Kiedy najlepiej wysłać zaproszenia ślubne? | Wszystko dla zdrowia i urody, porady kulinarne Uroda i Zdrowie - serwis nie tylko dla kobiet!

Kiedy najlepiej wysłać zaproszenia ślubne?

15 stycznia 2014, dodał: Redakcja
Artykuł zewnętrzny

Share and Enjoy !

Shares

Czas płynie nieubłaganie, już za kilka miesięcy rozbrzmi marsz Mendelsona. To doskonały moment na przygotowanie zaproszeń na uroczystość. Na pozór prosty element organizacji wesela może być sporym wyzywaniem.

Jak przygotować się do ślubu? Wejdź na Forum >>

Wynika to z ogromnego wyboru zaproszeń ślubnych. Zaproszenia klasyczne, zabawne, tematyczne oraz ze zdjęciem Młodej Pary – każdy na pewno wybierze coś dla siebie. A gdy już dokonamy tej ważnej decyzji, pojawia się zagwozdka – kiedy, jak i komu wręczyć zaproszenie ślubne. 

goldene_hochzeit_savethedatekarte

Termin ma znaczenie

Zaproszenie ślubne najlepiej wysłać na około trzy miesiące przed uroczystością. Taki zapas czasu spokojnie pozwoli przygotować się gościom – zaplanować urlop, opiekę nad dziećmi, itd. Deadline to trzy tygodnie przed ślubem. Wysłanie zaproszenia na kilka dni przed tak ważnym wydarzeń może być bardzo kłopotliwe dla odbiorcy, który nie zawsze będzie w stanie zmienić swoje plany w ostatnim momencie.

Koperta jest potrzebna

Nieraz pojawia się wątpliwość, czy zaproszenie powinno być w kopercie? Zgodnie z obowiązującymi zasadami przy organizacji ślubu, zaproszenie powinno się w niej znajdować. Wkłada się je wierzchem, a co najważniejsze – koperta nie może być zaklejona.

Wręczania zaproszeń – tradycja kontra nowoczesność

Opierając się na regułach savoir-vivre wszystkie zaproszenia ślubne powinny być wręczone osobiście przez Młodą Para. Stosowne jest wcześniejsze umówienie się na wizytę Jednak w dobie Internetu, częste jest wysyłanie zaproszeń pocztą elektroniczną lub popularnym komunikatorem. Ta opcja zarezerwowana jest wyłącznie dla młodych osób. Dopuszczalne jest również wysyłanie zaproszeń tradycyjną pocztą, gdy adresat mieszka za granicą lub bardzo daleko i wizyta u niego nie jest możliwa.

Dylemat z „osobą towarzyszącą”

Jeżeli nie jesteśmy pewni, czy zaproszona samotna osoba zamierza przyjść wraz z osobą towarzyszącą, wówczas praktycznym jest umieszczenie adnotacji „ewentualnie z osobą towarzyszącą”. Pozwoli to uniknąć presji, iż obowiązkiem jest przyjście z drugą osobą.

Powyższe zasady usprawnią proces wysyłania ślubnych zaproszeń. A wątpliwości kiedy wysłać oraz komu wręczyć zaproszenie nie będą zaprzątały głowy Panny Młodej. Przed ślubem jest przecież mnóstwo rzeczy do zrobienia.

Zobacz również:

Pomysły na oryginalny ślub i wesele >>

Forum ślubne >>

Share and Enjoy !

Shares

Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz