Jakie wybierać zabawki dla 1,5 rocznego dziecka? | Wszystko dla zdrowia i urody, porady kulinarne Uroda i Zdrowie - serwis nie tylko dla kobiet!

Jakie wybierać zabawki dla 1,5 rocznego dziecka?

6 października 2022, dodał: Redakcja
Artykuł zewnętrzny

Share and Enjoy !

Shares

Gdy zastanawiamy się, co kupić dziecku na prezent, to świetna zabawka wydaje się być najlepszym pomysłem. A zaraz później pojawiają się dylematy, bo do końca nie wiadomo, co pod tym hasłem się kryje. Coś interesującego dla cioci, niekoniecznie spodoba się twojemu dziecku. Nie każda reklamowana propozycja będzie dobra, a ilość towaru na półkach czy rozbudowane kategorie produktów wcale nie ułatwiają wyboru. Z pewnością argumentem bardzo często podnoszonym od kilku lat jest to, by zabawka była rozwijająca i ucząca dzieci umiejętności oraz myślenia.

Czym wyróżnia się świetna zabawka?

Świetna zabawa według JasieBasie.pl to przede wszystkim jakość każdego produktu oraz inwestycja w logiczne myślenie. To właśnie wymiar edukacyjny oraz kreatywny stają się niewole ważne niezależnie od tego, czy wybiera się szkicownik magnetyczny, elementy w kształcie zwierzątek czy różnego rodzaju klocki. Tym samym dobra zabawka będzie przewijać się na liście prezentów także dla bliskich i ich pociechy, ponieważ często angażuje nie tylko dziecko, ale i opiekunów. Półtoraroczny maluch ma już swoje ulubione zajęcia i zainteresowania. Tym samym warto sięgać po estetyczne, funkcjonalne i edukacyjne propozycje, które będą dawać bardzo dużo frajdy i pobudzą kreatywność.

Jak sprawisz przyjemność twojemu dziecku?

Wybierając zabawki dla 1,5 rocznego dziecka, trzeba mieć świadomość, że ważną wskazówką jest wiek, dla jakiego rekomendowana jest dana propozycja. To nie jest wymysł producenta a trafianie w możliwości pociechy. Natomiast bogaty asortyment pozwoli znaleźć tę zabawkę dla półtorarocznego dziecka, która sprawi mu mnóstwo frajdy, będzie się podobać, stanie się najlepszą zachętą do aktywności na dywanie lub na świeżym powietrzu. Powinna podobać się wizualnie oraz odpowiadać potrzebom, by jak najlepiej wspierać rozwój dziecka na tym niezwykle ważnym etapie życia. Tylko świadomy wybór sprawia, że małe rączki są w stanie poradzić sobie z zadaniem, a maluch czerpie radość z kolejnych aktywności. Trudniejsze zabawki warto zostawić dla starszego dziecka, bo na nie przyjdzie jeszcze pora.

Zjawiskowe zabawki w kształcie zwierzątek

Dla każdego dziecka niezależnie od płci świetnym wyborem będą zabawki sensoryczne. To też bardzo duży trend wybierany przez wielu rodziców. Z założenia to produktu dopasowane do małych rączek, które stymulują mózg i oddziałują na poszczególne zmysły wzroku, słuchu oraz dotyku. Dlatego właśnie zabawki sensoryczne można wprowadzać już od pierwszych dni życia, a wielofunkcyjne przytulanki aktywizujące oraz książeczki sensoryczne stają się niezwykle ważnym elementem codzienności. Wspomagają motorykę małą, koordynację wzrokowo-ruchową czy wyobraźnię. Zabawki dla najmłodszych można rzucać, chwytać, ściskać, odbijać, a nawet ugniatać, a dzięki temu pociechy nie będą się z nimi rozstawać, a z drugiej strony też długo z nich nie wyrosną.

Wśród zabawek do zadań specjalnych są oczywiście klocki. To ponadczasowa propozycja dla ciekawskich umysłów, która pozwala zbudować to, co podpowiada wyobraźnia, a następnie tworzyć kolejne i kolejne rzeczy. To zabawka, która może towarzyszyć maluchom i starszej siostrze oraz opiekunom przez lata, choć warto zauważyć, że z czasem będą się pojawiać coraz bardziej skomplikowane i mniejsze elementy, a tym samym aktywność będzie pochłaniać dużo czasu. Warto pamiętać o tym, że nie tylko dziecko uwielbia klocki, bo magii tej zabawki ulegają niezmiennie też dorośli, bo z niej się nie wyrasta.

 

Share and Enjoy !

Shares


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Białe meble - polecacie czy nie?
Niezaprzeczalnym atutem białych mebli kuchennych jest fakt, że doskonale sprawdzają się w małych przestrzeniach, rozjaśniając...
Co myślicie o kobiecym stylu zarząd…
Kobiety w roli menedżerek zarządzają podmiotami w inny sposób niż płeć przeciwna, gdyż częściej...
Nadpotliwość
Podstawowym sposobem na nadpotliwość jest odpowiednia higiena ciała. Częstotliwość kąpieli należy dostosować do swojej...
Bielizna
Bielizna jest potrzebna każdej kobiecie by dać jej uczucie komfortu w każdej sytuacji, podkreślić...