Jakie pędzle warto mieć w zestawie do makijażu? | Wszystko dla zdrowia i urody, porady kulinarne

Jakie pędzle warto mieć w zestawie do makijażu?

25 kwietnia 2023, dodał: Alfa i Omega
Artykuł zewnętrzny

Share and Enjoy !

Shares

Kompletując zestaw do makijażu na nowy sezon, warto zadbać o akcesoria do nakładania produktów kosmetycznych. Odpowiednia ilość i rodzaj pędzli do makijażu powinna znaleźć się w kosmetyczce każdej kobiety. Do malowania oczu potrzebne są mniejsze pędzelki i aplikatory, niż do pudru czy bronzera. Ile warto mieć pędzli do makijażu?

pędzle

Jeden, dwa czy sześć – ilu pędzli do makijażu potrzebuje kobieta?

Bezpieczną aplikację podkładu i pudru bez podrażniania skóry i narażenia się na efekty uboczne np. w postaci alergii zapewnią wysokiej jakości akcesoria do makijażu. Warto wypróbować produkty marki Swederm, która proponuje pędzel do makijażuz elastycznego włosia syntetycznego. Pełen komfort zapewniająsprawdzone materiały do wytwarzania oprawy pędzla i rączki, dzięki czemu można liczyć na bezproblemowe korzystanie z ulubionych kosmetyków.

Wizażystki polecają mieć co najmniej sześć różnych pędzli w podstawowym wyposażeniu kosmetyczki. Niektóre kobiety uważają, że dwa pędzle do nakładania kosmetyków w zupełności wystarczą. Komu przyznać rację? Ekspertkom, które o makijażu wiedzą wszystko, czy kobietom, które mają wiedzę wynikającą z praktyki, ponieważ malują się na co dzień, do pracy, na randkę czy niedzielny obiad z rodziną?

Akcesoria do perfekcyjnego makijażu oka

Malowanie oczu będzie bardziej precyzyjne, gdy użyjemy odpowiednich akcesoriów. Z dobrym pędzlem do nakładania cieni stanie się to znacznie prostsze, a efekt będzie dokładnie taki, jakiego oczekujemy. Akcesoria do powiek, brwi i rzęs to absolutny must have każdej kobiety. Pędzel do makijażu oczu powinien być mniejszy, bardziej zbity i ścięty. Taki wariant przyda się do malowania kresek pod okiem, podkreślenia linii rzęs i nałożenia w kąciku oka odrobiny rozświetlacza. Ważne, aby czubek pędzla był raczej ostry i precyzyjny, a nie zaokrąglony i miękki.

Te pędzle do makijażu musisz mieć!

Pędzel do podkładu ze ściętą płasko końcówką umożliwi rozprowadzenie fluidu i precyzyjne wypełnienie nierówności na twarzy. Tutaj sprawdza się metoda stemplowania – jest niezawodna do ukrycia niedoskonałości na skórze, dlatego niektóre panie nakładają podkład również lekko zwilżoną gąbeczką.

Drugi pędzel kosmetyczny przyda się do nakładania i blendowania cieni do oczu. Jeżeli chcemy ograniczyć się do jednego przyboru do malowania powiek, warto wybrać model delikatnie puchaty i spłaszczony.

Kolejny pędzel do wykonania makijażu, który zdecydowanie powinien znaleźć się w przyborniku, to miękki i lekko zaokrąglony aplikator do bronzera. Z powodzeniem można go wykorzystać także do nakładania różu. Średniej wielkości końcówka o ściętym ukośnie włosiu pozwoli rozprowadzić produkt na kościach policzkowych. Warto jednak zainwestować w dwa oddzielne pędzle do makijażu, by nie czyścić jednego po każdym użyciu bronzera i różu.

Wykończenie i utrwalenie makijażu zapewni lekko zaokrąglony pędzel do pudru. Duży, miękki i puchaty model z komfortową rączką oferuje marka Swederm. Warto sprawdzić także pozostałe produkty i odświeżyć swoją kosmetyczkę na wiosnę!

 

 

Share and Enjoy !

Shares


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz