Jedzenie na wyjazdach, a dieta | Wszystko dla zdrowia i urody, porady kulinarne

Jedzenie na wyjazdach, a dieta

16 marca 2023, dodał: Redakcja
Artykuł zewnętrzny

Share and Enjoy !

Shares

Wyjazdy to często czas relaksu i odpoczynku od codziennych obowiązków, jednak często trudno jest zachować zdrową dietę podczas podróży. Warto jednak pamiętać, że zdrowe odżywianie jest ważne nie tylko dla naszego zdrowia, ale również dla dobrego samopoczucia i energii, którą potrzebujemy, aby cieszyć się wyjazdem. Dodatkowym problemem podczas wyjazdów mogą być wzdęcia, spowodowane zmianą diety oraz trybu życia.

dieta na wyjazdach

Racjonalne żywienie nawet na wakacjach

Jednym z pierwszych kroków, jakie można podjąć w celu zminimalizowania kłopotów z dietą podczas wyjazdów, jest przygotowanie własnego jedzenia na wyjazd. Jeżeli jest to za bardzo uciążliwa perspektywa lub w planach mamy, spróbowanie lokalnej kuchni, można zabrać ze sobą zdrowe przekąski, takie jak owoce, orzechy czy warzywa. Pozwoli to uniknąć podjadania najłatwiej dostępnych, a szkodliwych w kontekście zachowania zdrowej diety produktów. Przed wyjazdem warto też zaplanować, gdzie będzie się jeść i wybrać miejsca, w których będzie można zamówić zdrowe, zbilansowane posiłki. Warto unikać prostych rozwiązań, takich jak fast food.

W kontekście wzdęć, podczas wyjazdów, istotnym jest, aby zwracać uwagę na przyjmowane posiłki. Warto unikać potraw, które mogą powodować wzdęcia, takich jak ciężkostrawne jedzenie, tłuste potrawy czy produkty mleczne. Zamiast tego warto wybierać zdrowe i lekkostrawne opcje, takie jak warzywa i owoce, chude mięso czy ryby. Unikanie produktów mlecznych szczególnie zalecane jest dla ludzi z nietolerancją laktozy.

W celu uniknięcia bólu brzucha związanego ze wzdęciami pamiętajmy też, że woda jest najlepszym napojem. Warto więc pić jej jak najwięcej, a unikać napojów słodkich i gazowanych. Wzdęcia wywołane są przez nagromadzenie się gazów w układzie pokarmowym. Wypijanie gazu z napojów gazowanych oraz cukru, przerabianego przez bakterie jelitowe w gazy, powinno być ograniczane, aby uniknąć kłopotliwych problemów.

Ważne jest również, aby zachować regularność posiłków, tak jak robimy to na co dzień. Nie warto przerywać diety tylko dlatego, że jesteśmy w podróży, ponieważ po powrocie do domu trudniej będzie wrócić do zdrowych nawyków.

Kłopotliwe wzdęcia na wyjeździe – co robić?

Co w przypadku, kiedy mimo stosowania się do reguł zdrowego trybu życia w trakcie wyjazdu pojawiły się kłopoty ze wzdęciami? W trakcie podróży można zaopatrzyć się w skuteczny lek na wzdęcia, dostępny bez recepty. Jedną z popularnych, dobrze działających na wzdęcia substancji jest symetykon, zawiera go Espumisan. Lek działa poprzez zmniejszenie napięcia powierzchniowego pęcherzyków powietrza w jelitach, co skutkuje rozbiciem ich i ułatwia wchłanianie gazów przez ściany jelita. Symetykon jest substancją nie przechodzącą przez ściany jelita, co sprawia, że jest bezpieczny również dla osób chorujących na cukrzycę.

Podsumowując, utrzymanie zdrowej diety jest istotną częścią racjonalnie zaplanowanego wyjazdu. Problemem, który może się pojawić są wzdęcia, jednak można im skutecznie zapobiegać poprzez odpowiednie planowanie posiłków, utrzymanie ich regularności oraz picie odpowiedniej ilości wody. Warto unikać ciężkostrawnych potraw i produktów mlecznych, a zamiast tego wybierać zdrowe i lekkostrawne opcje. Jeśli mimo to wystąpią wzdęcia, można zastosować leki zmniejszające problem.

 

 

 

Share and Enjoy !

Shares


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz