Jakie majtki treningowe wybrać dla dziecka? | Wszystko dla zdrowia i urody, porady kulinarne

Jakie majtki treningowe wybrać dla dziecka?

17 kwietnia 2023, dodał: pinkmause
Artykuł zewnętrzny

Share and Enjoy !

Shares

Pożegnanie z pieluszką to bardzo ważny czas zarówno dla rodziców, jak i dziecka. Dziecko stawia wtedy ważny krok w stronę samodzielności, a rodzice są zwolnieni konieczności nocnego wstawania oraz zmiany pieluszki, jak i samego ich kupowania. W tym ważnym, ale też trudnym czasie odpieluchowania, z pomocą przychodzą majtki treningowe dla dzieci. Co to takiego i dlaczego warto kupić ten rodzaj bielizny?

Majtki treningowe dla dzieci

Nauka korzystania z nocnika może przebiegać bardzo sprawnie, ale może też przyprawić wielu problemów i być czasochłonna. Niezależnie od tego, jak szybko dziecko zaczyna kontrolować swoją fizjologię i z sukcesem korzystać z nocnika, warto mocno je wspierać i chwalić nawet najmniejsze postępy. Ponieważ dziecko uwielbia naśladować dorosłych i starsze rodzeństwo, dobrym pomysłem mogą być właśnie majtki treningowe. Ten rodzaj pierwszej bielizny dla najmłodszych został stworzony po to, by naukę samodzielnego korzystania z nocnika lub toalety, pomagają także w nauce komunikowania potrzeb fizjologicznych i kontrolowania ich.

Nie wszyscy rodzice wiedzą o istnieniu tego typu bielizny. A jest to rozwiązanie bardzo wygodne i jednocześnie skuteczne. Majtki treningowe dla dzieci to bowiem majtki do nauki samodzielności, które dziecko może zakładać w okresie przejścia z pieluchy na samodzielne korzystanie z nocnika lub toalety. Swoim wyglądem przypominają klasyczne majtki, ale mają przy tym kilka dodatkowych praktycznych rozwiązań, dzięki którym częściowo chłoną wilgoć. Jest to pośrednia forma między pieluszką a zwykłymi majteczkami.

Tkaniny stosowane do uszycia majtek treningowych dla dzieci są nieprzemakalne, a sama bielizna często posiada miejsce na chłonną i wymienną wkładkę. Inne modele sugerowane dla późniejszych etapów odpieluchowania to majtki bez wkładki, które jednak zapobiegną przemakaniu ubrań. Oznacza to, że nawet jeśli dziecko nie zdąży dobiec do nocnika, nic nie przedostanie się na zewnątrz. Majtki treningowe nie działają jednak, jak klasyczna pielucha. Kiedy dziecko nasiusia, wilgoć jest na tyle wyczuwalna, że maluch ma świadomość tego, co się stało i przypomina, że warto pobiec do łazienki, albo poprosić rodzica o zmianę bielizny. To ważna cecha, która daje dzieciom możliwość doświadczania dyskomfortu, ale oszczędza rodzicom prania bielizny razem ze spodniami i skarpetkami. Co ważne, dziecko może je założyć i zdjąć samo, bez pomocy rodzica.

Majtki treningowe na noc

Majtki treningowe nie zastępują pieluszki, ale w niektórych przypadkach mogą się bardzo dobrze sprawdzić, na przykład gdy dziecko jest już odpieluchowane w trakcie dnia, ale jeszcze potrzebuje odpowiedniego wsparcia w nocy. Podczas snu trudniej jest dziecku kontrolować pęcherz, dlatego zmoczenie może przydarzyć się nawet kilkulatkowi. Majtki treningowe na noc są dobrym wyborem także dla dzieci, które po przespanej nocy nie zdążają rano skorzystać z toalety. Wersja na noc ma nieco inny fason niż majtki treningowe na dzień, tutaj grubszy wkład lepiej zabezpiecza podczas snu. Miękkie wypełnienie sprawia natomiast, że dziecko nie ma poczucia dużego dyskomfortu w razie nocnego zmoczenia.

Majtki treningowe na noc pomagają też dzieciom przejść przez etap nocnego moczenia. Produkty są przeznaczone dla chłopców i dziewczynek w różnym wieku. Moczenie może powodować u dziecka duży dyskomfort psychiczny, dlatego rodzice powinni być dla niego wyrozumiali i cierpliwi. Zadaniem majtek treningowych na noc jest zabezpieczenie łóżka i pościeli przed wilgocią, a także zapewnienie pociechom komfortu. Są chłonne i miękkie, a także przyjazne dla skóry dzieci. Dodatkowo przypominają zwykłe majteczki, dzięki czemu dzieci mogą czuć się w nich pewniej. Odpowiednio dopasowane przylegają do ciała, zapewniając wygodę i nie ogranicza ruchów, dzięki czemu dzieci chętniej ubierają je do spania.

Kolorystyka i ogólny wygląd majtek treningowych mają dla dzieci istotne znaczenie. Maluchy szybciej przekonają się do bielizny, która utrzymana jest w wesołych kolorach, a umieszczone na niej nadruki przedstawiają postacie ulubionych bohaterów czy zwierzątek. Różnorodność wzorów i kolorów majtek treningowych jest tak duża, że rodzice nie powinni mieć problemu z wyborem modeli dla swoich pociech. Rozwiązanie to daje też dziecku poczucie, że to już nie tylko pieluszka, ale część garderoby, którą noszą jego rodzice i starsze rodzeństwo.

Ważne przy doborze majtek treningowych do odpieluchowywania jest odpowiednie dopasowanie rozmiaru, tak aby dobrze przylegały do pupy dziecka. Podczas zakupu majtek treningowych trzeba także sugerować się ich jakością. Jest to bielizna, która bezpośrednio dotyka skóry dziecka, musi więc być maksymalnie bezpieczna, zdrowa i wygodna. W przypadku prania i suszenia tej bielizny należy stosować się do poleceń producenta.

Pożegnanie z pieluszką i zgłębianie tajników korzystania z nocnika to znaczący moment w życiu każdego dziecka i jego rodzica. Dla maluszka oznacza to pierwszy krok w stronę dorosłości, a dla troskliwego rodzica koniec ery przewijania i męczących pobudek w nocy. Zastąpienie pieluszki nocnikiem to niestety trudny proces, który wymaga przede wszystkim czasu. Na szczęście nieocenioną pomocą w tym kontekście są majtki treningowe. Chłonne i szybkoschnące majtki treningowe, sprawią, że maluch szybciej nabierze świadomości, co z pewnością ułatwi życie każdego rodzica.

 

 

Share and Enjoy !

Shares


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz