URODA I ZDROWIE

Kominek zapachowy – jakie rozwiązanie wybrać?

13 grudnia 2019, dodał: Redakcja

Kominek zapachowy to rozwiązanie, po które wiele ludzi sięga dość regularnie. Przypominamy sobie o nim również zimą, kiedy tęskni się do ciepłych, pięknie pachnących wnętrz. Wszyscy kochamy delikatne zapachy, a każdy z nas marzy o przeniesieniu części z nich do swojej domowej przestrzeni. Pojawia się jednak pytanie, po jakie rozwiązanie sięgnąć?

1.   Dlaczego kochamy aromaterapię?

  1. Kominek zapachowy – jakie rozwiązanie wybrać?

Dlaczego kochamy aromaterapię?

Aromaterapia zyskuje coraz więcej zwolenników. Okazuje się bowiem, że olejki do aromaterapii potrafią zdziałać cuda. Wbrew pozorom dobrze dobrane zapachy,  nie tylko odprężają i pomagają się pozbyć się napięcia z całego dnia, lecz także pomagają w koncentracji, pobudzają, dają uczucie świeżości. Jest to więc nie tylko budowanie pięknego zapachu w przestrzeni ale wspomaganie ciała i umysłu. Po tą formę terapii coraz częściej sięga się zarówno podczas masażu, zabiegów kosmetycznych czy nawet prasowania. Najpopularniejszą jednak jej formą jest rozpalanie kominka z woskiem zapachowym, olejkami czy zapachowym wkładem. Które rozwiązanie jest najlepsze?

Kominek zapachowy – jakie rozwiązanie wybrać?

Wiele osób sięga po kominek do wosku. Jest to właściwie najpopularniejszy sposób na roztoczenie we wnętrzu pięknego zapachu. Minusem tego rozwiązania jest jednak to, że topiący się wosk błyskawicznie i co gorsza trwale może uszkodzić meble, ubrania, obrus, a także oparzyć domowników. Wystarczy jeden nieprzemyślany ruch i mała katastrofa gotowa. Kominek do wosku zakupiony w Pepco, Ikea czy Jysk niesie ze sobą ryzyko wylania się wkładu, zabrudzenia nim powierzchni lub ubrań. Podobnie zresztą jest w przypadku innych zapachowych wkładów do kominka, granulek lub wosków. Wydaje się, że znacznie lepszym rozwiązaniem jest zapachowy kominek stożkowy. W takim przypadku można kupić do niego wyjątkowe, naturalne kadzidła. Co ważne, na stronie Backflow można znaleźć kominki w różnych kształtach, które można łatwo wkomponować w przestrzeń salonu lub sypialni. Kominki zapachowe w postaci na przykład – wodospadu są nie tylko bezpieczne ale też aromatyczne i niepowtarzalne. Wkłady do nich są w 100% naturalne, co powinno zwracać naszą uwagę. Domieszki innych substancji w aromaterapii nie są wskazane. Tutaj naprawdę nie potrzeba „ulepszaczy” – zapach sam się obroni i nie trzeba go dodatkowo wspomagać. Najlepszym wyborem w tym kontekście są więc kominki zapachowe takie jak Backflow, które opierają się na naturalnych kadzidełkach.

autor: Katarzyna Lewandowska

 

 

 

Share and Enjoy !

0Shares
0 0

loading...

Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Gabinet lekarski
Jeśli chodzi o profesjonalnie wyposażone gabinety ginekologiczne, to polecam Centrum Medyczne Babka Medica...
Koronawirus - porady, obalanie mitó…
Sama już przestałam przejmować się wirusem, bo jak zawsze jesienią mam zwykłą infekcję,...
Inicjatywa w stworzeniu trwałego zw…
Żyjemy w czasach, gdzie relacje stały się przejściowe, ludzie są rozpieszczeni i zamiast...
Sklepy dziecięce
Fajne rzeczy dziecięce i w niskich cenach są ostatnio w marketach, warto tam...