W dniu 18 grudnia 2012 roku do księgarń trafi książka Wydawnictwa Bullet Books pt. „Klątwa Złota Jezuitów”, nad którą nasz portal objął patronat medialny. Serdecznie polecamy!
„Klątwa Złota Jezuitów„. Oparta na faktach opowieść o wartym pół miliarda dolarów skarbie, skradzionym w połowie XIX wieku z peruwiańskiego kościoła w Pisco i ukrytym gdzieś na polinezyjskim archipelagu Tuamotu. Największy skarb wszechczasów ma dramatyczną historię – jego śladem podążają sekrety oraz intrygi, a szlak usłany jest zbrodniami. Na samo zaś złoto została rzucona klątwa.
O książce:
Dziewiętnastowieczny zuchwały rabunek 16 ton złota z podziemi jezuickiego kościoła w peruwiańskim Pisco… złota, które 400 lat wcześniej hiszpańscy konkwistadorzy pod wodzą Francisco Pizarra otrzymali w ramach okupu za inkaskiego wodza Atahualpę. W jaki sposób skarb znalazł się w posiadaniu Jezuitów i w jaki sposób został wykradziony przez czterech śmiałków, a potem ukryty na jednej z wysp Pacyfiku? A co ważniejsze… na której?!
Historie o zaginionych skarbach zawsze poruszają wyobraźnię, tak jak opowieści o skarbie kapitana Williama Kidda. Opowieść o inkaskim złocie brzmi podobnie, jednak ta opiera się na faktach. Jarosław Molenda w niesamowity sposób odtworzył dzieje rabunku 16 ton złota, które zostało potem ukryte na jednym z atoli Polinezji Francuskiej.
Po ostatniej wyprawie poszukiwawczej pod kierownictwem znanego poszukiwacza skarbów Georga Hamiltona, która miała miejsce w latach 30. XX w. mapa zaginęła, a o skarbie zapomniano… aż do dziś.
16 ton złota i innych kosztowności nadal spoczywa zagrzebane na dnie jednego z tajemniczych atoli, który swoim kształtem przypomina gruszkę.
Największy skarb wszechczasów czeka na swojego odkrywcę, a Ty trzymasz w ręku mapę…
O autorze:
Jarosław Molenda, pisarz, dziennikarz i podróżnik. Członek South American Explorers i Polskiego Klubu Przygody. W ciągu ćwierć wieku zawitał na cztery kontynenty odwiedzając kilkadziesiąt krajów. Na przełomie XX i XXI wieku penetrował Afrykę Północną i wschodni basen Morza Śródziemnego. Następnie odwiedził szereg legendarnych miejsc i wysp związanych z mitem o Atlantydzie. Lata 2008-2009 to udział w dwóch ekspedycjach do mało zbadanych rejonów Peru, co zaowocowało między innym odkryciem prekolumbijskich ruin w pobliżu osad Vista Alegre i Urpipata. Jest jednym z trzech pierwszych Polaków, jacy dotarli do najwyżej położonych ruin inkaskich Incahuasi na przełęczy Puncuyoc (prawie 4000 m n.p.m.).
Był współpracownikiem kolegium redakcyjnego Encyklopedii Geograficznej Świata. Zajmuje się szeroko rozumianą publicystyką popularno-naukową, a jego teksty ukazywały się między innymi na łamach periodyków „Archeologia Żywa”, „Filomata”, „Focus Historia”, „Globtroter”, „Miejsca Święte”, „Nieznany Świat”, „Voyage”, „Wiedza i Życie” czy „Żyj długo”. Obecnie pisuje do dwumiesięcznika „Zew Północy” i jest dziennikarzem magazynu podróżniczego „Dookoła Świata”. Mieszka w Świnoujściu, gdzie był nominowany do nagrody Wyspiarza Roku 2010.
Dane książki:
Ilość stron: 424
ISBN: 978-83-62382-19-4
Cena: 39,90 PLN
Oprawa: broszurowa ze skrzydłami