Jakie olejki do aromaterapii polecają specjaliści?

7 lutego 2022, dodał: Redakcja
Artykuł zewnętrzny

Aromaterapia wykorzystuje w szeroko pojętym leczeniu właściwości olejków eterycznych. Ich zapach działa relaksacyjnie i odprężająco, ale również i pobudza do podejmowania kolejnych wyzwań. Część z nich jest nawet uznawana za afrodyzjaki. Po jaki olejek zapachowy sięgnąć, by uzyskać oczekiwane rezultaty? Które olejki do aromaterapii polecają specjaliści? Zobacz naszą listę i wybierz naturalny olejek dla siebie.

Jakie olejki do aromaterapii polecają specjaliści?

Pobudzające olejki do aromaterapii

Zastosowanie naturalnych olejków eterycznych w aromaterapii może przybierać różną formę. Zapach olejku eterycznego może np. działać podbudzająco, dodając energii do podejmowania kolejnych wyzwań. Który olejek eteryczny działa właśnie w ten sposób?

Olejek mandarynkowy

Aromaterapia wykorzystuje olejki eteryczne mandarynkowe do podniesienia nastroju i dodania nieco sił do działania. Właściwości naturalnych olejków mandarynkowych pobudzają i energetyzują, wpływając zbawiennie na cały układ nerwowy. Jeśli wybierasz olejek eteryczny o tym zapachu musisz wiedzieć, że jest on bardzo intensywny, co z pewnością odczujesz w swoim domu czy mieszkaniu.

Olejek eteryczny cytrynowy

Olejek cytrynowy sprawdza się znakomicie u tych, którzy muszą na dłużej utrzymać koncentrację. Takie olejki eteryczne wykazują działanie pobudzające, ułatwiają utrzymanie skupienia i wzmacniają wytrwałość w dążeniu do celu. Aromatyzacja pozwala również wyciszyć się i ukoić skołatanym nerwom, a naturalne zapachy olejków cytrynowych wspomagają walkę z migreną.

Olejek pomarańczowy

Olejek eteryczny pomarańczowy jest jednym z najczęściej polecanych przez specjalistów produktów z tej grupy. Naturalne olejki zapachowe pomarańczowe wprowadzą każdego w wyśmienity nastrój, działając przy tym antydepresyjnie i energetyzująco. Pomarańczowy olejek eteryczny to doskonałe naturalne remedium na zimową chandrę i jesienną słotę za oknem.

olejek do aromaterapii

Certyfikowane olejki eteryczne działające uspokajająco

Popularne olejki do aromaterapii https://olejkowysklep.pl/ mogą działać również relaksacyjnie i uspokajająco. Po które z nich sięgnąć po ciężkim dniu, pełnym stresujących wyzwań?

Olejek z drzewa sandałowego

Olejek z drzewa sandałowego doskonale łagodzi napięcie nerwowe. Takie olejki eteryczne sprawdzą się wówczas, gdy chcemy ukoić nerwy i zaznać nieco relaksu. Należy sięgnąć po takie rodzaje olejków zwłaszcza wówczas, gdy odczuwamy silny stres i napięcie, dodając np. 15 kropel do aromatycznej kąpieli.

Olejek lawendowy

Olejek eteryczny lawendowy to jeden z najbardziej popularnych produktów, jeśli chodzi o olejki do aromaterapii. Jego kojący zapach, wykazuje silne działanie odprężające. Nic dziwnego, że w aromaterapii bywa na ogół wykorzystywany, by złagodzić objawy stresu. Olejek eteryczny lawendowy działa nie tylko kojąco na nasze nerwy, ale wpływa również na funkcjonowanie naszego organizmu, wykazując działanie przeciwzapalne i przeciwgrzybicze.

Olejek różany

Olejek eteryczny różany to wyjątkowy produkt naturalny, pozyskiwany z płatków róż. Wdychane olejki eteryczne o tym właśnie zapachu, pozwalają znacząco zmniejszyć uczucie lęku i niepokoju, działając przy tym relaksacyjnie i uspokajająco. Co więcej, te olejki aromaterapeutyczne działają również jak naturalny afrodyzjak. Warto wykorzystać je więc dla stworzenia wyjątkowej atmosfery przed romantycznym spotkaniem we dwoje.Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz