„Koniec z migreną” – recenzja

20 września 2019, dodał: Iwona Marczewska

Ból głowy do przyjemności nie należy, na szczęście dość łatwo się go pozbyć. Inaczej jest z migreną, która bywa przyczyną długotrwałego cierpienia, atakuje znienacka i potrafi uniemożliwić normalne funkcjonowanie. Nawet silne leki często okazują się nieskuteczne i migrenę trzeba przeczekać, co nie jest łatwe.

Osoby, które dotyka migrena, początkowo upatrują nadziei w farmakologii, a gdy ta zawodzi, często tracą ją całkowicie i zbierają siły na kolejny atak, mając świadomość, że on z pewnością nastąpi. Taka pewność skutecznie potrafi odebrać radość życia. Do tej pory jedyną bronią pacjenta była cierpliwość. Najwyższy czas powiększyć arsenał o kolejne narzędzia walki.

„Koniec z migreną” to nowa pozycja na rynku wydawniczym, powstała w oparciu o wieloletnie doświadczenie jednego z najlepszych lekarzy w Stanach Zjednoczonych. Dr Josh Turknett jest specjalistą neurologiem, prowadzącym badania kliniczne dotyczące migreny, choroby Alzheimera i Parkinsona oraz udaru mózgu. W napisanej wraz z żoną książce przedstawia czytelnikowi obszerną wiedzę, pozwalającą zrozumieć przyczyny i przebieg bólów migrenowych. Jenny Turknett, współautorka poradnika, zawodowo zajmuje się sztuką kulinarną. Z połączenia wiedzy i doświadczenia obojga małżonków powstał program żywieniowy eliminujący bóle głowy oraz stany zapalne. Jak się okazuje, dieta również może być orężem w nierównej walce z migreną.

Ten poradnik to prawdziwa skarbnica wiedzy dla osoby, która chciałaby wiedzieć co i dlaczego się z nią dzieje. Pozwala stwierdzić, czy mamy do czynienia z migreną, czy bólem o innym podłożu, zorientować się w możliwościach i skutkach ubocznych poszczególnych rodzajów leków, a także poznać czynniki zwiększające ryzyko wystąpienia ataku. To bezcenne informacje dla migrenowca, bo choć na niektóre z czynników nie mamy wpływu, pośród nich są takie, które można kontrolować. To zwiększa szanse uniknięcia kolejngo starcia.

Obszerna część książki dotyczy żywienia i jego wpływu na nasz organizm, między innymi właśnie na mózg. Wiedza przedstawiona została prostym językiem i w taki sposób, aby z poradnika mógł skorzystać każdy, bez względu na poziom znajomości zagadnień medycznych. Małżonka doktora Turknetta uzupełniła publikację o ciekawe przepisy (jest krytykiem kulinarnym, więc przepisy są naprawdę niebanalne) oraz 21-dniowy program żywieniowy. To znacząco ułatwia wprowadzenie właściwych nawyków.

Trudno ocenić poradnik inaczej, niż pozytywnie. Przywraca nadzieję, że można wreszcie mieć wpływ na to, co do tej pory w sposób niekontrolowany pozbawiało tylu ludzi możliwości funkcjonowania.

Iwona

 

Książkę poleca Wydawnictwo Vital – można kupić ją TUTAJ

Dziękujemy Wydawnictwu za udostępnienie egzemplarza recenzyjnego –
Redakcja

loading...

Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


Aleja handlowa

Skuteczny demakijaż z olejkiem herbacianym i olejkiem z orzechów macadamia
Cena:
36 zł
Świetnie oczyszcza i nawilża skórę. Zawiera hydrolat z lawendy i inne składniki roślinne.
Cena:
12,66 zł
Sklep Peruka.pl - zaprasza!
Cena:
324 zł
Nowoczesne urządzenie wibroakustyczne - leczy bóle, wspomaga regenerację organizmu
Cena:
1 790,00 zł – 2 120,00 zł
Modelujące talię, wygładzające linię bioder
Cena:
45 zł
Na bazie orzechów piorących
Cena:
35,99 zł
STOP

FORUM - bieżące dyskusje

Letnie wyprzedaże - gdzie i kiedy?
Teraz jest wyprzedaż w moim ulubionym sklepie stacjonarnym Cross Jeansu w Poznaniu więc...
Ile macie par butów?
Sporo różnych od tzw.typowo na zimę jak trapery po przez przejściowe jak adidasy...
Włosy na twarzy
Wydaje mi się, że wąsika lepiej samemu nie depilować, ja zdecydowałam się na...
Mezoterapia igłowa - gdzie w Warsza…
klinika Demeter na Białostockiej - pełna profeska i ceny jak na warszawę niezłe....