Katarzyna Białousz i Anna Budyńska „Ach, zapach! | Wszystko dla zdrowia i urody, porady kulinarne Uroda i Zdrowie - serwis nie tylko dla kobiet!

Katarzyna Białousz i Anna Budyńska „Ach, zapach!

26 października 2023, dodał: Redakcja
Artykuł zewnętrzny

Share and Enjoy !

Shares

 

Pierwszy przewodnik po niewidzialnym świecie zapachów i zapachowych destynacjach w Europie.

Katarzyna Białousz i Anna Budyńska "Ach, zapach!

Inspiracje i wskazówki, jak odkryć potencjał węchu i cieszyć się nim na co dzień. Od aromatu kawy po niezwykły zapach irysowego olejku z Toskanii, od śmierdzącego francuskiego sera po wykwintnie pachnące róże z bułgarskich plantacji i woń dzikiej, pierwotnej puszczy.

Poznaj niezwykły wymiar codzienności opisanej zapachami dzięki książce „Ach, zapach!”.

Jak powstają zapachy i jak oddziałują na nasz mózg?

Dlaczego warto wąchać świadomie?

Od czego zacząć naukę dostrzegania zapachów wokół nas?

Kim są ludzie, którzy poświęcają im całe życie?

Codziennie bierzemy około 20 tysięcy wdechów. Dzień w dzień mamy więc 20 tysięcy szans na niezwykłe zmysłowe doświadczenie. Rzadko jednak wąchamy świadomie. Tropienie nieoczywistych woni oraz niezwykłych historii zaprowadziło Katarzynę Białousz i Annę Budyńską w miejsca, których inaczej nigdy by nie odkryły: na alpejskie szczyty we Francji i Szwajcarii, nad urokliwe zatoczki na Costa Brava czy do monumentalnych palazzo w Palermo i Florencji. Na swojej drodze spotkały niezwykłych rozmówców, którzy zdradzili im tajniki zapachowych profesji.

Tak właśnie powstała książka „ACH, ZAPACH!”, pierwszy popularny przewodnik po świecie zapachów, który zawiera nie tylko wskazówki, jak odkryć potencjał węchu i cieszyć się nim na co dzień, lecz także polecenia „zapachowych” miejsc w Europie.

Wydawnictwo Buchmann

 

Share and Enjoy !

Shares

Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz