URODA I ZDROWIE

Jakie włosy lubią mężczyźni?

23 listopada 2012, dodał: pinkmause

hair1

Piękne, długie włosy to marzenie wielu pań. Zwłaszcza tych, którym włosy rosną zbyt wolno, lub tym którym brak konsekwencji w utrzymaniu długości, zapewne dlatego, że długie włosy rosną długo, a dbałość o nie sprawia więcej kłopotu niż w przypadku włosów krótkich.

Nie bez znaczenia jest również fakt iż według przeprowadzonych badań, mężczyznom zdecydowanie bardziej podobają się długowłose panie. Włosy, to więc niewątpliwie kobiecy wabik na mężczyzn. Każdy mężczyzna uważa je za atrybut seksualności i piękna. Kobiety zdając sobie sprawę z tego jak ich włosy działają na mężczyzn, robią wszystko, aby były zdrowe i lśniące. O ile upodobania, co do fryzury to kwestia gustu, to nikt nie obejrzy się za właścicielką matowych, suchych i po prostu zniszczonych kosmyków. Jak wykazują badania ankietowe, włosy to tuż po biuście drugi element w wyglądzie przedstawicielek płci żeńskiej, który tak wyraźnie działa na psychikę panów.
W kulturze muzułmańskiej kobieta nie może pokazać się obcym mężczyznom z odkrytymi włosami. Noszą, więc burki albo nihab, czyli długie zasłaniające prawie całą głowę – odsłaniają tylko oczy. Dlaczego? Aby niepotrzebnie nie kusić innych mężczyzn swoim wyglądem. W pewnych kulturach, aby ukarać niewierne żony, nakazywano jej całkowite wygolenie włosów. Zapuszczenie włosów na nowo zajmowało wiele długich miesięcy i lat. Powyższe przykłady stanowią niezaprzeczalny dowód, że damska fryzura to jeden z podstawowych kryteriów przy ocenianiu pań na podstawie ich wyglądu.
Mężczyźni wolą umawiać się na randki z długowłosymi dziewczynami, bowiem, zdaniem większości, kobiety z długimi włosami wyglądają bardziej kobieco i seksownie. Badania towarzyszące wprowadzeniu na rynek nowego szamponu jednej z wiodących na rynku marek, potwierdziły, że prawie 90% mężczyzn uważa, iż kobiety z długimi włosami są bardziej atrakcyjne od tych z krótkimi. Badania pokazują również, że Włosi i Polacy zdecydowanie wolą długowłose dziewczęta, z kolei Francuzi, okazują się bardziej powściągliwi w wyrażaniu takich opinii. Długowłose postrzegane są, jako te bardziej pociągające, jednak z drugiej strony kobiety z krótkimi włosami uważa się za bardziej inteligentne i „wyzwolone”. Dominuje opinia, że nie uwodzą mężczyzn i w konsekwencji są bardziej lubiane przez inne kobiety.
Pod względem upodobań, nie ma dużych rozbieżności. Większości mężczyzn, podoba się każda fryzura z długich włosów. Jedynym warunkiem jest, aby kosmyki były zdrowe i lśniące. Kobieta długowłosa ma więc wiele możliwości, gdyż niemal każdego dnia może wyglądać nieco inaczej, może włosy czesać na wiele sposobów, kręcić je i prostować. Zresztą, gdyby długie włosy nie podobały się mężczyznom, po co kobiety męczyłyby się kręcąc je na wałki, papiloty czy też je przedłużając? Kolor jest chyba sprawą drugorzędną. Są miłośnicy blondynek, ale także brunetek. Inni panowie natomiast uwielbiają włosy przypominające ognistą burzę. Mężczyznom nie podobają się natomiast włosy: czerwone, fioletowe oraz zbyt awangardowe fryzury. Oczywiście od każdej reguły są wyjątki, na męskich forach dyskusyjnych możemy znaleźć wypowiedzi panów, którzy uwielbiają kobiety z krótkimi włosami, a także posiadaczki oryginalnych dredów czy afrykańskich warkoczyków.
hair3
Posiadaczki długich grzywek albo włosów opadających na jedno oko, też mogą się cieszyć, ponieważ panowie wprost przepadają za zalotnymi spojrzeniami rzucanymi spod burzy włosów. Przyjemność sprawia im także obserwowanie, jak dziewczyny bawią się kosmykami, na przykład nakręcając je wokół palca, poprawiając wymodelowaną czuprynkę czy odrzucając włosy do tyłu. Większość mężczyzn, lubi, kiedy kobieta nosi rozpuszczone, spływające po ciele kosmyki, ale dużej ilości panów podobają się także uczesana w kucyk albo fantazyjny warkocz (im grubszy tym piękniejszy). Wybór pomiędzy prostymi, falowanymi, a kręconymi włosami to już kwestia indywidualnych upodobań. Panowie potrzebują także oryginalności. Jeśli w danym rejonie kolor włosów kobiecych to brąz, mężczyźni poszukiwać będą blondynek. Wynika to m.in. z chęci bycia wyjątkowym.
Żaden mężczyzna jednak nie lubi jednak, kiedy włosy zdają się nie pasować do ich właścicielki. Pod tym względem mężczyźni to tradycjonaliści. Cenią sobie naturalność i zdrowy wygląd pasm. Pięknie lśniące, przykuwające spojrzenia to ideał, którego poszukują. Kobiety wiedząc o tym prześcigają się w pomysłach jak dodatkowo wzmocnić i odżywić swoją czuprynkę. Dzisiejsza kosmetologia jest bogata w dostępne środki do odbudowy włosów na całej ich długości, stosowanie specjalistyczne szampony, odżywki i maseczki mają za zadanie pomóc kosmykom odzyskać blask. Możliwe jest także sztuczne zagęszczenie i wydłużenie włosów.
Zauważyć można również pewną tendencję – wśród gwiazd filmowych i muzyki większość kobiet ma włosy, co najmniej do ramion czy do połowy pleców i są one najczęściej pocieniowane w taki sposób, że przy każdym ruchu czy geście przemieszczają się w piękny sposób, często są one falujące i okalające twarz – efekt taki sprawia, że nie do końca widzimy ich twarze – wiele z nich z krótkimi włosami byłaby po prostu zupełnie zwyczajna.
Mężczyźni są wzrokowcami i nikt, ani nic tego nie zmieni. Oczywiście kobiety mogą zachować swój indywidualny styl, który z pewnością doceni niejeden mężczyzna lub też za wszelką cenę starać się im przypodobać – tych drugich jest o wiele więcej. Długie włosy u kobiet zawsze jednak będą zwracać uwagę mężczyzn i zawsze taka kobieta ma mocny argument wobec krótkowłosych dziewczyn. Ale przecież większość z nich ma tego świadomość.
hair2
Przeczytaj również:
 
 1. Jak szybko zapuścić włosy
 2. Dyskusja na forum – co na suche i matowe  włosy?
 3. Komu pasują rude włosy?
 4. Czy kobiety lubią komplementy?


loading...

Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

18 komentarzy do Jakie włosy lubią mężczyźni?

 1. avatar kasia26 pisze:

  Faceci wolą krótkie włosy, wystarczy spojrzeć na ich fryzury. Chyba ludzie ścinają się tak, jak im się podoba?

 2. avatar X pisze:

  Jakie włosy lubią mężczyźni? A kogo to obchodzi!

 3. avatar lola pisze:

  każdy facet lubi długie włosy

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Gdy pies boi się wystrzałów
Czasem pies był ofiarą postrzału, i dlatego się boi, sąsiad miał psa, który...
Złoty pierścionek.
Ja lubię białe złoto, bez kamieni, wystarczy jakiś efektowny wzór samego metalu
żłobek a korzystanie z nocniczka
Ale co innego w domu, a co innego wśród obcych osób, znam przypadki...
Lubrykanty a zajście w ciążę
Jak są problemy to każde wytłumaczenie jest dobre ale niekoniecznie trafne. Lepiej chyba...