URODA I ZDROWIE

„Klasyczne i nowoczesne techniki masażu” – recenzja

23 lipca 2020, dodał: Iwona Marczewska

Ten, kto trafił kiedykolwiek w ręce profesjonalnego masażysty dobrze wie, jak wielką ulgę może przynieść, w jak błogi stan potrafi wprowadzić pozbywając się napięcia, bólu, stresu i jak cudownie odnawiającym energię zabiegiem jest masaż. Żeby całe to dobrodziejstwo było zawsze pod ręką (i to dosłownie), można nauczyć się kilku podstawowych technik wykonywania masażu i jego zastosowania w określonych sytuacjach. Umożliwi to świetny poradnik Wydawnictwa Vital – „Klasyczne i nowoczesne techniki masażu”.

Wśród licznych publikacji dotyczących tej cenionej na całym świecie sztuki warto sięgać po te, których autorzy naprawdę znają się na rzeczy, jak Ryan Jay Hoyme. Wydawnictwo specjalizuje się w tematyce prozdrowotnej i selekcjonuje dla swoich czytelników tytuły warte szczególnej uwagi. Czym więc wyróżnia się ten poradnik?

Po pierwsze, jest to jedna z najnowszych książek, wydana w tym roku (w oryginale przed dwoma laty), a jej autor idzie z duchem czasu, interesuje się nie tylko źródłami, ale też współczesnym stanem wiedzy, który pozwala lepiej rozumieć i doskonalić przedstawione w poradniku  techniki oraz rozszerzać ich zastosowanie.

Po drugie, poradnik ma na celu przekazanie wiedzy, którą można zastosować w praktyce i za taka formę odpowiada ktoś, kto zajmuje się szkoleniami. Ma to wpływ na prostotę przekazu, odpowiedni stopień szczegółowości każdej z instrukcji, właściwe ilustracje i komentarze. Ryan Jay Hoyme jest licencjonowanym masażystą z bogatą historią w dziedzinie edukacji prozdrowotnej. Trzydziestoletnie doświadczenie autora w praktykowaniu masażu terapeutycznego rodzi zaufanie, dzięki któremu stał się także nauczycielem. Prowadzi kursy i inspiruje kolejnych przedstawicieli swojego zawodu.
Czy zatem poradnik-podręcznik instruktażowy może mieć lepszego autora?

Po trzecie, jeśli komuś zaufały setki tysięcy ludzi, to coś w tym musi być. Hoyme ma niemal ćwierć miliona subskrypcji na swoim kanale You Tube. Jego entuzjazm, serdeczność, chęć nauczania dają się zauważyć i w słowie mówionym, i w pisanym.

Po czwarte, jest to książka uniwersalna. Zadbano o to, aby poszukiwanie rozwiązań na nasze problemy było w niej proste i skuteczne. Tak więc można przejść przez kilka najpopularniejszych technik, aby poznać ich zasady, krótką historię oraz zastosowanie, a należą do nich m.in. shiatsu, tui na, masaż tajski, sportowy, reiki. Można także znaleźć właściwą metodę kierując się konkretnym problemem, np. zespół napięcia przedmiesiączkowego lub bóle różnych części ciała. I wreszcie, można również zacząć od podziału na masaż odpowiedni dla dzieci, osób starszych, kobiet w ciąży lub dla par. Ciekawym dodatkiem do książki jest kolorowy plakat ukazujący przebieg meridian (kanałów energetycznych) w ciele człowieka.

Prosta forma, bogactwo treści, przystępność i łatwość przyswajania wiedzy z instrukcji czynią „Klasyczne i nowoczesne techniki masażu” przydatnym poradnikiem, który otwiera nam drzwi do salonu masażu we własnym domu.

Iwona

 

Książkę poleca Wydawnictwo Vital – można kupić ją TUTAJ

Dziękujemy Wydawnictwu za udostępnienie egzemplarza recenzyjnego –
Redakcja

Share and Enjoy !

0Shares
0 0

Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Problemy z kręgosłupem
U mnie koniecznie trzeba było zrobić rezonans całego kręgosłupa a teraz czeka mnie rehabilitacja...
Ból w śródstopiu
Może warto zrobić rezonans? Ja szybko dostałam się w Warszawie do https://radiomedica.pl/...
Wazelina zamiast odżywki do rzęs?
Lepszy jest olejek rycynowy, ale trzeba uważać, żeby nie dostał się do oka...
Ekskluzywne ciuchy - gdzie?
Też lubię, ale też lubię też ubrania od projektantki Agaty Wojtkiewicz ;)