Jerzy Topolski: Historia Polski

28 października 2022, dodał: Redakcja
Artykuł zewnętrzny

Share and Enjoy !

Shares

„Historia Polski” Jerzego Topolskiego to syntetyczne i bardzo cenione opracowanie dziejów naszego kraju prezentujące każdą z epok w drobiazgowo przemyślany, a zarazem umiejętnie skompilowany sposób. 

Po trzydziestu latach od pierwszego nakładu, niezliczonej ilości wznowień i dodruków, prezentujemy odświeżone wydanie z aktualnym kalendarium wydarzeń. Jest to podstawowa lektura, zarówno dla tych, którzy znają historię Polski na pamięć, ale lubią do niej wracać, jak i dla tych, którzy pragną odświeżyć, dopełnić lub usystematyzować swoją wiedzę.

Jerzy Topolski – polski historyk, specjalizujący się w zakresie historii społeczno-gospodarczej, uznawany za najwybitniejszego polskiego metodologa historii swoich czasów. Przez całą swoją karierę związany z Instytutem Historii UAM w Poznaniu, którego z latach 1981-1987 był dyrektorem. Od 1968 profesor zwyczajny, od lat 70. członek Polskiej Akademii Nauk. Wykładowca na uniwersytetach we Francji, Belgii, Włoszech, Hiszpanii i Niemczech oraz w Kanadzie i Stanach Zjednoczonych. Warte podkreślenia są wzajemne inspiracje naukowe profesora z członkami słynnej francuskiej szkoły Annales, szczególnie z Fernandem Braudelem.
W dorobku Jerzego Topolskiego znajduje się łącznie ponad 1000 pozycji bibliograficznych, w tym około 30 książek oraz kilkaset artykułów, z czego wiele przetłumaczonych na języki obce i wydane zagranicą.

Książkę poleca Wydawnictwo Poznańskie

Share and Enjoy !

Shares

Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Zmarszczki i bruzdy
Takie głębsze zmarszczki to dopiero są po 50-tce, a ostatecznie można iść na zabieg odmładzający...
Oryginalna biżuteria
Też mam kilka takich oryginalnych, najbardziej lubię te z bursztynem
Dietetyk - porady
U mnie królują warzywa i owoce, a węglowodanów zbożowych jem coraz mniej.
Molestowanie dzieci, romanse księży…
Ja myślę, że za 10 lat to już mało kto będzie chodził do...