URODA I ZDROWIE

„JOGA. Jak zmienić postrzeganie swojego ciała i życia” – recenzja

16 października 2015, dodał: Ksymena

Melanie Klein Anna Guest-Jelley: „JOGA. Jak zmienić postrzeganie swojego ciała i życia”

joga
Dotychczasowe książki na temat jogi były pisane z punktu widzenia ekspertów i jej wieloletnich praktyków. Czytelnik był prowadzony przez kręte ścieżki tajników jogi przez mistrza, a lektura była nastawiona na zapamiętanie jak największej ilości szczegółów, które pozwolą samodzielnie ćwiczyć z jak najlepszym skutkiem. Joga jest omawiana w związku z naszym zdrowiem, funkcjonowaniem poszczególnych części ciała i narządów wewnętrznych. Często jest także podkreślany wyciszający wpływ jogi na naszą psychikę.

Tymczasem w tej książce mamy wiele punktów widzenia na jogę – bo aż 25 osób wypowiada się na temat własnych doświadczeń z jej praktykowaniem. Są wśród nich osoby powszechnie znane, jak piosenkarka Alanis Morissette. Omawiają one m.in. powiązania między uprawianiem jogi a kształtowaniem własnego wizerunku, postrzeganiem własnego ciała i wewnętrznym przekonaniem o własnej wartości. Ich wypowiedzi są pełne głębokiej refleksji nad szeroko pojętą kwestią naszego życia, istnienia tu i teraz, czy radzenia sobie z kompleksami i wszelkimi negatywnymi wyobrażeniami na temat własnego życia.

Joga jest ściśle związana z naszą kulturą i tożsamością na wielu płaszczyznach. Lektura tego przewodnika pomaga zrozumieć, jak zadbać o swoje zdrowie i rozwój duchowy, by cieszyć się lepszym samopoczuciem i pełniejszym życiem. Wielogłos w kwestii korzyści praktykowania jogi jest bardziej przekonujący dla czytelnika, który może utożsamić się z doświadczeniami poszczególnych uczestników dyskusji. Warto podążyć ich drogą, by na nowo odnaleźć harmonię między duchem i ciałem. Polecam Wam tę lekturę, szczególnie w jesienne wieczory, kiedy potrzebujemy wyciszenia oraz refleksji nad sobą i życiem.

Poprzez ich inspirujące historie osobiste Ty również odkryjesz, że joga wpływa nie tylko na zdrowie fizyczne, ale również na stosunek do siebie samego. Dzięki tej publikacji będziesz w stanie wyzbyć się kompleksów czy negatywnych przekonań, jakie nieświadomie wpojono Ci jeszcze w dzieciństwie. Tworzy ona kolekcję różnych głosów, które podejmują tematy związane z całym spektrum ludzkich doświadczeń, od kultury i mediów po płeć i seksualność. Tym samym pomoże Ci odbudowywać więzi ze swoim ciałem i życiem. Odkryj w sobie piękno!

Książkę poleca Wydawnictwo VITAL – można kupić ją TUTAJ

Dziękujemy za udostępnienie egzemplarza do recenzji –
Redakcja

Share and Enjoy !

0Shares
0 0
loading...

Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Mikrofalówka?
Racja, a do tego pożera prąd - ja nie używam jej...
Koronawirus - Wasze historie, ostrz…
Ostrzegam przed oszustwami typu sprzedaż leku na koronawirusa (bo go jeszcze nie ma!), ostatnio...
Czy stosował ktoś produkty konopne?…
Tylko jak sprawdzić, czy dany produkt jest naprawdę cenny zdrowotnie a nie tylko nazwany...
oszczędzanie ;)
Promocje też są fajne, ja kupiłam ostatnio w lidlu taniej kaszę gryczaną,...