URODA I ZDROWIE

Jakimi profitami poza płacą, pracodawcy przyciągają pracowników?

1 kwietnia 2019, dodał: Redakcja

Na rynku pracy funkcjonuje bardzo wiele firm, szczególnie z zagranicznym kapitałem, które poszukują pracowników do wykonywania podobnych zadań. Przedsiębiorstwa z zagranicy otwierają w Polsce centra księgowo-finansowe, gdyż takie rozwiązania są dla nich o wiele bardziej opłacalne niż prowadzenie takiej działalności w swoim kraju. Wynika to z faktu, iż siła robocza w Polsce jest nawet kilkakrotnie tańsza niż na zachodzie.

Czemu wybieramy daną firmę?

Ze względu na to, że zadania wykonywane na stanowiskach w różnych firmach są podobne, istnieją czynniki, które mają wpływ na to, do której z nich będziemy aplikować. Głównym czynnikiem, który nadal jeszcze decyduje o wyborze danego pracodawcy jest wysokość wynagrodzenia. Co jeśli jednak jest ono porównywalne? Wtedy w grę wchodzą pozostałe elementy, które również mają znaczenie dla potencjalnych pracowników. Jednym z nich jest prywatna opieka medyczna. Wykupienie przez pracodawcę prywatnego ubezpieczenia zdrowotnego jest dużą zaletą, szczególnie w polskim systemie zdrowotnym, gdzie kolejki oczekujących do lekarzy specjalistów są ogromne. Prywatny pakiet medyczny gwarantuje szybszy dostęp do lekarzy specjalistów oraz kompleksową opiekę zdrowotną w szerokim zakresie. Innym bonusem, jaki może zachęcić pracownika do podjęcia pracy są karty sportowe, uprawniające do korzystania z różnych obiektów sportowych w całym kraju. Dla osób spędzających co najmniej osiem godzin za biurkiem jest to duży atut. Stworzenie miłej atmosfery w miejscu pracy jest równie ważnym czynnikiem sprzyjającym zadowoleniu pracowników. W wielu korporacjach wyodrębniane są strefy rozrywki, w których podczas przerw zatrudnione osoby mogą na chwilę zapomnieć o obowiązkach służbowych oraz umożliwiają regenerację.

Dla każdego pracownika inny element będzie kluczowy podczas aplikacji na dane stanowisko. Jednakże współczesny rynek pracy wymaga na pracodawcach zagwarantowanie dodatkowych profitów wynikających z zatrudnienia.

 

 

 


loading...

Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

garnier color naturals 102
Fajny kolorek na lato, ja bym się tak przefarbowała:)
Peeling
Ja robię domowy peeling z cukru trzcinowego, olejku migdałowego i fusów kawy:)
Gdzie szukać oprogramowania dla fir…
Są też darmowe programy, np. do faktur, które wystarczają w przypadku mniejszych firm.
Piersi
Oczywiście że efekt będzie nietrwały, czyli po odstawieniu kremu czy tabletek spada poziom substancji...