KC Davis: Jak prowadzić dom, kiedy toniesz | Wszystko dla zdrowia i urody, porady kulinarne

KC Davis: Jak prowadzić dom, kiedy toniesz

2 marca 2023, dodał: Redakcja
Artykuł zewnętrzny

Share and Enjoy !

Shares

Innowacyjne podejście do sprzątania i organizacji uwalniające od poczucia wstydu i przytłoczenia. 

Jak sprawić, żeby twoja przestrzeń służyła tobie, a nie odwrotnie?

Książka zaprojektowana tak, by była jak najbardziej przystępna dla osób neuroróżnorodnych.

Domowe obowiązki są moralnie neutralne. To, czy radzisz sobie z nimi dobrze czy kiepsko, nie ma nic wspólnego z tym, czy jesteś dobrą osobą, rodzicem, mężczyzną, kobietą, współmałżonkiem, przyjacielem. Absolutnie nic. ” [fragment]

Bałagan nie jest kwestią moralną. Obowiązki domowe powinny poprawiać komfort życia, a nie być celem samym w sobie. To, jak wygląda twój dom, nie świadczy o tym, jakim jesteś człowiekiem.
W książce „Jak prowadzić dom, kiedy toniesz„, autorka proponuje zupełnie nowe spojrzenie na prace domowe i podsuwa konkretne porady, jak sprawić, by prowadzenie domu było aktem dobroci dla siebie z przyszłości, a nie kolejnym ciężarem.

Metoda KC Davis polega między innymi na wypracowaniu schematów przystosowanych do możliwości, poszukiwaniu kreatywnych sposobów pokonywania przeszkód czy sprzątaniu z doskoku. Przede wszystkim jednak uczy, jak przyglądać się swoim potrzebom, zmieniać to, co nie działa, i upraszczać to, co zbyt skomplikowane. A także:

Jak patrzeć na obowiązki w sposób funkcjonalny?
Jak powstrzymać negatywny monolog wewnętrzny?
Jak pozwolić sobie na odpoczynek, nawet jeśli czegoś się nie skończyło?
Jak zmotywować się do dbania o własną przestrzeń?

Ma to służyć zwłaszcza tym, dla których obowiązki domowe są szczególnym wyzwaniem: osobom w kryzysie zdrowia psychicznego, zmagającym się z chorobą lub traumą czy jednostkom nieneurotypowym. Pełne współczucia nastawienie pozwala pozbyć się poczucia winy za bałagan w domu i zrobić pierwszy krok w stronę większego komfortu życia.

Pełne współczucia podejście i praktyczne porady zjednały jej ponad półtora miliona obserwujących na TikToku.
„Jak prowadzić dom, kiedy toniesz” jest bestsellerem „USA Today” i Amazona.

Tam gdzie nadążanie za pracami domowymi wydaje się pracą na pełny etat, KC Davis proponuje subtelne, ale rewolucyjne podejście, które pomoże utrzymać dom w ryzach. Mieszkanie wcale nie musi wyglądać jak na okładce magazynu wnętrzarskiego, by spełniać swoją funkcję ‒ więc naucz się doceniać bałagan„. [„Oprah Daily”]

Autorka, mama dwójki dzieci zmagająca się z depresją poporodową i ADHD, przedstawia skuteczne i nieszablonowe sposoby na utrzymanie funkcjonalnego porządku w chwilach obniżonego samopoczucia. Uświadamia, że nikt na łożu śmierci nie żałuje, że tak mało czasu spędził na sprzątaniu, i pokazuje, jak utrzymać porządek bez presji, na swoich zasadach. Idealna lektura nie tylko dla osób zmagających się z bałaganem, ale i perfekcjonistów czujących przymus sprzątania domu na błysk”. [Kamila Kozioł – psycholog, terapeutka, autorka książek]

KC Davis – jest licencjonowaną terapeutką, a także autorką, mówczynią i twórczynią portalu Struggle Care. Drogę do zdrowia psychicznego rozpoczęła w wieku szesnastu lat, kiedy trafiła na terapię z powodu uzależnienia i problemów psychicznych. Karierę zawodową poświęciła pracy z osobami uzależnionymi jako terapeutka i konsultantka. Mieszka w Houston z mężem i dwoma córkami.

W księgarniach 8 marca 2023 r.

Polecamy wraz z Wydawnictwem Marginesy

Share and Enjoy !

Shares

Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

kontrola absencji
I na rentę chorobową ich wysłać :D
Fibromalgia
Podobno można wiele takich chorób wyleczyć dietą keto...
Swędzenie skóry twarzy
Albo alergia pokarmowa... Mi kiedyś połowa twarzy spuchła po zjedzeniu ryżu na wynos z baru...
Nielimitowane porady prawne 24/7
Porad prawnych może udzielać ktoś w ogóle nie związany z prawem, więc warto...