Kawa z konopiami włóknistymi Coffee Canna | Wszystko dla zdrowia i urody, porady kulinarne Uroda i Zdrowie - serwis nie tylko dla kobiet!

Kawa z konopiami włóknistymi Coffee Canna

9 sierpnia 2021, dodał: pinkmause
Artykuł zewnętrzny

Mieszkańcy Ziemi rocznie wypijają 400 miliardów filiżanek kawy. Coffee Canna – z miłości do kawy to produkt, który łączy w sobie bogactwo natury – moc kawy i dobroczynny wpływ konopi włóknistych. To projekt który łączy pasję do kawy z dbałością o zdrowie. Zespół Orbis Cannabis Sp. z o.o. będący pomysłodawcą projektu to pierwsze w Polsce przedsiębiorstwo konsultingowe wyspecjalizowane wyłącznie w obsłudze inwestorów rynku konopnego w Polsce i Unii Europejskiej.

 

kawa z konopiami

„Coffee Canna – z miłości do kawy” to sztandarowy projekt stworzenia i wyprodukowania wyjątkowej kawy będącej połączeniem aromatycznych, wyselekcjonowanych ziaren kawy 100% arabica i robusta z tym co najlepsze z konopi włóknistych (Cannabis sativa L.). Wiele osób na świecie swój dzień rozpoczyna od filiżanki kawy, a niedługo będzie mogła witać poranek kawą o właściwościach zdrowotnych wynikających z właściwości konopi włóknistych. Wydaje się, że jest to pomysł idealny dla każdego pasjonata kawy i zdrowego stylu życia.

Substancją, która czyni kawę tak popularną i jest jej głównym składnikiem, jest oczywiście kofeina. Jest to organiczny związek chemiczny, który przede wszystkim wykazuje działanie stymulujące. Pobudza nasz organizm, zmniejsza uczucie zmęczenia i ułatwia koncentrację, a także koordynację. Kofeina należy do grupy substancji o charakterze stymulującym. Wchłaniana przez kosmki jelitowe po spożyciu, łatwo przedostaje się do krwi i pokonuję barierę krew-mózg. W mózgu wpływa na działanie receptorów w regionie dopaminowym odpowiedzialnym za odczuwanie przyjemności oraz pobudzenie. Przejmuje również kontrolę nad ośrodkiem snu i czuwania. Ma znaczący wpływ na poprawę samopoczucia, koncentrację oraz usuwa zmęczenie. Nie jest to jednak jedyny składnik kawy, który ma pozytywne działanie dla zdrowia człowieka. Oprócz tego kawa jest również źródłem antyoksydantów i polifenoli, które przeciwdziałają stanom zapalnym w organizmie i opóźniają starzenie się komórek, a także witamin z grupy B oraz szeregu innych składników mineralnych. Oczywiście trzeba pamiętać o tym, aby spożywać ją w zrównoważonej ilości, czyli około 2-4 filiżanek kawy dziennie. Spożywanie kawy opóźnia też procesy starzenia i degeneracji komórek dopaminergicznych, związanych z pojawieniem się choroby Parkinsona i Alzheimera, powoduje też dłuższą sprawność umysłową, lepszą zdolność zapamiętywania i zachowanie funkcji motorycznych.

 

kawa ziarnista

Pozyskiwany z konopi włóknistych olej cieszy się coraz większą popularnością – sięgają po nie osoby zmagające się z bólami migrenowymi, stanami zapalnymi, a nawet chcące uskutecznić swoje codzienne rytuały pielęgnacyjne. Olej z konopi działa antybakteryjnie, przeciwzapalnie i przeciwbólowo. Ale na tym nie koniec jego dobroczynnych właściwości. Prozdrowotne właściwości olejków CBD wynikają przede wszystkim z ich składu obfitującego w wiele rodzajów kannabinoidów, chlorofil, flawonoidy, witaminy, terpeny, a także cenne kwasy tłuszczowe Omega-3 i Omega-6. Kannabidiol to związek, który wykazuje korzystne działanie na naszą psychikę i ciało. To jeden z około 120 znanych do tej pory naturalnych kannabinoidów występujących w różnych roślinach. Nie wykazuje on działania psychoaktywnego i nie zmienia stanu świadomości, a to oznacza, że jest całkowicie bezpieczny. Olej z konopii wykazuje działanie przeciwzapalne i antyoksydacyjne, zmniejszając stan zapalny w obrębie układu nerwowego i mózgu, przeciwbólowe, przeciwpsychotyczne, antywymiotne oraz antyspastyczne i rozluźniające. Olej z konopi może być stosowany profilaktycznie przy chorobach, może chronić mózg, zapobiegać cukrzycy, czy chorobom układu krwionośnego.

 

Coffee Canna - z miłości do kawy

Projekt „CoffeeCanna – z miłości do kawy” zakłada: produkcję kawy w wersji ziarnistej (paczki od 200 g do 500 g), produkcję kawy mielonej (zapakowanej w saszetki), które będą miały szanse dotrzeć do każdego kawosza oraz każdej kawiarni. Kannabinoid konopny będzie dodawany do kawy w niewielkich stężeniach, naturalnie występujących w roślinie. Taka ilość kannabidiolu nie neutralizuje pobudzającego działania kawy. Produkt będziemy promowany na wydarzeniach biznesowych, w tym m.in. na uroczystej Gali charytatywnej na rzecz Fundacji AKOGO Ewy Błaszczyk organizowanej przez Business Woman & Life, na Akademii Kobiet Sukcesu oraz na Kongresie Kobiet Sukcesu.

Kawa, odwieczny twórca dobrego nastroju, to jeden z najczęściej pitych napojów na świecie. Jedni nie wyobrażają sobie początku dnia bez filiżanki świeżo zaparzonej, gorącej kawy z ekspresu, a inni uwielbiają poświęcić się lekturze porannej gazety w przytulnej atmosferze kawiarni przy czarnej kawie z kroplą mleka albo kawie melange. Już niedługo każdy z nas będzie mógł sięgnąć po prawdziwą nowość – kawę wzbogaconą o właściwości oleju z konopi włóknistych. CoffeeCanna to bowiem połączenie tego co najlepsze.

 

Więcej: polakpotrafi.pl/projekt/coffee-canna

 

 

 Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Jak stawiać granice innym ludziom?
Niektórzy obawiają się, że sztywne ustalenie granic pozbawia szansy na bliską relację, ale...
Błędy w komunikacji - 12 zdań, któr…
Czego nie mówić będąc w związku? 1. Nie masz nic do gadania. Chodzi o wszystkie zdania ograniczające...
Jedzenie, które zmniejsza ryzyko ch…
Nowe badania opublikowane w czasopiśmie "BMC Medicine" przekonują, że jedząc orzechy zamiast jajek możemy...
Podwyżka renty socjalnej
Sejm zajmuje się projektem podwyżki renty socjalnej. Świadczenie ma wzrosnąć aż trzykrotnie! Dzięki...