602993341103_827801463_n

3. Za oryginalność, nikt nie pokazał bardziej nietypowej a zarazem różnorodnej miłości do zwierząt:

Marzena Zajdel Guzik: Nie lubię lalek,bo wolę kurki co znoszą pyszne jajka
a to mój piesek co Flora się zwie, gryzie mi wszystko,czasem i mnie!

_a1800391_679285728781360_999799375_n     _a1797464_679286822114584_812488481_n

GRATULUJEMY! Prosimy o przesłanie danych kontaktowych na adres: [email protected] z dopiskiem 'Pupil'.

 

A OTO KOLAŻE WASZYCH ZDJĘĆ KONKURSOWYCH. DZIĘKUJEMY!

_sowa1

_sowa2

_sowa3

O NAGRODACH:

_9788378955696Puchatek – porzucony chomiczek

Zgubione… porzucone… zaniedbane? Odtąd ich domem będzie „Cichy kąt”!
W idealnym świecie takie miejsce jak schronisko „Cichy kąt” nie byłoby potrzebne. Jednak Ewa i Karol Mareccy, których rodzice prowadzą schronisko, wiedzą, że w życiu nie zawsze jest idealnie. Codziennie zjawia się nowe zwierzę, które potrzebuje pomocy! Ewa znajduje w śmietniku w sklepie ogrodniczym dziadka porzuconego chomika. Postanawia za wszelką cenę dowiedzieć się, kto mógł w tak okropny sposób potraktować zwierzątko. Ewa podejrzewa, że zrobiła to niemiła dziewczynka Kasia, która niedawno przeprowadziła się do ich miejscowości z innego miasta. Czy Ewie uda się udowodnić, że to właśnie Kasia pozbyła się chomika, którym już się znudziła?

Puchatek – porzucony chomiczek
Autor: Tina Nolan
Data wydania: 2013
EAN: 9788378955696
Format: 128×198
Oprawa: Miękka
Liczba stron: 128
Wiek czytelnika: 7-9 lat
Seria: NA POMOC ZWIERZAKOM
Wydawnictwo: Zielona Sowa

_gwiazdko-gdzie-jestes-b-iext8455957Gwiazdko gdzie jesteś?

Jadzia jest zachwycona, gdy sąsiedzi proszą ją o opiekę nad ich kotką podczas swojego wyjazdu. Dziewczynka cieszy się, że będzie mogła spędzić z piękną Gwiazdką całe ferie świąteczne! Gwiazdka uwielbia zabawy z Jadzią i wkrótce stają się nierozłączne.

Dziewczynka nie wie jednak, że Gwiazdka skrywa pewną tajemnicę. Pewnego dnia, mimo że na dworze było zimno i ciemno, kotka opuściła Jadzię oraz jej ciepły, bezpieczny dom, i postanowiła znaleźć sobie jakąś kryjówkę. Ale dokąd ma pójść?

Gwiazdko gdzie jesteś?
Autor: Holly Webb
Data wydania: 2012
EAN: 9788326503962
Format: 128×198
Oprawa: Miękka
Liczba stron: 128
Wiek czytelnika: 7-9 lat
Seria: ZAOPIEKUJ SIĘ MNĄ
Wydawnictwo: Zielona Sowa

_9788326504761Kto pokocha Psotkę?

Maja jest nieszczęśliwa, bo musi się przeprowadzić i zostawić wszystkie koleżanki. Rodzice liczą, że kot mógłby pomóc dziewczynce przywyknąć do nowego miejsca, więc sprawiają jej niespodziankę i przynoszą Psotkę – prześliczną kotkę syjamską.

Maja kocha Psotkę, ale ciągle gniewa się na rodziców i udaje, że kotka wcale jej nie interesuje. Biedna Psotka czuje się zdezorientowana i opuszczona. Dlaczego Maja jej nie chce?

Kto pokocha Psotkę?
Autor: Holly Webb
Data wydania: 2012
EAN: 9788326504761
Format: 128×198
Oprawa: Miękka
Liczba stron: 128
Wiek czytelnika: 7-9 lat
Seria: ZAOPIEKUJ SIĘ MNĄ
Wydawnictwo: Zielona Sowa

_9788326504778Wróć Alfiku!

Ewa nie posiada się z radości, gdy rodzice dają jej szczeniaka – Alfika. Piesek ją uwielbia: lubi być głaskany, śpi w jej łóżku i codziennie wita ją po powrocie ze szkoły, merdając ogonem.

Niebawem jednak pojawia się inny nowy członek rodziny: maleńki braciszek Ewy, Sam. Nagle wszystkim zaczyna brakować czasu na opiekę nad Alfikiem, nie mówiąc o zabawie czy spacerach. Wkrótce piesek czuje się niechciany i samiuteńki…

Wróć Alfiku!
Autor: Holly Webb
Data wydania: 2012
EAN: 9788326504778
Format: 128×198
Oprawa: Miękka
Liczba stron: 136
Wiek czytelnika: 7-9 lat
Seria: ZAOPIEKUJ SIĘ MNĄ
Wydawnictwo: Zielona Sowa

POLECAMY NOWOŚCI I ZAPOWIEDZI WYDAWNICZE:

_9788378957348Kto uratuje Iryska?

Sonia jest bardzo podekscytowana przeprowadzką na wieś. Zamieszkają tam w dużym domu z ogrodem i rodzice pozwolą jej w końcu mieć wymarzonego kota. Dziewczynka wybiera Iryska, rudego kociaka z czterema białymi „skarpetkami”, i niebawem stają się nierozłączni. Wkrótce Sonia musi zacząć naukę w nowej szkole…

Irysek każdego dnia próbuje iść za swoją panią do szkoły. W trakcie jednej z wędrówek zaczyna się gwałtowna ulewa i kotek się gubi. W jaki sposób Sonia ma go odnaleźć, skoro nie ma pojęcia, gdzie go szukać?

Kto uratuje Iryska?
Zaopiekuj się mną
Tłumaczenie: Jacek Drewnowski
Ilustracje: Sophy Williams
Dane techniczne:
Format: 12,8×19,8 cm
Liczba stron: ok. 128
Oprawa: miękka + lakier UV
Kolorystyka: czarno-biała
Grupa docelowa: 7-9 lat
Wydawnictwo: Zielona Sowa

_9788378957355Rafik został sam

Ania bardzo się cieszy na myśl o kilkudniowym rejsie barką, na który zabiorą ją dziadkowie. Cieszy się tym bardziej, że będzie mogła zabrać z sobą także ukochanego szczeniaka Rafika. Nie może się już doczekać długich spacerów wzdłuż brzegu jeziora i zabaw na pokładzie. Jednak barka okazuje się nie najlepszym miejscem dla energicznego, potrzebującego dużo ruchu setera irlandzkiego i wkrótce Rafik podpada wszystkim dookoła.

Ania jest załamana, gdy dorośli podejmują decyzję, że piesek powinien wrócić do domu. Rafik też jest zdezorientowany i nie może zrozumieć, dlaczego wszyscy się na niego złoszczą. Rozpaczliwie chce zostać i zrobi wszystko, by nie oddzielono go od ukochanej Ani…

Rafik został sam
Zaopiekuj się mną
Tłumaczenie: Jacek Drewnowski
Ilustracje: Sophy Williams
Dane techniczne:
Format: 12,8×19,8 cm
Liczba stron: ok. 128
Oprawa: miękka + lakier UV
Kolorystyka: czarno-biała
Grupa docelowa: 7-9 lat
Wydawnictwo: Zielona Sowa

Zgubione… porzucone… zaniedbane? Odtąd ich domem będzie „Cichy kąt”!
W idealnym świecie takie miejsce jak schronisko „Cichy kąt” nie byłoby potrzebne. Jednak Ewa i Karol Mareccy, których rodzice prowadzą schronisko, wiedzą, że w życiu nie zawsze jest idealnie. Codziennie zjawia się nowe zwierzę, które potrzebuje pomocy!

_9788378957379Pestka. Porzucony szczeniak

Kiedy w Wigilię Bożego Narodzenia pod drzwiami schroniska „Cichy kąt” pojawia się Pestka, chore i nieszczęśliwe szczenię rasy border collie, Ewa jest pewna, że podrzucili ją opiekunowie, którzy nie potrafili się nią właściwie zaopiekować. Dziewczynka i jej brat postanawiają odkryć prawdę, ale czeka ich kilka zaskakujących niespodzianek…

Pestka. Porzucony szczeniaczek
Na pomoc zwierzakom
Autor: Tina Nolan
Tłumaczenie: Patryk Dobrowolski
Dane techniczne:
Format: 12,8×19,8 cm
Liczba stron: ok. 112
Oprawa: miękka + tłoczenie srebrną folią
Kolorystyka: czarno-biała
Grupa docelowa: 7+
Kategoria marketingowa: 7-9 lat/literatura/obyczajowe
Wydawnictwo: Zielona Sowa

_9788378957362Róża. Kucyk, który tęskni za domem

Kiedy sąsiadka Ewy, Olga Polińska, przewraca się na lodzie i łamie nogę, nie może już dłużej opiekować się Różą, kucem szetlandzkim. Róża wraca do schroniska „Cichy kąt”, ale nie jest łatwo znaleźć dla niej nowych opiekunów, bo kuc ciągle sprawia problemy… Czy uda się pomóc Róży? Może jeden z genialnych pomysłów Ewy pozwoli Róży znaleźć wreszcie opiekuna i nowy dom.

Róża. Kucyk, który tęskni za domem
Na pomoc zwierzakom
Autor: Tina Nolan
Tłumaczenie: Patryk Dobrowolski
Dane techniczne:
Format: 12,8×19,8 cm
Liczba stron: ok. 112
Oprawa: miękka + tłoczenie srebrną folią
Kolorystyka: czarno-biała
Grupa docelowa: 7+
Kategoria marketingowa: 7-9 lat/literatura/obyczajowe
Wydawnictwo: Zielona Sowa

 

Share and Enjoy !

0Shares
0 0


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

15 komentarzy do Konkurs dla dzieci Zielona Sowa – wyniki!

 1. avatar beata pisze:

  http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/93ba7c06662ce31a.html

  Jestem Tosia i kocham koty! W domu mam dwa takie psotniki; jeden to ten, z którym jestem na zdjęciu- kot Mruczek, druga to kotka Kubusia:)Jeden psotnik codziennie rano budzi mnie radosnym “Mrau, mrau” a jak mocno śpię to słyszę; “Mrauuuuuuuu”.Drugi psotnik, a właściwie psotnica skacze mi po łóżku, i myzia wąsami…..Myślicie , ze jestem zła? Nie wyobrażam sobie poranków bez takiej pobudki! A wieczorem, gdy zasypiam dwa ogonki mruczą mi do ucha kołysanki. Cudownie jest mieć w domu dwa kotki :) A w przyszłości zostanę weterynarzem, bo kocham zwierzęta!

 2. avatar beata pisze:

  Jestem Tosia i kocham koty! W domu mam dwa takie psotniki; jeden to ten, z którym jestem na zdjęciu- kot Mruczek, druga to kotka Kubusia:)Jeden psotnik codziennie rano budzi mnie radosnym „Mrau, mrau” a jak mocno śpię to słyszę; „Mrauuuuuuuu”.Drugi psotnik, a właściwie psotnica skacze mi po łóżku, i myzia wąsami…..Myślicie , ze jestem zła? Nie wyobrażam sobie poranków bez takiej pobudki! A wieczorem, gdy zasypiam dwa ogonki mruczą mi do ucha kołysanki. Cudownie jest mieć w domu dwa kotki :) A w przyszłości zostanę weterynarzem, bo kocham zwierzęta!

 3. avatar Raffi pisze:

  Moja córka uwielbia pieski i konie. Bardzo chciałaby mieć choć jedno z nich w domu. Niestety, warunki na to nie pozwalają….by jednak zrobić jej przyjemność, gdy byliśmy w tym roku na wakacjach, zobaczyliśmy ogłoszenie i adres pani, u której za opłatą można było pojeździć konno. Nic nie mówiąc córce zaprowadziliśmy ją do właścicielki.
  Kiedy byliśmy na miejscu pani przyprowadziła wspaniałego konika. Był piękny, kasztanowy….o takim zawsze marzyła.
  Wtedy zapytałem, czy chce się przejechać…córka była miło zaskoczona i….zaczęła skakać z radości…
  Po chwili wsiadała na grzbiet wierzchowca….jej twarz rozjaśniał uśmiech szczęścia i zadowolenia. Siedziała dumnie wyprostowana i zachwycona tym, że jedzie na ślicznym koniu. Pani szła powolutku oprowadzając dookoła po wyznaczonym placu. Moja córeczka nie posiadała się z radości. Była zadowolona od stóp po głowę. Wcale się nie bała, wyglądało to tak, jakby wielokrotnie jeździła konno, czuła się swobodnie, nieskrępowanie. Ta pierwsza jazda była cudowna. Podobało jej się bardzo. Postanowiłem więc wykupić kilka lekcji u pani i spełnić choć trochę marzenie córki, która wspominała wcześniej o jeździe, a po pierwszej przejażdżce nie wiedziała, jak nam dziękować. Dopóki byliśmy na wakacjach, uczęszczała codziennie na te zajęcia. Pani była nią zachwycona. Bardzo chwaliła Marysię, że jest pojętna, ma talent do jazdy i ogromne zamiłowanie. Od razu zauważyła jej miłość do koni i uwielbienie dla Gwiazdy, konia, na którym jeździła.
  Któregoś dnia powiedziała, że ten koń też ją polubił, rży na powitanie, daje się pogłaskać, przyjmuje jedzenie. To były wspaniałe chwile i są cudowne wspomnienia dla córeczki. Z żalem wyjeżdżała, ciężko jej było się pożegnać, popłakała się…
  Po przyjeździe do domu oglądała zdjęcia…narysowała swojego ulubieńca i powiesiła koło łóżeczka. Spogląda na niego i opowiada o wspaniałej wakacyjnej przygodzie. To jej pupilek, właśnie jego chciałaby mieć na zawsze…obiecaliśmy, że w wakacje pojedziemy tam, by go odwiedzić. Wie, że to niemożliwe, by go miała, ale mimo to jej sympatia do konika jest ogromna.
  Jej zainteresowanie zwierzątkami ujawniło się mocno, gdy zaczęła czytać. Teraz jest w drugiej klasie, ma 8,5 roku i przeczytała już dość dużo książeczek o zwierzątkach, w tym także autorstwa ….Holly Webb o pieskach i kotkach. Bardzo jej się spodobały. Przynosiła je do domu i zaraz siadała do czytania. Każda z nich przedstawia inną historię. Pokochała je ogromnie i staramy się wypożyczać nowe lub kupić co jakiś czas, bo są naprawdę fajną lekturą dla niej. Ma już kilka pozycji w swojej biblioteczce.

 4. avatar Kajo pisze:

  Moim najlepszym czworonożnym przyjacielem jest piesek Kajo .Jest rasy yorkshire terrier i ma 4 lata.Kaja dostałam na urodziny i uważam że był świetnym prezentem.
  .Jest srebrno-złoty .Kajo to bardzo mądry i spokojny piesek.Gdy chce mu się pić drapie pazurkami w miskę.Mój pies najbardziej lubi karmę Chappi i Pedigree.Kajo też ponad wszystko lubi spacery.Gdy tylko zauważy że ktoś podchodzi do drzwi zadowolony merda ogonkiem.Mój czworonożny przyjaciel najbardziej lubi bawić się piłeczką.
  Bardzo kocham Kaja.Jest to malutki pies o wielkim sercu

 5. avatar Mama Darusi pisze:

  To Darunia z kicią…
  Niestety, nie mogę dołączyć zdjęcia..

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Związek na odległość
Czytając, co piszecie, i dokładając do tego swoje doświadczenie, muszę stwierdzić, że związki na...
Jak znaleźć faceta nadającego się d…
Prawda, ale z drugiej strony to musi być niesamowite uczucie zobaczyć kogoś i...
jaki tusz do rzęs uzywacie
Zakochałam się w Eveline Extension Volume, False Definition & Waterproof
Wysuszona skóra widoczna pod podkła…
Złuszczanie jak często? Bo jak robię raz na tydzień, to niewiele to daje :/