Kogo wybrać na świadkową? Idealna starsza druhna na ślub

24 października 2016, dodał: karolina0092
Artykuł zewnętrzny

Kiedy zbliża się nasze wesele przed nami trudny wybór: świadka i świadkowej. Jak wiadomo są to jedne z ważniejszych osób nie tylko na weselu, ale najczęściej w naszym życiu. Bycie świadkową to ogromny powód do domu, ale i wyzwanie, któremu nie każdy potrafi sprostać.

świadkowa

 

Niektóre Panie Młode wybierają swojego weselnego Anioła Stróża sugerują się pokrewieństwem. Mając jedyną siostrę, ciężko byłoby ją odtrącić i nie poprosić o pełnie funkcji świadkowej. Jednak czy przy takim wyborze nie powinnyśmy kierować się czymś innym? Czy jednak najlepsza przyjaciółka nie będzie lepiej czuła się na takim stanowisku niż siostra? A może przyjaciółka się obrazi, a tak naprawdę największe oparcie czujesz w swojej rodzinie? Kogokolwiek wybierzesz, musisz pamiętać, że jeśli naprawdę chcesz polegać na swojej świadkowej to nie może to być nieprzemyślany wybór.

sad-women-istock

PROFIL IDEALNEJ ŚWIADKOWEJ

POMOCNA  – wybierz osobę, za którą dasz sobie rękę uciąć, że pomoże Ci podczas przygotowywań do wesela. Przed Tobą wiele ciężkich wyborów: sukienka ślubna, fryzura, sala, lista gości itd. Nie w każdej sprawie będziesz mogła polegać na swojego narzeczonego. W wielu kwestiach potrzebna jest kobieca intuicja. A co dwie głowy to nie jedna. Miło byłoby gdyby przyszła świadkowa była na tyle bystra, że sama zaoferuję Ci pomoc w wszelkiej kwestii. Jeśli nie, to proszenie się w każdej sprawie o poradę i bezczynne oczekiwanie, aż Twoja przyjaciółka znajdzie czas sprawi, że zamiast wspaniałego, szalonego czasu przed weselem, poczujesz smutek i osamotnienie.

Shopping-with-smar_3141297b

NIEPRZYPADKOWA – to nie może być przypadkowa kobieta!  To nie może być osoba, która zna Cię kilka miesięcy. Najlepiej funkcje świadkowej pełnią kandydatki, które znają Cię już dłuższy czas. Wiedzą co lubisz, czego się boisz, znają setki sposobów, aby Cię rozśmieszyć. Weselny czas to stresujący moment, duszyczka która zna Cię lepiej niż Ty sama, będzie niezwykle przydatna podczas tego dnia i nocy.

446A3997-Edit

KREATYWNA – wybrana przez nas osoba musi być pomysłowa i chętna do organizacji innej imprezy jaką jest: Wieczór Panieński. To świadkowa ma za zadanie zaplanować ostatni, szalony wieczór dla przyszłej Pani Młodej. I w tej kwestii ogromnie ważna jest poprzednia cecha (nieprzypadkowa). Pomysłów na Wieczór Panieński jest wiele, tylko osoba która zna Ciebie i Twoje upodobania jest w stanie zorganizować noc, na której będziesz bawiła się wyśmienicie!

hair_salon_party_cha-9d4aff

ZORGANIZOWANA – ta cecha jest niezwykle ważna. Pani Młoda może stracić chwilowo głowę pod presją obowiązków, ale świadkowa musi mieć zawsze łeb na karku. Od przybycia na ślub do kościoła, aż po przywitanie gości, podziękowanie i całą noc zabaw – cały czas trzeba o czymś pamiętać. A to by nie zapomnieć parasolki i dowodów osobistych, by przygotować kufer na prezenty, by przynieść kwiaty dla rodziców, aby na weselu niczego nie zabrakło (przede wszystkim wódki na weselnych stołach). Świadkowa musi nie tylko dobrze się bawić, ale bez przymusu, a po prostu… tak serca, bacznie czuwać nad przebiegiem przyjęcia.

katy

PUNKTUALNA – z punktualnością wiele osób w dzisiejszych czasach ma problem. Dla niektórych 5 min w tą, czy w tamtą to bez większej różnicy. Takiej świadkowej stanowczo podziękujmy! Często wesele zaplanowane jest co do minuty i spóźnianie się świadków np. na ślub, nie byłoby przyjemną sytuacją dla Pary Młodej.

A-Uniformed-Student-is-a-Punctual-Student

OPANOWANA i PRZYGOTOWANA NA WSZYSTKO – świadkowa nie boi się wyzwań. Wręcz przeciwnie, jest na nie zawsze przygotowana. Kiedy nagle odpadnie Ci ramiączko, zapomnisz o prezencie dla jednej z mam, albo twój makijaż ulegnie dziwnej, negatywnej zmienia. Możesz się wystraszyć i nie wiedzieć co robić dalej. Ale Twój Anioł Stróż będzie przy Tobie z torebką pełną: kosmetyków, rajstop, grzebieni i tajnych numerów, dzięki którym przez jeden telefon załatwisz wszystko.

1-4-swiadkowa-pomaga-pannie-mlodej

RADOSNA – mówimy stanowcze „NIE!” smutnym i nadąsanym ludziom. Wybierz osobę radosną, tryskającą szczęściem i energią. Takie zachowanie zarazi nie tylko Ciebie, ale i zaproszonych gości. Świadkowa musi być przykładem, a nie burzą negatywnej energii.  Trzymaj się z dala od wyboru dziewczyny, która na Twoją prośbę o bycie świadkiem, zapomni o Tobie, a skoncentruje się wyłącznie na własnym „Ja”.

uśmiech

TOWARZYSKA – zagadać, zapiąć kotyliony, poprosić o podwiezienie starszej babci do kościoła, rozluźnić atmosferę w stresującej sytuacji, sprawić że wokół zapanuje weselny klimat – takie rzeczy uda się spełnić jedynie towarzyskiej świadkowej. Rozgadana, potrafiąca odnaleźć się w każdej sytuacji, budząca pozytywne emocje – takiej osoby szukasz.

GABRIELA

Jeśli Twoja przyjaciółka, jedna z lepszych koleżanek, któraś z sióstr poczuje się pokrzywdzona Twoim wyborem, nie przejmuj się. Spróbuj (jeśli oczywiście poczujesz, że tak wypada) delikatnie wytłumaczyć swój wybór. Nie zapominając, aby podkreślić jak dużo dla Ciebie znaczy.

cuddle-up-to-me

 

zobacz również:

 

  1. Winiety na wesele – pomysłowe winietki dla weselnych gości
  2. Ślubne inspiracje i porady
  3.  Ślub i wesele – poradnik jak zorganizować wesele idealne!
  4. Donatowa ścianka – najnowszy weselny trend

 

 

 


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Jeden komentarz do Kogo wybrać na świadkową? Idealna starsza druhna na ślub

  1. avatar Kamila555 pisze:

    Zgadzam się w 100% z wszystkim co zostało tu opisane. Dobra druhna na pewno musi być punktualna i zorganizowana, żeby była dla nas podporą i wsparciem, a nie przysłowiową kulą u nogi :)

    Zapraszam!

Dodaj komentarz