Kitesurfing i surfing nad Bałtykiem – szkoła kitesurfingu Chałupy | Wszystko dla zdrowia i urody, porady kulinarne Uroda i Zdrowie - serwis nie tylko dla kobiet!

Kitesurfing i surfing nad Bałtykiem – szkoła kitesurfingu Chałupy

8 września 2022, dodał: Redakcja
Artykuł zewnętrzny

Szukasz pomysłu na niebanalne spędzenie urlopu? A może chcesz zadbać o niezapomniany czas dla swoich dzieci lub współpracowników? Nauka surfingu na Półwyspie Helskim jest tym, czego szukasz! Gdzie warto spróbować swoich sił na desce?

Kitesurfing i surfing

Szkoła surfingu w Chałupach – ucz się u najlepszych!

Półwysep Helski uważany jest za mekkę polskich surferów. Łatwy dojazd autostradą A1 z wielu zakątków kraju do Trójmiasta, a potem drogą ekspresową S6 i drogą wojewódzką DW216 sprawia, że szaleństwa na desce są niemalże na wyciągnięcie ręki nie tylko mieszkańców Pomorza czy Kaszub, lecz także centralnej i południowej Polski.

Czym wyróżnia się Półwysep Helski na tle innych zakątków polskiego wybrzeża Bałtyku? Hel z jednej strony opływają morskie fale, a z drugiej – spokojniejsze wody Zatoki Puckiej. Najważniejsze są płytka woda sięgająca daleko od brzegów Zatoki Puckiej i fakt, że często wieje tutaj wiatr upragniony przez fanów sportów surfingowych. Takie warunki są idealne nawet dla początkujących sufrerów.

Jedną z najpopularniejszych szkół sportów wodnych jest Surf People w Chałupach, której historia sięga 1999 roku. Pracujący w niej doświadczeni instruktorzy prowadzoną kursy kitesurfingu, wing foila, kite foila i surfingu na wszystkich poziomach zaawansowania. Chcesz szaleć na desce z przyjaciółmi z zagranicy? Nauczyciele z Surf People mówią nie tylko po polsku, lecz także po angielsku, niemiecku i czesku. Uczniowie na desce i instruktorzy porozumiewają się ze sobą za pomocą nowoczesnych intercomów. Możesz wybrać się na kurs razem z pociechami – specjalnie dla najmłodszych uruchomiono dziecięce szkolenia kitesufringu i surfingu.

Szkoła kitesurfingu Chałupy organizuje również wyjazdy i prowadzi wypożyczalnię sprzętu do sportów wodnych. Na miejscu dostępny jest kemping. Jeśli masz ochotę na chill inny niż wpatrywanie się w fale albo czytanie książki na hamaku, możesz zapisać się na weekendowe zajęcia lub tygodniowy camp SURF & YOGA.

Kursy surfingowe w Chałupach – co warto o niech wiedzieć?

Doświadczona szkoła kitesurfingu w Chałupach oferuje szkolenia w czterech dyscyplinach – to surfing, windsurfing, wing foil i kite foil. Uczniowie na każdym poziomie zaawansowania ściśle współpracują z instruktorem, z którym porozumiewają się za pomocą intercomu.

Jakie są najważniejsze zalety nauki surfingu na Półwyspie Helskim? W Surf People tworzone są kilkuosobowe grupy – taka liczebność jest optymalna nie tylko do szybkiej nauki, lecz przede wszystkim do złapania surferskiego bakcyla! Miejsce nauki jest bardzo bezpieczne, a wody Zatoki Puckiej w Chałupach – niezatłoczone. Kursanci i instruktorzy zachwalają też piaszczystą plażę i dno oraz łagodne fale.

Wypoczywając w Chałupach, możesz zapisać się np. na surfing albo wing foil. Ten pierwszy polega na ślizganiu się na specjalnej desce po falach. Natomiast w tym drugim pokonywanie grzbietów fal ułatwia specjalne lekkie skrzydło z napompowanymi tubami, które przypomina latawiec. Do wyboru są też kursy kitesurfingu i kite foilu. Czym różnią się te dwie dyscypliny? Kitesurfer ślizga się po fali krawędzią deski z latawcem. Z kolei amator kite foilu wprowadza deskę w stan lewitacji.

 

 Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz